kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?рнектерді тепе-те? т?рлендіру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: ?рнектерді тепе-те? т?рлендіру

Саба?ты? ма?саттары:

Білімділік: О?ушылар?а ?рнектерді тепе – те? т?рлендіре білуге ой салу, сыни т?р?ыдан ойландыру?а ?йрету, ал?ан білімдерін тияна?тау

Дамытушылы?: Логикалы? ойлау ?абілеті мен есептеу да?дыларын жетілдіру, ?з бетінше е?бектену, белсенділіктерін арттыру, п?нге ?ызу?ушылы?ын ояту, о?ушыларды? ??зыреттерін ?алыптастыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?рнектерді тепе-те? т?рлендіру»

«Бекітемін»________

Пән: Математика, Сынып : 6 «Б». Сабақ реті:№98, Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Оқушыларға өрнектерді тепе – тең түрлендіре білуге ой салу, сыни тұрғыдан ойландыруға үйрету, алған білімдерін тиянақтау

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдістері: Сұрақ - жауап

Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, карточка

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру

Сәлемдесу

Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындықтарын тексеру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Үй тапсырмасын тексеру: 199-бет №782

Мақсат қою

Өрнектерді тепе – тең түрлендіре білуге ой салу. 
2.Өрнектерді тепе – тең түрлендіру арқылы есептер шығару. 

Өткенді еске түсіру

1.Жақша алдында «+»таңбасы болса, жақша қалай ашылады?

2.Жақша алдында «-»таңбасы болса, жақша қалай ашылады?

3.Қандай қосылғыштар ұқсас қосылғыштар деп аталады?

4.Ұқсас қосылғыштар қалай біріктіріледі?

Жаңа сабақ

ах=в түріндегі теңдеу (мұндағы х айнымалы, а және в –қандай да бір сандар) бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп аталады.

Бір айнымалы бар сызықтық теңдеуді шешу үшін :

-теңдеудің анықталу аймағы өзгермейтіндей етіп, оның бір жақ бөлігін немесе екі жақ бөлігін де теңбе –тең түрлендіріп ықшамдау керек;

-айнымалысы бар мүшелерді теңдеудің сол жағына, бос мүшелерді теңдеудің оң жағына жинақтау керек;

-теңдеудегі ұқсас мүшелерді біріктіріп, теңдеуді ах=в түріне келтіру керек;

-теңдеудің екі бөлігін де айнымалының коэффициентіне бөліп, теңдеудің х=түбірін табу керек;

Оқулықпен жұмыс Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №-800-802

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №804-803

ІV. бекіту

1.Жақша алдында «+»таңбасы болса, жақша қалай ашылады?

2.Жақша алдында «-»таңбасы болса, жақша қалай ашылады?

3.Қандай қосылғыштар ұқсас қосылғыштар деп аталады?

4.Ұқсас қосылғыштар қалай біріктіріледі?

VI. Сабақты қорытындылау:

Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

VI І. Үйге тапсырма: 8-бет №805





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?рнектерді тепе-те? т?рлендіру

Автор: Кувондикова Гулсим Кувондиковна

Дата: 14.02.2016

Номер свидетельства: 293402


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства