kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

О? ж?не теріс сандар?а амалдар ?олдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

рационал сандар?а амалдар ?олдану ережелерін пайдалана отырып,о?ушыларды? білімі мен біліктілігін арттырумен ?атар оларды? математикалы? ойлау ?абілеттерін дамыту м?мкіндігін беретін б?л саба? сонымен  бірге  о?ушыларды? танымды? м?мкіндіктерін арттырады,я?ни олар ал?ан білімдерін  ?здеріні? алда?ы ?мірінде пайдалануы м?мкін

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«О? ж?не теріс сандар?а амалдар ?олдану»

6 сыныптағы математика сабағы










Пән

Математика


Сынып

6


Сабақтың тақырыбы

Қарама-қарсы сандарға амалдар қолдану

Оқу құралы

Математика: 6 сынып. А.Абылқасымова

5. Сабақтың мақсаты : Аталған тақырып бойынша білімдерін пысықтап, алған білімдерін іс жүзінде пайдалануды игеру.


6. Сабақтың міндеттері:

- Білімділік:

аАмалдарды орындау ережелерін пысықтау,жүйелендіру және есеп шығаруда пайдалану қабілеттілігін арттыру,өз бетімен жұмыс жасауға бейімдеу;

- Дамытушылық:

оқушының өзін-өі бақылау ,өз бетімен жұмыс жасау ,атқарылған жұмысты талдау қабілетін дамыту

-Тәрбиелік:

пәнге қызығушылығын,өз білімі мен күшіне сенімділікке, ұқыптылық пен жауапкершілікке тәрбиелеу.


7. Сабақтың типі:

Өткен тақырыпты пысықтау сабағы


8. Сабақты өту тәсілі:

оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,тест тапсырмаларын беру.



9. Көрнекілік құралдары:

оқу құралдары,таратпа материалдар



10. Күтілетін нәтиже:

Қарама-қарсы сандармен амалдар орындауды және талдауды игереді









Сабақтың барысы:

  1. Сабақты ұйымдастыру:

а)оқушыларды түгелдеу;

ә)оқу құралдарын, үй тапсырмасын, сабаққа дайындығын тексеру


II. Белсенділік.

(ауызша тапсырма орындау ):

1. оң және теріс сандарға амалдар қолдану ережелері.

1) (-) · (+) = (?); 2) (+) : (-) = (?); 3) (-) · (-) = (?);

4) 5) (-) : (-) = (?); 5) ) а · (-1) = (?) немесе (-а) · (-1) = (?);

Ережедегі жазулардың мағынасын түіндіру.

Мұғалім:мына амалдарды орындай отырып,төмендегі сөзді келтіріп шығарамыз:

1) -42 · 4 3) -25· (-5). 5) -72 : (-9);

2) -60 : 12; 4) -3,6· (-1). 6) 52:(-0,5); 7) -2,5·(-2)


Т

125

А

3,6

А

-168

А

-104

Н

8

С

-5

Ж

-12

К

168

Н

104


Жауаптары:


1) -168 А

2) -5 С

3) 125 Т

4)3,6 А

5)8 Н

6)-104 А


АСТАНА- Қазақстанның бас қаласы


III. Ережелерді амалдарды орындауда қолдану.

Тапсырма №1

«Астанадағы ауа райынынң орташа көрсеткішін табыңдар: қаңтар (-21°С), ақпан – (-19°С), желтоқсан (-20 °С)?»

Мұғалім: - Шамалардың орта арифметикалық мәні қалай табылады?


Қаңтар – (-21°С)

Ақпан – (-19°С)

Желтоқсан- (-20°С),

Орташа шама -?


Шешуі: -19+(-21)+(-20)/3= - 20

Жауабы: -20





IV.Топтық жұмыс

1 топ

1) (-1,3)

2) -8,1:0,9

3)

4) -56,1 : (-1)

5) -26 : (-4)

6) -7:1,4

Қ

А

Д

А

О

Р

-9

6,5

6,5

-5

-2,94

56,1



АҚОРДА

2 топ

1) (-1,2)

2) - 7,8: 78

3) (-4)

4) -18,9: (-9)

5) (-3,1)

6) -56: (-8)

Т

А

Л

А

Ы

М

А

2,1

6

-0,1

10,8

7

-6

3,1



АЛМАТЫ



V.Практикалық жұмыс(дәптерге орындап,нәтижесін өзара тексеру)

(0,7- · (-+(0,25-) : +1700,5-842=

1) 0,7-==;

2) ;

3) 0,25-;

4)

5) ;

6) -0,5+1700,5=1700;

7) 1700-842=858





VI.Тест .


1 нұсқа

2 нұсқа

А. Амалдарды орындау:

1) 43 · (-3); 2) -6,7 · (-2,4);

3) 4) -2· (-5);

5)

В.

Теңдеулерді шешу

1) -5,7к = 11,4; 2) -0,01х = 1;

С.

Өрнектің мәнін тап

т2 если т = -1

А. Амалдарды орындау:

1) -26 · 4; 2) -4,8 · (-3,7);

3) 4)-14,7-17,4;

5)

В.

Теңдеулерді шешу

1) -0,18т=1,17; 2) 0,001п= -2.

С.

Өрнектің мәнін тап

п3-; если п = -1;

Тест тапсрмаларын орындап,оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды.

Тест тапсырмасының жауаптары:

1 нұсқа

А 1) -129

2) 16,08

3) -2

4) -1,21

5)

В 1) -2

2) -100

С 1)

2 нұсқа

А 1) -104

2) 17,76

3) 1,5

4) -32,1

5)

В 1) -6,5

2) -200

С 1)

Бағалау тәртібі:

«2» - 1-2 тапсырма

«3» - 4-3 тапсырма

«4» - 6-5 тапсырма

«5» - 7-8 тапсырма


VII.Сабақты қорыту. а)ауызша сұрақ-жауап

ә)оқушыларды бағалау

VIII. Домашнее задание.

Оң және теріс сандарға амалдар қолдану ережелерін қайталап, мысалдар орындау.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
О? ж?не теріс сандар?а амалдар ?олдану

Автор: Мамбетов Айдар Турдалиевич

Дата: 01.12.2015

Номер свидетельства: 260680


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства