kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Логарифм ж?не оны? ?асиеттері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

1. Логарифм ??ымы ж?не оны? ?асиеттерін ?орытындылау, есептер шы?аруда логарифмні? аны?тамасы мен ?асиеттерін ?олдана білу да?дыларын бекіту.

2. Есеп шы?ару барысында о?ушыларды? ойлау ?абілеттерін дамыту, іскерлік білімдерін, да?дыларын ?алыптастыру;

3. О?ушыларды бара?паратты пайдаланып ж?мыс істеуге, шапшанды??а, бір-бірлерін ты?дау?а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Логарифм ж?не оны? ?асиеттері"»

Бекітемін_________

ДОІЖО:

Сабақтың тақырыбы: Логарифм және оның қасиеттері.

Сабақтың мақсаты:

1. Логарифм ұғымы және оның қасиеттерін қорытындылау, есептер шығаруда логарифмнің анықтамасы мен қасиеттерін қолдана білу дағдыларын бекіту.

2. Есеп шығару барысында оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, іскерлік білімдерін, дағдыларын қалыптастыру;

3. Оқушыларды барақпаратты пайдаланып жұмыс істеуге, шапшандыққа, бір-бірлерін тыңдауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Білім мен дағдыны қорытындылау.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайд, деңгейлік тест тапсырмалары,

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.


  1. Үй жұмысын тексеру:

а) фронтальды сұрау.

1) Натурал логарифм дегеніміз не?

2) Неліктен теріс санның логарифмі анықталмайды?

3) Потенциалдау дегеніміз не?

4) Негізі е болатын санның логарифмі қалай анықталады?

5) Санның логарифмі деген не?

ә) ауызша есептер.



log4x = 2

logx 25= 2

  1. Жарыс картасын құрайық.

Логарифмнің қасиеттеріне шолу жасау.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бұл кезеңде логарифмнің қасиеттері бойынша алған білімдері тексеріледі. Дұрыс формула алу үшін өрнектердің арасына сәйкес стрелкалар қоюлары қажет.

Дұрыс формула алу үшін оқушылар сәйкестікті тауып, стрелка қоюға тиісті.


Сәйкестікті тап:

logaxy p loga x


loga(x/y) loga x – loga y


loga xp logax


logax +logay.


  1. Логарифмдер эстафетасы.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Өрнектің мәнін табыңдар.

Оқушылар тақтаға есептерді түсіндіріп шығарады және жауабын табады.


1

lg8 + lg125

lg(8∙125) = lg 1000 = 3

2

log 26 - log 2 (6/32)

log 2 (6 : (6/32)) = log 232 = 5

3

log 3 5 - log 3 135

log 3 (5 : 135)= log 3 (1:27)= -3

4

2 log 27 - log 2 49

log 272 - log 249 = log 2(49:49) = log 2 1 = 0

5

log 93+ log 9243

log 9(3∙243) = log 9729=3


  1. ҰБТ-ға дайындық. (оқушылар интерактивті тақтада бір-бірден шығып орындайды.)

  1. Амалдарды орындаңдар:

  1. Өрнекті ықшамдаңыз:

  1. Теңсіздікті шешіңдер:

  1. Туындыны табыңдар:

  1. Көбейткішке жіктеңдер:

.


  1. Тест-бақылау.

Деңгейлік тест тапсырмалары.

(оқушыларға тест тапсырмалары жеке-жеке үлестірмелі карточка бойынша беріледі.)



1-нұсқа.

  1. Есептеңдер: 

А) 9;

В) 18;

С) 3;

D) 0;

Е) 10.

  1. Теңдеуді шешіңдер: 

А) 4;

В) 1/2;

С) 0;

D) 1;

Е) 16.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log х-1 9 = 2

А) 4;

В) 2;

С) 3;

D) 1;

Е) 0.

  1. Өрнектің мәнін тап: log2log2log4 16?

А) 2;

В) 4;

С) 1;

D) 8;

Е) 0.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log 4 (4х – 16) = 1

А) 5;

В) 3;

С) 4;

D) 6;

Е) 8.

2-нұсқа.

  1. Есептеңдер: 

А) 98;

В) 49;

С) 0;

D)24;

Е) 1.

  1. Теңдеуді шешіңдер: 

А) 5;

В) 6;

С) 0;

D) 1/2;

Е) 1.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log х-1 5 = 1

А) 4;

В) 6;

С) 0;

D) 1;

Е) 5.

  1. Өрнектің мәнін тап: log2log2log3 81?

А) 9;

В) 5;

С) 1;

D) 3;

Е) 0.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log 3 (2х + 3) = 0

А) 2;

В) -1;

С) 0,5;

D) 3;

Е) 1


Тест жауабы:

Нұсқа №

Тапсырмалар

1

2

3

4

5

Нұсқа 1

В

В

А

Е

А

Нұсқа 2

А

D

В

С

В


Тест тапсырмаларын партадағы оқушылар бір-бірін тексеріп, мұғалімді хабардар етеді.

  1. Үйге тапсырма беру: № 214, № 210 (6,8), №211 (4).

  2. Оқушыларды бағалау.

  3. Сабақты қорытыңдылау. Оқушылар кестені толтырады.


Логарифмнің анықтамасы

Логарифм қасиеттері

Логарифмді есептеу

Логарифмдік теңдеуді шешу

Мен білемін





Менің қолымнан келеді





Менің үйренгім келеді













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Логарифм ж?не оны? ?асиеттері"

Автор: Нурмуканова Лаззат Мусагалиевна

Дата: 25.03.2016

Номер свидетельства: 309899


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства