kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика ҚМЖ: Үшбұрыш.Симметрия

Нажмите, чтобы узнать подробности

математика кмж 4 сынып ушбурыш симметрия сабак жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика ҚМЖ: Үшбұрыш.Симметрия»



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Үшбұрыш. Симметрия

Педагогтің аты-жөні:

ҚМЖ алу үшін 87476135488 ватсапқа жазыңыз

Күні:


Сынып: 4-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

161 сабақ. Геометриялық фигуралардың жазбасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.3.2.3 - кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру

Сабақтың мақсаты

Кеңістік геометриялық фигуралардың (пирамида,цилиндр,конус) жазбасын таниды, жазба үлгісін құрастырады

Құндылықтар:

Мамыр айы:

Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ

Апта дәйексөзі:«Бірлік жоқ болса ұйым жоқ,ұйым жоқ болса күнің жоқ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут






































Сергіту сәті

2 минут

















Сабақты қорыту

6минут











Қосымша тапсырма

2минут







Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Үй тапсырмасы

9-тапсырма






Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

  1. Параллелелипед

  2. Пирамида

  3. Шар

  4. Цилиндр

2-тапсырма

Текше, конус, пирамида, параллелелипед, цилиндр.



ЕБҚ-тапсырма

3-тапсырма

Табаны шаршы болатын пирамиданың жазбасын әзірлеу

4-тапсырма

+ +у= +

+у=

у= -

у=

+ + = +

=


-х= +

– х=

х= -

х=

- = +

=

5-тапсырма

Б арлығы- 300 к

Д үйсенбі- 530к

С ейсенбі-120к ?к

Сәрсенбі-?к, 2 есе артық

Бейсенбі-?к, 100 к кем

Жұма- сонша кітап

Жексенбі-? к

Қалды-?к

Ш: 120*2=240к (сәрсенбі)

530-100=430 (бейсенбі)

530+120+240+430=1320к (жұмада)

530+120+240+430+1320+100=2740к (бір аптада)

3000-2740=260к (қалғаны)

Ж: 260 кітап қалды.

6-тапсырма

(4200+2800)/7=600+400

(20 000+12 000)/4=2000*4

ЕҚБ-тапсырма

7-тапсырма


дәрігер

Журна

лист

жаттықтырушы

Құры

лысшы

Арман


Болат


Санжар


Айба

тыр

-

-


-


+

-


-

+


-

+

-


-


-

-

+


-


-

Арман-жаттықтырушы

Болат-құрылысшы

Санжар-журналист

Айбатыр-дәрігер

8-тапсырма

Цилиндр пішінді қалпақ жасау

Тиісті өлшемдерді пайдаланады


Үй тапсырмасы

9-тапсырма

Ә,г,д – пирамида жазбалары

Қалғаны дұрыс емес жазбалар



Сабаққа дайындық жасайды




Үй тапсырмасын көрсетеді






Геометриялық фигураларды атайды









Жазбаларды ажыратады









Жазба әзірлейді







Теңдеулер шешеді
















Есепті шығарады





Өмірмен байланыстырады







Тура теңдік жасайды





Кесте жасап, жауабын табады





Жауабын жазады


Цилиндр пішінін жасайды





Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды

Мақтау,мадақтау






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Симметрия сөзінің мағынасын ұғады-1Б

Симметриялы фигуралар сызады-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Ғимараттарға қарап геометриялық фигуралады атайды-1Б






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Суреттегі фигуралардың жазбасын ажыратады-1Б





ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Табаны шаршы болатын пирамиданың жазбасын әзірлейді-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Теңдеулерді шешеді-1Б














ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есеп мазмұнын өмірмен байланыстырады-1Б











ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Тура теңдік шығатындай сандарды қояды-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Зерттеушілік жұмыс жасап,жауабын жазады-1Б






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Қағаздан цилиндр пішінді қалпақ жасап,тиісті өлшемдерді қолданады-1Б


Жарайсыңдар



«Табиғат» әдісі




Фигуралар








Геометриялық фигуралар






Суреттер















Оқулық















Оқулық



















Кесте

















Кері байланыс суреті

















































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Үшбұрыш. Симметрия

Педагогтің аты-жөні:

ҚМЖ алу үшін 87476135488 ватсапқа жазыңыз

Күні:


Сынып:4-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

162 сабақ.Жазба

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.3.2.3 - кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру

Сабақтың мақсаты

Кеңістік геометриялық фигуралардың жазбасын таниды, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіреді,үлгісін құрастырады

Құндылықтар:

Мамыр айы:

Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ

Апта дәйексөзі:«Бірлік жоқ болса ұйым жоқ,ұйым жоқ болса күнің жоқ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут



Сабақ

тың ортасы

20 минут









































Сергіту сәті

2 минут





























Сабақты қорыту

6минут





Қосымша тапсырма

2минут












Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Үй тапсырмасы

9-тапсырма

Ә,г,д – пирамида жазбалары

Қалғаны дұрыс емес жазбалар


Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

Көліктердің үлгісін дайындау үшін конустың, цилиндрдың және пирамиданың жазбалары қажет болды.

2-тапсырма

Суреттегі жазбаларды қағаздан қиып, желімдеп біріктіру.

3-тапсырма

А)а1=10см

в1= 4см

а2=2см

в2=2см

S=? См2

S1= а11=10*4=40см2

S222=2*2=4см2

S=40-4=36см2

Ж: S=36см2



Ә)а1=6см

в1=6см

а2=12-6=6см

в2=6-4=2см

а3=2см

в3=6+2=8см

S=?см2

S1= а11=6*6=36см2

S222=6*2=12см2

S333=2*8=16см2

S=36+12+16=64см2

Ж: S=36см2

4-тапсырма

Vжақ = S : t = 10.000 : 4 = 2.500 км\сағ ( жақындау жылдамдығы )

= V жақ - = 2.500 – 1.300 = 1.200 км\сағ ( екінші әуе трамвайының жылдамдығы )

Ж: Екінші «әуетрамвайының жылдамдығы» 1.200 км\сағ

ЕБҚ-тапсырма

5-тапсырма

300202-168017/37*27=195759

8412*18/(186002-185948)=2804

1509*49+16095/15=75014

143115/47*(60012-59953)=179655

6-тапсырма

V=a3=5*5*5=125см3 (1 текшенің көлемі)

V=21*125=2625см3 (барлық текшенің көлемі)

Ж: Фигураның көлемі-2625см3

ЕҚБ-тапсырма

7-тапсырма

А) 17214-х=360*21

17214-х=7560

Х=17214-7560

Х=9654

17214-9654=360*21

7560=7560


х/40=541*24

х/40=12984

х=12984/40

х=519360

519360/40=541*24

12984=12984

Б)524+х=174087/87

524+х=2001

Х=2001-524

Х=1477

524+1477=174087/87

2001=2001


8-тапсырма

S= 5мм*5мм=25мм2

S=25*4*2+25*8*2+25*5*2= 25*8+25*16+25*12= 25*(8+16+12)=25*36=900мм2=9см2

3см


3см


Үй тапсырмасы

9-тапсырма

Конус тәрізді баскиім әзірле

Шаттық шеңберін жасайды




Үй тапсырмасын тексертеді




Фигураның жазбасын ажыратады






Фигуралар

дың ауданын табады



























Сызбасын сызып, есепті шығарады









Есептеу жүргізеді






Тапсырманы орындайды





Теңдеуді шешеді











Теңдеуді шешеді







Фигураның ауданын табады







Үй тапсырмасын алады




Кері байланыс жасайды

Мақтау,мадақтау






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Пирамиданың жазбасын таниды,табады-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Көліктердің үлгісін дайындау үшін жазбаны таңдайды-1Б



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Геометриялық фигураларды ажырата алады-1Б



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Фигуралардың ауданын есептейді-1Б


















ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есептің сызбасын сызып,есепті формуламен шығарады-1Б






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есептеу жүргізіп,амалдардың орындалу ретін біледі-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Әр текшені бөлек есептеп, ауданын табады-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Жазылған теңдеулерді шешеді-1Б
















ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Фигураның ауданын табады-1Б

Дәл осындай шаршы сызады-1Б





Жарайсыңдар





«Табиғат» әдісі



































































Оқулық









Кері байланыс парақтары











































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Үшбұрыш. Симметрия

Педагогтің аты-жөні:

ҚМЖ алу үшін 87476135488 ватсапқа жазыңыз

Күні:


Сынып:4-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

163 сабақ. Тізбектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.3.2 заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар, сандар тобы тізбектерін құру

4.3.2.3 - кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру

Сабақтың мақсаты

Заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар тобы тізбектерін құрады.

Сандар тізбегін құруды үйренеді

Құндылықтар:

Мамыр айы:

Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ

Апта дәйексөзі:«Бірлік жоқ болса ұйым жоқ,ұйым жоқ болса күнің жоқ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут









































Сергіту сәті

2 минут


















Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут
















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Үй тапсырмасы

9-тапсырма

Конус тәрізді баскиім әзірле

Үлгі:

Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

29,28,26,23,19,14,8,1.

29-1=28

28-2=26

26-3=23

23-4=19

19-5=14

14-6=8

8-7=1

2-тапсырма

Сандар тізбегін құру алгоритмін үйренеді

Мысалы: 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19....

Бұл тақ сандар.

1,5,9,12,16,20.......\Бұл жерде төрт саннан кейінгі сан жазылған.


3-тапсырма

23,23,21,25,19,27,17,29,15,31

23-2=21

23+2=25

21-2=19

25+2=27

19-2=17

27+2=29

17-2=15

29+2=31

4-тапсырма

Ә) 24,22,20,18,16,14.

Б) 18,16,14,12,10,8.


5-тапсырма

А)t1=4сағ

S1=240км

t2=7сағ

S2=?км

V1=V2-? км\сағ

  1. V1=S1/t1=240/4=60км\сағ

  2. S2=V2*t2=60*7=420км

  3. Өрнек: (240/4)*7=420км

  4. Ж: Автокөлік 7 сағат ішінде 420 км жол жүреді.

Ә)V1=5км\сағ

V2=4 км\сағ

t=5сағ

S=?км

V=V1+V2=5+4=9км\сағ

S=V*t=9*5=45км

Өрнек: (5+4)*5=45км

Ж: 5сағаттан кейін бір-бірінен 45 км қашықтықта болады.

6-тапсырма

Берілгені қате.Сондықтан есеп шықпайды.

ЕҚБ-тапсырма

7-тапсырма

a1=2см

b1=2см

a2=2см

b2=1см

S=?см2

S1=a1*b1=2*2=4см2

S2=a2*b2=2*1=2см2

S=S1+S2=4+2=6см2

Ж: Көпбұрыштың ауданы -6см2

ЕБҚ-тапсырма

8-тапсырма

13,19,14,18,15,17.

9-тапсырма

5+2=7

2кг100г=2100г

Алма: 6*300=1800г=1кг800г

Алмұрт: 5*300=1500г=1кг 500г

Қараөрік: 2*300=600г

Барлығы: 1800г+1500г+600г=3900г=3кг900г

Жауабы: Барлығы 3кг 900г жеміс алынған

Үй тапсырмасы

10-тапсырма

Шаттық шеңберін жасайды




Үй тапсырмасын тексертеді


Бас киім жасап келеді





Сандар тізбегін жалғастырады









Сандар тізбегін жасап үйренеді





Сандар тізбегін жалғастырады








Заңдылық бойынша сандар тізбегін таңдайды


Есептер бойынша өрнектер құрады






Есептерді шығарады








Жауабын айтады


Тапсырманы орындайды










Тізбек құрады



Есепті шығарады







Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс жасайды



Мадақтап отыру






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Конус тәрізді бас киімдерді қағаздан жасап келеді-1Б






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Сандар тізбегін жалғастырады-1Б

Берілген тапсырманың заңдылығын түсінеді-1Б




ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Сандар тізбегінің заңдылыққа бағынатынын біледі-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Сандар тізбегін жалғастырады-1Б







ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Мәтіндегі заңдылықты табады-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есептер бойынша өрнектер құрастырады-1Б





Қозғалыс есебін формуланы қолданып шығарады-1Б






Жарайсың



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Көпбұрышты бөліктерге бөліп,оның ауданын табады-1Б






Тамаша



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарып,

зерттеушілік жұмыс жасайды-1Б





Жарайсыңдар










«Табиғат» әдісі







Оқулық











Суреттер











Сандар тізбегі жазылған парақтар















Оқулық















Оқулық













Суреттер





Оқулық










Кері байланыс парағы











































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Үшбұрыш. Симметрия

Педагогтің аты-жөні:

ҚМЖ алу үшін 87476135488 ватсапқа жазыңыз

Күні:


Сынып: 4-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

164 сабақ. Тізбектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.3.2 - заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар/ сандар тобы тізбектерін құру

Сабақтың мақсаты

Сандар тізбегін құруды үйренеді

Құндылықтар:

Мамыр айы:

Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ

Апта дәйексөзі:«Бірлік жоқ болса ұйым жоқ,ұйым жоқ болса күнің жоқ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут





Сабақ

тың ортасы

20 минут















































Сергіту сәті

2 минут




















Сабақты қорыту

6минут








Қосымша тапсырма

2минут












Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Үй тапсырмасы

10-тапсырма

Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

+1 +2 +3 +4

А) 2, 3, 5, 7, 8, 12. (7 артық)

-20 -40 -60 -80 -100

Ә)360, 340, 300, 240, 180, 160, 60. (180 а)


(254 емес 240 кітапта қате)

*2 *3 *4 *5 *6

Б) 10, 20, 60, 240, 1200, 7200,( 43200 артық)

2-тапсырма

А) 1,10, 3, 9, 5, 8, 7, 7, 9, 6, 11,5, 13, 4.

10-1=9 9-1=8 8-1=7 7-1=6 6-1=5 5-1=4

1+2=3 3+2=5 5+2=7 7+2=9 9+2=11 11+2=13

Ә) 16,12,15,11,14,10,13,9,12,8

12-1=11 11-1=10 10-1=9 9-1=8

16-1=15 15-1=14 14-1=13 13-1=12

3-тапсырма

А) 20 жұп аяқ киімге-72дм2

1000 жұп аяқ киімге-?м2

Ш: 1000/20=50

50*72=3600дм2=36м2

Ж: 36 м2 былғары қажет

Ә)t1=8сағ

t2=6сағ

A1=4000к

A2=2700к

A=7600к

V=?к\сағ

t=?сағ

4000/8=500к\сағ

2700/6=450к\сағ

V=V1+V2=500+450=950к\сағ

t=A/V=7600/950=8сағ

Ж: Екеуі бірігіп жұмыс істесе, 7600 кірпішті 8 сағатта қалайды

ЕБҚ-тапсырма

4-тапсырма

10582/26=407

11359/37=307

7574*462=3499188

3225*253=815925

4260*241=1026660

28304/2=14152

214082/526=407

409236/804=509

322920/46=7020

5-тапсырма

Фигураның жазбасы-№1 жазба

№2 жазба- пирамида (төртбұрышты)

№3 жазба-призма


6-тапсырма

1 2 3 4 5 6 7 8 9

72,80,88,96,104,112,120,128,136,144.

+8 +8 +8 +8 +8 +8 +8 +8 +8

Ж: 9 жылдан кейін ағаштың биіктігі 144см болады


ЕҚБ-тапсырма

7-тапсырма

t 1=10сағ

t2=?сағ, 3сағ артық

V1=V2

S1=700 км S2=?км

t2=10+3=13сағ

V=S1/t1=700/10=70км\сағ

S2= V*t2=70*13=910км

Ж: 2мәшине 910 км жүреді

8-тапсырма

247*68/(382-363)+113*9*20=21224

326*452/(8006-7998)+180*45=26519

(953+627)*12+22040-250*36*4=5000

1734/17*(819+401)/12+250*41*40=420370


9-тапсырма

бөлігін құрайды



10-тапсырма

27,18,24,20,21,22.....

18+2=20

20+2=22…..

27-3=24

24-3=21……

Үй тапсырмасы

11-тапсырма

384*736/(2754-2721)-(5560-1060)/2=9526

(1125+875)*18+4328+(976543-123459)*1=893412

2025/15*(524+195)/9+(308308-207207)*2=212987


Шаттық шеңберін жасайды




Үй тапсырмасын тексертеді






Артық санды табады










Заңдылықты анықтап, тізбекті жалғастырады





Есепті шығарады





Кірпішті қанша сағатта қалайтынын табады










Есептейді және тексереді










Фигураның жазбасын табады




Есепті шығарады





Есепті шығарады








Амалдарды орындайды





Тапсырманы орындайды



Қосарланған тізбек құрады





Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс жасайды

Мадақтау арқылы бағалау





ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Анықталған заңдылық негізінде тізбекке жетпей тұрған сандарды жазады-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Тізбектегі артық санды табады-1Б








ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Тізбекті жалғастырып, төрт элемент жазады-1Б




ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есептерді шығарып,жұмыс өнімділігін табуды біледі-1Б














ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есептеу жүргізеді және оны тексереді-1Б








ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Фигуралардың жазбасын таниды-1Б



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есепті өмірмен байланыстырады-1Б



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Есеп құрастырады, оны шығарады-1Б






ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б


Тамаша




ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Қосарланған тізбек құрайды-1Б




Жарайсыңдар








«Табиғат» әдісі

Суреттер







Оқулық








Тізбектер жазылған парақша









Оқулық





Кірпіштер суреті



Оқулық















Суреттер





Жұмыс дәптері






Оқулық









Оқулық












Суреттер





Оқулық







Оқулық









Кері байланыс парақшалары












































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Үшбұрыш.Симметрия

Педагогтің аты-жөні:

ҚМЖ алу үшін 87476135488 ватсапқа жазыңыз

Күні:


Сынып: 4-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

165 сабақ. Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.3.2.3 - кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру

