Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін,есептеу дағдыларын дамыту, теориялық білімін практикада ұштастыра отырып, қабілеттерін, танымын, пәнге қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу. Ұжымда, топта, жұпта жұмыс істеуге , өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
Жұпта, топта, жеке жұмыс істеу арқылы жауапкершілікті түсінеді.
Пікірді құрметтпен, өз ойларын еркін айтып, сөйлеу дағдырлары дамиды.
Логикалық ойлау қабілеттері дамып, салыстыруға, нәтиже шығаруға қалыптасады.
Сабақтың көрнекілігі: кестелер, үлестірме қағаздар, бағалау парағы,графопроектор.
Сабақтың типі: іздендіру сабағы, практикалық.
Сабақтың түрі:Қорытындылау, қайталау сабағы.
Оқыту әдістері:Сұрақ-жауап, есептер шығару, өзіндік жұмыс алуда сын тұрғысынан ойлау технологиясын қолдану.
Оқыту формалары:жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақ жоспары
I Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Сыныпты түгендеу.
Қызығушылықты ояту: Жағымды ақуал тудыру. Сабақтың мақсатын айту. Сыныптың назарын сабаққа аудару. Сабақтың өту тәртібін жариялау. Бағалау тәртібін жариялау.1,2-ке санау арқылы топқа бөліну.
II Негізгі бөлім. Мағынаны тану.
Үй тапсырмасын сұрау
сұрақ –жауап (қарлы кесек ойыны)
ауызша есептер
математикалық диктант
Өзіндік жұмыс.
III Қорытынды. Ой толғаныс.Венн диаграммасы Кері байланыс, оқушыларды бағалау.Үйге тапсырма: № 1340, 1346
Кезең
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
І. Ұйымдастыру
Амандасу. Сыныпты түгендеу.
І.Қызығушылықты ояту. Жағымды ақуал тудыру.
Сабақтың мақсатын айту. Сыныптың назарын сабаққа аудару. Сабақтың өту тәртібін жариялау. Бағалау тәртібін жариялау.
1,2-ке санау арқылы топқа бөліну.
Сәлемдесу.
Кезекші оқушының есебі.
Оқушылар топ-топқа бөлініп отырады.
ІІ. Негізгі бөлім
ІІ.Мағынаны тану.1.Үй жұмысын тексеру (дұрыс жауапты айту арқылы), дәптерлерін ауыстыру арқылы.
2.сұрақ –жауап (қарлы кесек ойыны)
3.ауызша есептер
4.Математикалық диктант.
5.Өзіндік жұмыс.
1.Тексеруді жұппен орындайды.
2.Сұрақтарға жауап беру керек.
3.Ауызша есептеу лерді жеке орындайды.
4.Жұппен тексереді.
5.Топпен орындайды.
III Қорытынды Рефлексия
ІІІ.Ой қозғау.
Кері байланыс парағын тарату.
Бағалау парақтағы жазбаны жариялау.
Венн диаграммасы
Кері байланыс парағын толтырады.
Үй жұмысын беру
№ 1340, 1346
Оқушылар күнделіктеріне жазады.
Бағалау
бағалау парағы әр топқа таратылады.
Әр топ көшбасшысы бағалау парағына өз топ оқушыларын бағалайды, соңында мұғалім бағалайды.
2. Электропоезд бірінші сағатта 116 км/сағ жылдамдықпен, екінші сағатта 108 км/сағ жылдамдықпен, үшінші сағатта 112 км/ сағ жылдамдықпен жүрді. Электропроездың осы жылдамдықтарының арифметикалық ортасын табыңдар.
3. Тік бұрышты параллелепипед пішінді ыдыстағы судың көлемі 92,16 дм3, судың биіктігі 3,2 дм. Ыдыстың табан ауданын табыңдар.
4. Есептеңдер:
38,16:5,3+0,7*4,2-6,34.
1.Теңдеуді шешіңдер:
0,8х + 3,5х – 0,75 = 1
2. Автобус бірінші сағатта 45 км/сағ жылдамдықпен, екінші сағатта 52 км/сағ жылдамдықпен, үшінші сағатта 47 км/ сағ жылдамдықпен жүрді. Автобустың осы жылдамдықтарының арифметикалық ортасын табыңдар.
3. Тік бұрышты параллелепипедтің көлемі 129,6 дм3, оның табанының ауданы 40,5 дм 2. Биіктігін табыңдар.