Пәні | алгебра | сыныбы | 11 | күні | |
Тақырыбы: | n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері |
Мақсаты: | Оқушыладың n- дәрежелі түбір анықтамасын және оның шешу тәсілдерін білу, n- дәрежелі түбірдің қасиеттерін қолданып есептерді шығара білу мен есептеу дағдыларын жетілдіріп, белсенділігін дамыту, пәнге деген қызушылығын арттыру |
Күтілетін нәтиже | n- ші дәрежелі түбір анықтамасын, қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі .ҰБТ-да кездесетін есептерді шығара біледі |
Сабақ кезеңдері уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ресурстар |
Ұйымдастыру (3мин) | 1.Көңіл күй тренингі «Жақсылықтың бастауы амандықтан басталады» оқушыларды шеңберге тұрғызу Сәлематсыздар ма деген сөзді 3 түрлі темппен айтқызу. 2. Япон әріпі арқылы топқа бөлу | Оқушылар шеңберге тұрады. Бір-біріне амандасады. Сәлематсыздар ма! 1.Сәл төмен дауыс. 2.Сәл жоғарлатып. 3.Анық,кең амандасу. Дәреже, түбір екі топқа бөлінеді | Кеспе қағаздар |
Үй тапсырмасын тексеру (3мин) | 1.Туынды 2.Интеграл ,алғашқы функция тақырыптарының формулаларын жаздыру | Топ басшылары конверт суырады. 1)әр топ өздері білетін , жаттаған формулаларын жазады. 2)Топ жұмыстарын өзара ауыстырып интерактивті тақтада көрсетілген дұрыс жауаппен тексереді. | Кеспе қағаздар |
Ой қозғау (10 мин) | а) «дәреже», «түбір» ұғымдары туралы не білеміз? ә) мына есептерді шығарып көріңіздер б) «Түбір» ұғымын еңгізудің қажеті неде? в) квадрат түбірдің қандай қасиеттерін білесіздер? г) ендеше, n-ші дәрежелі түбірдің қасиеттерін бірлесе жазайық Түртіп алу әдісімен тақырыпты түсініп оқып, негізгі ойды жаып алу, өзара талқылау | Сұрақтарға жауап бере отырып, әр топ берілген есепті шығару арқылы жаңа сабақтың тақырыбын шығарады . мысалдарымен түсіндіріп, қасиеттерін түртіп алады. Көбейтіндіден түбір шығару. Бөлшектен түбір шығару .Түбірді дәрежеге шығару n-ші дәрежелі түбірдің n дәрежесі .Түбірден түбір алу ережесі. Түбір және түбірдің астындағы сандардың дәреже көрсеткіштерін қысқарту | парақшалар Интерактивті тақта |
Мағнаны ашу Деңгейлік тапсырмалар (20мин) | І деңгейлік тапсырма №75, 76 ІІ тапсырма № 78 (1-8) ІІІ тапсырма № 79 | Әр топ берілген есептерін тақтада қорғайды | Оқулық дәптер тақта |
Ой толғаныс (7мин) | Есептеңдер: 1-топ.  2-топ.  Өрнектің мәнін табыңдар: 1-топ.  2-топ.  Сандарды өсу ретімен орналастырыңдар: 1-топ.  2-топ.  |
 
  | парақшалар Интерактивті тақта |
Кері байланыс | Оқушылардың сабақтан алған әсері. Маған ұнады. Маған түсініксіз болды. | Стикерге сабақ туралы пікірлерін жазады. | стикер |
Бағалау (2мин) | Бағалау парағы арқылы қортынды бағасын шығарамын Үйге тапсырма §5 №80 тест кітабынан есептер шығару | екі жұлдыз, бір тілек арқылы бірін-бірі бағалайды, ынталандырады. Бағдаршам арқылы бағалайды Әр тапсырманы орындағанына қарай өзін-өзі бағалап отырады Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. | |
Не сәтті өтті | | | |
Не сәтсіз өтті | | | |