Просмотр содержимого документа
«На?ты к?рсеткішті д?режелік функцияны? туындысы мен интегралы. 11 сынып »
Сабақтың тақырыбы: Нақты көрсеткішті дәрежелік
функцияның туындысы мен интегралы.
Сабақтың мақсаты:
Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияны
интегралдау мен дифференциалдау әдісін
білу, алған теориялық білімдерін практикада
қолдана алу . ҰБТ-ке дайындық жұмысын
жалғастыру.
Міндеттері:
- Әр түрлі жағдайларда білімін қолдану
арқылы оқушылардың өзіндік ойлау қабілетін
дамыту.
-Оқушыларды еңбекке, адамгершілікке, өз
достарына көмектесе білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Білімді жүйелеу және тереңдету.
Сабақтың түрі: «Қарлы кесек» оқыта үйрету ойыны.
Оқытудың техникалық құралдары:
интерактивті тақта, слайдтар.
Бағыттаушы парақтар
Жеке тапсырмалары бар карточкалар
Столдарды белгілеуге арналған сілтемелер.
Бағалау парағы.
Сабақтың ұраны: «Нақты жауап , дұрыс шешім таба біл!»
Сабақтың кезеңдері:
Ұйымдастыру кезеңі . 2 мин.
Мақсатты анықтау. 1 мин.
«Қарлы кесек» оқыта үйрету ойыны.
1-тур. 10 мин.
2-тур. 5 мин.
3-тур. 10 мин.
Сергіту сәті. 3 мин.
Тест жұмысы. 10 мин.
Рефлексия. 2 мин.
Үй жұмысы. 1 мин.
Қорытынды, бағалау. 1 мин.
Сабақтың өту барысы :
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
«Қарлы кесек» оқыта үйрету ойыны.
(Үй жұмысын тексеру үшін дәптерлерін ауыстыру)
1-тур. Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топ өз тапсырмаларын алып, дайындалады.
А столы:
Дәрежелік функцияны дифференциалдау формуласы.
Функцияның туындысын табыңдар: у=5-х2
Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х3, у=0, х=2
Функцияның туындысын табыңдар: у=
Интегралды есептеңдер:
dx
Ә столы:
Дәрежелік функцияны интегралдау формуласы.
Функцияның туындысын табыңдар: у=х2-4
Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х2, у=0, х=1
Функцияның туындысын табыңдар: у=
Интегралды есептеңдер:
Б столы:
Бөлшек көрсеткішті дәреже туралы тарихи мағлұмат.
Функцияның туындысын табыңдар: у=
Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=6х-х2, у=0.
Функцияның туындысын табыңдар:
у=7
Интегралды есептеңдер:
dx
2-тур. Оқушылар орындарынан тұрып , әрқайсысы өзінің бағыттаушы парақтары бойынша жаңа орынға отырады. Алдымен жетонында «А» әрпі бар ,содан соң «Ә», «Б» әріптері бар оқушылар сөйлейді. Жаңа топ өздеріне берілген тапсырмаларды 5 минут түсіндіреді. Осы уақытта тақтада әр столдан бір оқушыдан өздерінің тапсырмаларын орындайды. Оқушылардың жауаптары бағалау парағына мынадай ретпен қойылады: ең алдымен оқушы өзін-өзі бағалайды, содан соң досы , соңында мұғалім бағалайды.
3-тур. Оқушылар орындарынан тұрып , әрқайсысы өзінің бағыттаушы парақтары бойынша тағы да жаңа орынға отырады.
Сергіту сәті. Блиц-турнир. Топ бойынша сұрақтарға тез жауап беру керек.