? .Т?сінгендерін тексеру: - Сонымен, балалар, осы істеген ж?мыстардан не бай?ады?дар? №5 --Калькулятор ар?ылы ба?ан т?рінде есептеу.
№6 ?з беттерінше тапсырма .1-ба?аны. М?мкін н?с?аларды? б?рін ?арастыру?а болады.
№7 Математикалы? диктант ретінде орындау?а болады.
?І . Саба?ты? ?орытындысы: Микрокалькуляторды? ?андай кезде пайдасы бар?
Шы?армашылы? тапсырма:№9 Есепті? шешуін табу ?шін ?ай мысалды? д?рыс шешілгенін ,?ай мысалды? д?рыс емес екенін аны?тау керек. 0,1,2,3,4,5,8,,9 д?рыс ж?мыс істейді. ?ал?ан 6 ж?не 7 тетіктерін тексереміз. 6 мен 7 –ні? орны ауыс?ан. 7х86=602
Просмотр содержимого документа
«Микрокалькуляторды? к?мегімен есептеу »
Микрокалькулятордың көмегімен есептеу.
№135 Тақырыбы: Микрокалькулятордың көмегімен есептеу.
Мақсаты: Арифметикалық амалдарды калькулятор көмегімен орындау тәсілдерін таныстыру.Берілген материалды тиянақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.Калькуляторды сабақта және үйде дұрыс пайдалануға үйрету.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: калькулятор Әдісі:түсіндіру, көрсетуСабақтың типі: жаңа ұғым беру сабақ
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу
Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 4 (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру) Ауызша жұмыс.
Көп таңбалы сандарды үлестірме арқылы көрсетіп, оларды оқыту және кластар мен разрядтарға жіктеу. 4120 – бірл. класында 120 бірл .бар.Мыңдар класында – 4 бірл. мың бар .т.б.
ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Калькулятормен есептеу.
ІҮ. Жаңа сабақты түсіндіру: Оқулықпен жұмыс. Микрокалькулятор жайлы мәлімет беру. Абак пен шот туралы да айтып өту.
№2 Микрокалькулятормен жылдам есептеу.Сандарды оқыту және кластар бойынша атап шығу. №3 Ғарышкерлердің ұшу қашықтығын да калькулятормен есептеу.
Ү .Түсінгендерін тексеру: - Сонымен, балалар, осы істеген жұмыстардан не байқадыңдар? №5--Калькулятор арқылы баған түрінде есептеу.
№6 Өз беттерінше тапсырма .1-бағаны. Мүмкін нұсқалардың бәрін қарастыруға болады.
№7 Математикалық диктант ретінде орындауға болады.
ҮІ . Сабақтың қорытындысы: Микрокалькулятордың қандай кезде пайдасы бар?
Шығармашылық тапсырма:№9 Есептің шешуін табу үшін қай мысалдың дұрыс шешілгенін ,қай мысалдың дұрыс емес екенін анықтау керек. 0,1,2,3,4,5,8,,9 дұрыс жұмыс істейді. Қалған 6 және 7 тетіктерін тексереміз. 6 мен 7 –нің орны ауысқан. 7х86=602
ҮІІ. Үйге тапрсыма : № 4(ә) ,№6 (2-бағаны) 96-бет. Бағалау