kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Негізгі тригонометриялы? тепе-те?діктер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? жоспары ?аза? ?дебиетімен кіріктірілген саба? ?тті. Алды??ы саба?та ал?ан білімдерін пайдалана отырып,тригонометриялы? функцияны? ?асиеттерін, формулаларын ?рнектерді т?рлендіру, тепе – те?дікті д?лелдей білу бейімділіктерін ?алыптастыру. ?лы а?ындарды? ?ле?дерін келтіре отырып, о?ушыларды адамгершілікке т?рбиелеу, экологиялы?, азаматты? т?рбиеге назар аудару, бірлесе ж?мыс істеуге, бір – бірін ты?дау?а, жауапкершілікке, сенімділікке баулу, жеке т?л?аны т?рбиелеу. «К?ршінді тексер»,«Барлы? істі? басшысы – білім мен ??ым» ж?не т.б.  стратегиялар бойынша ??рыл?ан.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Негізгі тригонометриялы? тепе-те?діктер»

Бекітемін Келісілді

Мектеп директоры ОІМ

А.О. Уалиева Г.К. Егубаева























9-сынып

(ашық сабақ)





Математика пәнінің мұғалімі: Баядилова А.Е.











2015-2016 оқу жылы

Күні: 4.02

Сабақ №60

Сабақтың тақырыбы: «Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер»

Мақсаты:

Білімділік: Алдыңғы сабақта алған білімдерін пайдалана отырып,тригонометриялық функцияның қасиеттерін, формулаларын өрнектерді түрлендіру, тепе – теңдікті дәлелдей білу бейімділіктерін қалыптастыру.

Дамытушылық: Өзіндік ізденіс әрекеттерін, еңбек дағдыларын, танымдық қызығушылығын, іскерлік қабілетін, еркіндігін, эмоциясын, зейін, ойлану, қабылдауын дамыту.

Тәрбиелік: Ұлы ақындардың өлеңдерін келтіре отырып, оқушыларды адамгершілікке тәрбиелеу, экологиялық, азаматтық тәрбиеге назар аудару, бірлесе жұмыс істеуге, бір – бірін тыңдауға, жауапкершілікке, сенімділікке баулу, жеке тұлғаны тәрбиелеу.

Типі: Меңгерген білімдерін практикада қолдануға бағытталған сабақ.

Түрі: Аралас сабақ (кіріктірілген сабақ).

Пән аралық байланыс: қазақ әдебиеті

Әдісі: Өздік жұмыс, миға шабуыл, жұптық әдіс, топтық жұмыс.

Көрнекілігі: Кестелер, үйлестірмелі карточкалар, бағалау парағы.

Сабақтың эпиграфы: «Сен неткен бақытты едің, келер ұрпақ»

Қ.Аманжолов

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық даярлық

Сабақтың мақсатын хабарлау

ІІ. «Көршінді тексер» стартегиясы бойынша үй жұмысын тексеру

№298 (ә,в)

ІІІ. «Барлық істің басшысы – білім мен ұғым».

Өрнектің мәнін табыңыз:

  1. 2. 3. 4. 5.

6. 7. 8. 9.



Оқушылар жауап бергенен кейін , тақтаға әр жауапқа сәйкес әрпі бар кесте ілінеді.







0



Е

Ф

С

Л

Й

Л

Н

У

И



Әріптерді орналастыру арқылы « Сейфуллин» деген сөзді оқиды.

Мұғалім: Сіздер Сәкен Сейфуллиннің өмірі жайлы білесіздерме?

Сәкен Сейфуллин қазақ әдебиетінің негізін салушылардың бірі. Өзінің «Көкшетау» поэмасында біздің өлкенің табиғатының әсемдігін, сұлулығын жырлаған.

Осы кезде оқушылар С. Сейфуллиннің әннің сазы бірге тындалады, шәкірттер Көкшенің әсем табиғатына тағы да бір ғажайып саяхат жасағандай болып сезінеді.

(С.Сейфуллиннің «Көкшетау » әні)

ІІІ. «Білім теңіз, түбі де, шегі де жоқ».

Сұрақ-жауап әдісі арқылы формулаларды тексеру барысында тағы да пәнаралық байланыс ескеріледі.

Тригонометрия элементтерің атаңдар?

Қай функция жұп функция?

Ал тақ функцияларды атаңдар?

Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер формуласын жазыңыз:






1

tgx

ctgx

1






Қ

Ұ

Н

А

Н

Б

А

Е

В



Осы жауаптарға сәйкес әріптерден құрастырылған «Құнанбаев» деген фамилияны оқиды.

Оқушылар А. Құнанбаевтың өлеңдерін оқиды.

Жеке сұрақтар арқылы оқушылардың өздеріне қорытынды жасату.

(А. Құнанбаевтың 31-ші қара сөзі)

ІІ. «Бар нәрсеге білім қолды жеткізер»

Тақырып бойынша есеп шығару барысында төмендегі тригонометриялық теңдеулер шешіледі.

Деңгейлік тапсырма.

А деңгейі:

1

В деңгейі:

№2

C деңгейі:














А

М

А

Н

Ж

О

Л

О

В



Оқушылар осы жауаптарға сәйкес әріптерден құрастырылған «Аманжолов» деген фамилия шығады.

Мұғалім:

Ақындар жастарға арнап жыр жазып, келешігінен зор үміт күткен. Әрине, біздің жас ұрпақ тәуелсіздік идеясынан нәр алған, ел мен жердің иесі екенін сезініп, күні ертең ат жалын тартып мініп, «мен кімнен кеммін, ата-ана арманын, алдыңғы толқынның...»



Оқушылар мәліметтер оқып, «Өзім туралы» өлеңін айтады.



ІІІ. «Сен неткен бақытты едің, келер ұрпақ»

Қорытындылау:

Бүгін сабақ ұнады ма?

Нені үйрендік?

Мақсатымызға жеттік пе?

Үйге: № 300,301

Бағалау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Негізгі тригонометриялы? тепе-те?діктер

Автор: Баядилова Алтынай Еслямбек?,ызы

Дата: 03.03.2016

Номер свидетельства: 301745


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства