kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Масса бірлігі центнер.(1ц) Масса бірліктеріні? арасында?ы ?атынастар.1ц=100кг»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: «Масса бірлігі центнер.(1ц) Масса бірліктеріні? арасында?ы ?атынастар.1ц=100кг» Ма?саты: 1) Білімділік: масса бірлігі центнер туралы т?сінік ?алыптастыру, масса бірліктеріні? арасында?ы ?атынастар туралы білімдерін жетілдіру, есептей білуге ?йрету, ?ткен та?ырыптарды о?ушылар санасына ?алыптастыру. 2) Дамытушылы?: ойларын еркін жеткізуге баулу, берілген тапсырманы ?зара тал?ылап, ?з ойларын жина?тай білуге жетелеу. О?ушыларды? ой-?рісін, белсенділік, зейінділік, танымды? ?абілеттерін дамыту; 3) Т?рбиелік: адамгершілікке, біреуге к?мектесуге, ?демі жазу?а, тез ойлау?а, жауапкершілікке т?рбиелеу. Саба?ты? т?рі: ?айталау саба?ы Саба?ты? ?дісі: к?рнекілік, с?ра?-жауап, т?сіндірмелі К?рнекілік: тиінні?, т?лкіні?, ?оянны?, араны? суреттері, тірек-сызбалар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Масса бірлігі центнер.(1ц) Масса бірліктеріні? арасында?ы ?атынастар.1ц=100кг»»

Сабақтың тақырыбы: «Масса бірлігі центнер.(1ц) Масса бірліктерінің арасындағы қатынастар.1ц=100кг»

Мақсаты:

  1. Білімділік: масса бірлігі центнер туралы түсінік қалыптастыру, масса бірліктерінің арасындағы қатынастар туралы білімдерін жетілдіру, есептей білуге үйрету, өткен тақырыптарды оқушылар санасына қалыптастыру.

  2. Дамытушылық: ойларын еркін жеткізуге баулу, берілген тапсырманы өзара талқылап, өз ойларын жинақтай білуге жетелеу. Оқушылардың ой-өрісін, белсенділік, зейінділік, танымдық қабілеттерін дамыту;

  3. Тәрбиелік: адамгершілікке, біреуге көмектесуге, әдемі жазуға, тез ойлауға, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың әдісі: көрнекілік, сұрақ-жауап, түсіндірмелі

Көрнекілік: тиіннің, түлкінің, қоянның, араның суреттері, тірек-сызбалар.


Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

- Сәлеметсіңдер ме, балалар !

- Отырыңдар! Бүгінгі математика сабағын мен өткіземін. Менің аты-жөнім Әйкен Гүлжанат Мұғалімбекқызы.

а).Психологиялық дайындық:

- Балалар, мына әріптер қалай орналасқан?

- Егер осы әріптерді дұрыс орналастырсақ, біз сөздер құрай аламыз.


ҚАНЕКОПЕБІЗДЕРОТПАОЙЛАЙЫҚ

ПРОНОЙЫМЫЗДЫПАРТЕЖИНАЙЫҚ

ҚАНДАЙЕРТАЕСЕПЛОБОЛСА ДА

ОРПЕШЕШПЕЙНГПРОНЫАПҚОЙМАЙЫҚ


ІІ. Өткенді пысықтау: «КЕЛ, ОЙНАЙЫҚ» Геометриялық фигуралардан үйлер құрастыру:

-Балалар, мынау не?(фигуралар)

-Дұрыс айтасыңдар, егер осы фигуралардың артында берілген есептерді шығарып, жауабын дұрыс тапсаңдар үй құрастыруға болады екен.

- Олай болса бірінші-қабырғасын, екінші-шатыршасын,үшінші-терезесін және есігін құрастырамыз.

2*4*5

7*2*5

5*6*2

2*9*5=





ІІІ.Жаңа сабақты түсіндіру:

- Балалар, сендер дүкенге барғанды жақсы көресіңдер ме?(иә) - Дүкенде кім болады? (сатушы)

- Дүкенде сатушылар нені қолданады?(таразы) - Ол не үшін керек? (заттарды өлшеу үшін) - Таразымен өлшеп нені табамыз? (заттың массасын) - Масса бірліктерін атаңдар: тонна, центнер, килограмм, грамм. - Балалар, өткен сабақта сендер масса бірлігі центнермен таныстыңдар. - Масса дегеніміз не? Есіңде сақта! 1 т-10 ц 1т-10ц-1000кг-1000000г 1т-1000кг 1ц-100кг 1ц-100кг-100000г 1кг-1000 ІV.Оқулықпен жұмыс. Жұмбақ шешкізу: Көзіңе көрінбейді, Тоңдырып қызартады. Күні-түні ерінбей, Өзенге мұз қатырады. (аяз)

- Аяз жылдың қай мезгілінде болады?

- Ауа райы қандай болады?

- Қыста айнала қандай түске енеді?

- Қыста қандай ойындар ойналады?

- Олай болса, қазір біз қысқы ойындарды ойнап, топ бойынша жарысамыз.

Біздің бірінші ойынымыз «Хоккей» ойыны. Ойынды ойнау үшін №1 есепті шығару қажет. (ауызша орындату) Әр дұрыс есеп бір «гол» болып есептеледі.