4.3.1.5 жазық фигураларды осіне қатысты симметриялы болатын фигуралармен нүктелі қағазда толықтыру, бұрыштың шамасын табу;

Сабақтың мақсаты

Алған білімдерін қорытындылайды

Құндылықтар:

Мамыр айы:

Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ

Апта дәйексөзі:«Бірлік жоқ болса ұйым жоқ,ұйым жоқ болса күнің жоқ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут

































Сергіту сәті

2 минут








Сабақты қорыту

6минут








Қосымша тапсырма

2минут
































Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Үй тапсырмасы

11-тапсырма

384*736/(2754-2721)-(5560-1060)/2=9526

(1125+875)*18+4328+(976543-123459)*1=893412

2025/15*(524+195)/9+(308308-207207)*2=212987

Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

1)S=a*b (бағдарламашы-программист)

2) V=a*b*c (дәрігер-врач)

3)P=4a (сәулетші-архитектор)

4) S=V*t ( ғарышкер-космонавт)


2-тапсырма

Фигураның жазбасы-№2 сурет

№1 сурет-алтыбұрышты призма

№2 сурет- пирамида


3-тапсырма

А A=650

650C=250

3см


900250

В 7см С


4 -тапсырма

9 00 А В

1300 С 400



Д

250

Е 999


Тік бұрыш:

Сүйір бұрыш:

Доғал бұрыш:


5-тапсырма

3 4 1 2

А) 8487/23+(45002*21-6895)=938516

1 2 3 4

(29584/8*4+879)-2400=13271

1 2 4 3

(90000-5010)*5-0*45879=424950

ЕБҚ-тапсырма

6-тапсырма

7-тапсырма

№87 ОРЫН. (Сандар теріс берілген)


8-тапсырма







ЕҚБ-тапсырма

9-тапсырма

  1. Таразының 2 жағын теңестіреміз, яғни әр жағында 12 кг-нан болады (12=12)

  2. 12 кг қараөрікті таразыны теңестіріп орналастырамыз (6=6)7 Бір жағынан 6кг қараөрікті жеке алып қаламыз.

  3. Қалған 6 кг қараөрікті таразыны теңестіріп орналастырамыз (3=3)

  4. Бір жағынан 3 кг-ды алып, жеке алып қалған 6 кг-ға қосамыз

  5. Сонда 9 кг болады




Үй тапсырмасы

10-тапсырма

S=480 км

V1=60км\сағ

V2=90км\сағ

t= 3сағ

S3=?км

t=?сағ

S1=V1*t=60*3=180км

S2=V2*t=90*3=270км

S3=(1480-270)-180=390км

V=V2-V1=90-60=30км\сағ

t=S/V=480/30=16км\сағ

Ж: 3сағаттан кейін олардың арақашықтығы 390 км болады. Автокөлік автобусты 16 сағаттан кейін қуып жетеді.

Шаттық шеңберін жасайды




Үй тапсырмасын тексертеді






Мамандық атауларын табады







Фигураның жазбасын табады



Тікбұрышты үшбұрыш сызады





Бұрыштарды сызады











Өрнекті құрады







Симметриялы пішін салады








Тапсырманы орындайды


Симметриялы фигура сызады





Есепті шығарады
















Үй тапсырмасын алады
















Кері байланыс жасайды

Мақтау арқылы бағалап отыру





ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Өрнектердің мәнін тауып,амалдардың орындалу ретін біледі-1Б



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Формулаларды сәйкестендіріп,

мамандық атауларының аудармасын біледі-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Қалған жазбаларды атайды-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Тікбұрышты үшбұрышсызып,бұрыштарды өлшейді-1Б


ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Бұрыштарды өлшеп, дәптеріне сызады-1Б

Бұрыштардың атауын жазады-1Б







ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Өрнектер құрып,олардың мәнін табады-1Б




ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Симметриялы пішін салады-1Б






Жарайсың



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Өзі ойдан симметриялы фигура сызады-1Б



ҚБ:«Банк»әдісі

Дескриптор:

Қараөріктерді өлшеу жолын қарастырады-1Б













Жарайсыңдар


















«Табиғат» әдісі

Суреттер







Оқулық







Мамандықтар туралы суреттер







Фигуралар





Үшбұрыш







Бұрыш түрлері









Оқулық








Симметриялы фигуралар








Оқулық



Симметриялы фигуралар






Қараөріктер суреті
































Кері байланыс парақтары



























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Математика ҚМЖ: Үшбұрыш.Симметрия

Автор: Отаркосова Акерке Рахатовна

Дата: 02.06.2025

Номер свидетельства: 671000


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства