Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3АТікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар | Жақсы №1 орта мектебі | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебаева Айгерим Камалжанқызы | ||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.3.21 Пифагор теоремасын пайдаланып, sin2α+cos2α=1 формуласын қорытып шығару және есептер шешуде қолдану; 8.1.3.22 негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қорытып шығару және қолдану; | ||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар:
| ||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: біледі:
қолдана алады:
| ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
| ||
Құндылықтарды дарыту | Жұппен және топпен жұмыс жасау арқылы оқушылар өзін және өзгені құрметтеуді үйренеді. Оқушыларды ашықтыққа үйрету - оқушылардың өз деңгейлерін нақты бағалауды және оқу мақсаттарын қаншалықты игергендігін дәл айқындауды дағдыларын ұштайды. | ||
Пәнаралық байланыс | Америка және ағылшын кітаптарындағы тангенс, котангенс, косеканс белгілеулерін таныстыратын тапсырмалар орындау арқылы өмірмен байланыс орнатылады | ||
Бастапқы білім | Пифагор теоремасы, тік бұрышты үшбұрыш, ондағы қарапайым тригонометриялық қатынастар | ||
Сабақ барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0 –8 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Тірек білімдерді белсендендіру Үй тапсырмасын тексеру. Ауызша сұрақтар қою:
Сөйтіп, оқушылармен бірлесе отырып сабақ мақсатына сәйкес бағалау критерийлері және дамудың жақын аймағын айқындау. Сабақ барысында қатысқан оқушыларға смайлик жетондары беріліп отырады.Сабақ соңында жинаған жетондарына қарай бағаланады.
|
Кеспе қағаздар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9-20 минут
21-35 мин | Топтық жұмыс.Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс жасайды.Бұл әдіс бойынша түрлі-түсті қағаздарға жазылған есептер беріледі.Сол есептердің жалңасын тауып, берілген финураны құрап шығады. Топ басшысы өз тобындағы мүшелерді еңбегіне, қосқан үлесіне орай бағалайды. | Қосымша 2
| ||||||||||||||||||||||
Жекелеме жұмыс
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер формулалары жайлы білімдерін тексеру Оқушылардың білімдерін тексеру үшін сәйкестендіру кестесін шығару. Болғаннан кейін оқушы қасында отырған баланың жұмысын тақтамен тексеріп, жинаған балын қояды. | Қосымша 3
| |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35 – 40 мин | Рефлексия. Үй тапсырмасы. Қосымша 4 |
Қосымша 4 | ||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||
Сабақта оқытудың саралау әдісі әрдеңгейлі топтарға бөлу арқылы көрініс табады. Оқушылар топпен дн, жеке де жұмыс жасады. | Теориялық білімдерін бағалау кезінде оқушылар өзін өзі тексеру әдісін қолданады, сонымен бірге өздік жұмыстарын тексеруде бірін бірі бағалайды. Топтық жұмыс кезінде оқушылар негізгі триганометриялық тепе-теңдіктерді орынды қолдана білді. | Сабақ барысында сызу құралдарын қолдануда қауіпсіздік ережелерін қадағалау. Оқушылардың тік отыруын қадағалау. | ||||||||||||||||||||||