V. Дәптермен жұмыс: «Хоккей» ойыны. №2 Амалдарды орында: Есепті 3 қатарға бөліп шығартамын. Қай қатар есепті тез шығарса, сол топ жеңіске жетеді.

900-324=576 890-347=543 432-238=194 302-298=4

564+136=682 543-276=267 547+327=874 285+135=420

-Жарайсыңдар! Сендер жақсы нәтиже көрсеттіңдер.(жеңіске жеткен топты марапаттау)

Енді біздің келесі ойынымыз «Шаңғы тебу» ойыны деп аталады.

Келді тағы қыс, Дала аппақ түс, Қос аяқта шаңғымыз, Дөңге шықтық бәріміз. - Сендер шаңғы тебу білесіңдер ме? - Шаңғы тебу кімге ұнайды? - Олай болса, қазір шаңғы тебуден жарысамыз. Ол үшін №5, №6 есепті шығарамыз. Қай қатар есепті тез шығарып бітсе, сол топ жеңіске жетеді.

5 есеп: (814м-797м)*2=34м (35кг+29кг):8=8кг (59тг+31тг):9=10тг (1сағ-30мин):6=5мин (440г-439г)*6=6г (1кг-928г):9=8г

6 есеп:

Кеме апатына-7рет

Дауыл-? 3есе артық ?

Поляр жұлдызы-12рет

Шешуі: 1) 7+3=10 (дауыл а.)

2) 7+10=17(рет)

3) 12+17=29(рет)

Жауабы: Магелланның командасы 29 рет апатты жағдайға кезікті.

- Жарайсыдар! Шаңғы тебу ойынын жақсы біледі екенсіңдер.(жеңіске жеткен топты марапаттау)

Сергіту сәті:

Біз – көңілді балалар, Өте қатты шулаймыз, Алақанды соғамыз, Еденді де таптаймыз. Ұртымызды үрлеп, Әндетеміз гулеп. Төбеге де секірдік, Маңдайға саусақ келтірдік. Құлағымыз – қалқан, «Үш» дегенде апаң- Бәрің тілді алыңдар, Қозғалмай, қатып қалыңдар! - Қардан мұз жасап сырғанап көрдіңдер ме? - Шана мен сырғанаудан жарысмыз. Сырғанаққа мығымбыз, Шыныққанбыз,шымырмыз. Таудан төмен сырғанап, Біз тебеміз сырғанақ. Өзіндік жұмыс: №3. (200-164):6+64=7 150-(81+19):10=14 (187+13):5+60=100 560+(20+5)*2=610 (10-28):9*10=80 (420-80):340*1=1

9. Теңдеулерді шеш:

18-х=90:9 х:2=44-14

18-x=10 x:2=30

x=18-10 x=30*2

x=8 x=60

VI. Пысықтау: «Қызығушылығын ояту»

1.Өрмекшінің неше аяғы бар ? ( 6 ) 2.10 күннен кейін аптаның қай күні болады ? ( жұма ) 3.Страус өзін құспын деп айта алады ма? (Жоқ, ол сөйлей алмайды) 4.Нені дайындауға болады, бірақ жеуге болмайды? (сабақты) 5.Жасыл доп Сары теңізге құласа не болады? (су болады) 6.Қай қолмен шәйді араластырған дұрыс? (шәйді қасықпен араластырған дұрыс) 7.Қандай сұраққа «иә» деп жауап бере алмаймыз? (ұйықтап жатырсыз ба?) 8.Жаңа жылда адамдарды жаппай құлататын табиғат құбылысы ? (мұзтайғақ) 9.Он жұмыртқа салынған себетті екі рет түсіріп алсаң нешеуі қалады? (бәрі жарылып қалады) 10.Қарға жаңбыр жауып тұрған кезде қандай ағашта отырады? ( су ) 11.Айнұр 12 жаста , інісі 7жаста . Екеуі неше жыл бірге тұрды? (7) 12.Үстел үстінде төрт алма тұр. Бір алманы алып ортасынан бөліп қайта қойды. Үстел үстінде неше алма болды? 13. Қоянға, түлкіге, аюға үш түрлі жалауша жасап берді - қызыл, сары, көк. Қояндағы жалауша қызыл емес, түлкідегі қызыл да,көк те емес. Кімнің жалаушасы қандай? 14.Екі сиырдың мүйізі қанша? 15.Бір мысықтың аяғы қанша? VІІ.Бекіту: - Балалар, бұл қандай аң?(қоян) - Қоян қандай? (қорқақ) - Біздің қоянымыз орманда адасып кетіпті, үйіне қайтар жолды табуға көмектесулеріңді сұрайды? - Қоянға көмектесесіңдер ме? Ол үшін №7,10 есепті шығару керек.ауызша орындау. VІІІ.Қорытынды: - Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

- Қандай тапсырмалар ұнады? - Бүгінгі сабақта қандай тақырып өттік?

- Не үйрендік?

ІХ.Баға. Жақсы қатысып отырған балаларды стикер арқылы бағалау.

Х.Үй тапсырмасын беру: №4,8есеп 33 беттегі.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
«Масса бірлігі центнер.(1ц) Масса бірліктеріні? арасында?ы ?атынастар.1ц=100кг»

Автор: Тусупова Гулпарам Медетбековна

Дата: 14.01.2016

Номер свидетельства: 276918


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства