kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Онды? б?лшектерді натурал сан?а к?бейту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: Онды? б?лшектерді натурал сан?а к?бейту

Ма?саты:

білімділік:о?ушыларды? онды? б?лшектерді натурал сан?а к?бейту алгоритмін ме?гертуге есептер шы?арту

дамытушылы?: о?ушыларды? логикалы? жылдам ойлау

?абілеттерін арттыру

т?рбиелік:о?ушыларды ??ыптылы? пен жауапкершілікке баулу

О?ыту ??рал-жабды?тары: о?улы?, тар?атпа пара?шалар

О?ыту ?дісі: с?ра?-жауап

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Онды? б?лшектерді натурал сан?а к?бейту »

Тақырыбы: Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту

Мақсаты:

білімділік:оқушылардың ондық бөлшектерді натурал санға көбейту алгоритмін меңгертуге есептер шығарту

дамытушылық: оқушылардың логикалық жылдам ойлау

қабілеттерін арттыру

тәрбиелік:оқушыларды ұқыптылық пен жауапкершілікке баулу

Оқыту құрал-жабдықтары: оқулық, тарқатпа парақшалар

Оқыту әдісі: сұрақ-жауап

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабақ тақырыбымен таныстыру

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

-№1026 , 1027 есептерін шығардыңдар ма?

-қиындық туғызған есептер болды ма?

ІІІ. Өтілген материалдарды қайталау сұрақтары:

1. Натурал сандар дегеніміз қандай сан?

2. Ондық бөлшектің басты ерекшелігін айтып беріңдер?

3. Теңдеуді шешу дегеніміз не?

IV.Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін:

  1. Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейткендей көбейту керек;

  2. Шыққан көбейтіндіде оң жақтан ондық бөлшекте үтірден кейін неше ондық таңба болса, сонша цифрды үтірмен айыру керек.

Мысалы: 25,85 * 7 = 180,95



V. Пысықтау есептері:

Тарқатпа парақшалар

1046 Көбейтінділерді есептеймей-ақ, салыстырыңдар.

1) 6,5*3 және 0,65*3

0,91*12 және 9,1*12

1047 Өрннектеп көрсетіңдер:

метрмен: 4,25км

граммен: 6,25кг

минутпен:2,1сағ

секунтпен: 0,7мин

1048 Өрнектің мәнін табыңдар:

2,9x мұндағы x=5

7.5x+6.91y мұндағы x=10

1052 Амалдарды орындаңдар:




№1053 Көбейтуді тиімді тәсілмен есепте:





1055 Тоқыма станогында 1 сағатта 3,45м мата тоқылады. Бір тоқымашы қатарынан 2 станокта жұмыс істесе, 7 сағатта неше метр мата тоқиды.

Берілгені: шешуі:

1 станок 3,45м*7=24.15м (1 станок 7 сағ жұм)

1 сағ – 3,45м 24.15м*2=48.3м (2 станок 7 сағ жұм.)

7 сағ жұмыс жасады

т/к: 2 станок 7 сағ қанша тоқид? Жауабы: 48,3м мата тоқиды



VI.Бекіту сұрақтары:

1. Бөлімінде 10,100,1000 т.с.с. болса, онда ол қандай болшек?

2. Бүтіні мен бөлшегі тек үтірмен ажыратылса ол қандай бөлшек?

3. Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін атаңдар?

4. Мәтіндік есепті шешу үшін...

VII.Үйге тапсырма: №

VII.Қорытындылау, бағалау.

Оқушыларды белсенділігіне байланысты бағалау.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Онды? б?лшектерді натурал сан?а к?бейту

Автор: Ережепова Жулдыз Сабитовна

Дата: 02.03.2015

Номер свидетельства: 181366


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства