Просмотр содержимого документа
«?рнектерді т?рлендіруде негізгі тригонометриялы? тепе-те?діктерді ?олдану. »
Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану.
Сабақтың типі : білімді бекіту сабағы
Оқытылатын технологиялар: ақпараттық-коммуникациялық, құзыреттілікті қалыптастыруға бағытталған, модульдік оқыту технологиясы
Сабақтың әдістері мен оқыту формасы: Оқушылардың топтағы өзіндік жұмысы
картография сызбасы
ҚБТ: практикалық тапсырма, ашық тест
өзіндік бағалау.
Сабақтың формасы: топтық, жеке, жұптық.
Оқытылатын технологиялар: ақпараттық-коммуникациялық, модульдік оқыту технологиясы.
Қажетті құрал-жабдықтар: интерактивті тақта, таратпа материалдар, маркерлер, бағалау парағы,
Қолданылған әдебиеттер: оқулық «Алгебра; Шыныбеков, Алматы "Атамұра" ,Б.Г.Зив,В.А.Гольдич "Дидактические материалы" 9 класс С.Петербург.
Мақсаты: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді пайдаланып есептерді әр түрлі тәсілдермен шешу арқылы біліктілік дағдыларының қалыптасуын, меңгеру деңгейлерін анықтау.
Міндеттері:
Білімдік:Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді меңгере отырып ,оқушылардың өрнекті ықшамдай білу,тепе-теңдікті дәлелдей білу дағдысын қалыптастыру.
Дамытушы: тригонометрия бойынша қосымша мәліметтерді қарастыра отырып, тапсырмаларды жеке, топтық, жұптық жұмыстарды орындау.
Тәрбиелік:өзара сыйластықта тәрбиелеу,топта жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.Өзін-өзі және сыныптастарының жұмыс нәтижесін бағалай білу.
Күтілетін нәтижелер: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі,тепе-теңдікті дәлелдей алады,өмірмен байланысын айтады.,оппен жұмыс істеу арқылы өзара сыйласады, жұмыс істеу дағдылары қалыптасады ,жауапкершілігі артады. Өзіне-өзі талап қояды.
Сабақтың құрылымы
1 Жинақтау кезеңі
Сабақ кезеңдері мин
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
модуль
Ұйымдастыру 1
1.Мұғалім оқушыларды 3 топқа түрлі-түсті таратпа қағаздарды беру арқылы бөледі.
2.Топқа бөлу «сурет» арқылы. дыбыссыз қадамды сақтаймыз.
1 топ: синус - көк түсті
2 - косинус - қызыл түсті
3 -: тангенс,котангенс -жасыл түсті
1 тілек айтады.
3 топқа бөлінеді.Топ ережесін сақтау-
Жас ерекшелігін ескеру Ынтымақтастық орнату
сабаққа кіріспе
2
Білу 4
Түсіну
3
2 кезең. Ұғыну кезеңі.
Қолдану
5
3.Миға шабуыл тақырыпқа шығу
Полиглот -ребус
Үш -три -
0т-огонь 2341
Ұзындық өлшемі-метр
және-и
мен-я
хош келіпсіздер.
3."Сен -маған, мен-саған"
Топ бір-біріне хат жолдайды.
4.Бос орынды толтырыңыз.
Сабақтың тақырыбы?
Сабақты немен айналысамыз?
НЕГЕ?
Ауызша мадақтау: жарайсың, керемет, өте жақсы
Сонымен, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын атай аласыз ба? Мақсатымызды анықтайық.