kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Логарифмдік функциялар / ?БТ есептерін шы?ару жолдары/

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мен б?л саба?ымды сіздерге жариялап отыр?ан себебім, саба? ?те ??нды шы?ты. ?йткені саба? ?те тамаша шы?ты. Саба? ?те тамаша шы?ты. Себебі саба?та о?ушылар ?здеріні? тамаша ойларымен б?лісті. Саба?ты? ерекшелігі о?ушылар тез игеріп алды. Сонды?тан болар саба? ?те жо?ары де?гейде ?тті. О?ушыларда дін риза. Сол себепті сіздерге осы саба?ымды жариялап отырмын.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Логарифмдік функциялар / ?БТ есептерін шы?ару жолдары/ »

Сабақ жоспары

Пәні

Алгебра және анализ бастамалары

Сынып

11

Күні

Сабақтың тақырыбы

Логарифмдік функциялар / ҰБТ есептерін шығару жолдары/

Сабақтың мақсаты

Логарифмдік функциялар тарауын қайталай отырып, ҰБТ- да кездесетін есептерді шығару

Оқу нәтижелері

  • Логарифмнің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді түрлендіреді;

  • Логарифмдік теңдеулерді шешуді орындайды;

  • Логаримдік теңсіздіктерді шешеді;

  • Логарифмдік функциялардың туындысы мен алғашқы функциясын табады

Дерек көзі

Оқулық, ғаламтор, ҰБТ сынық кітапшасы, ҰБТ есептерді шешудің әдістемелігі

Құрал- жабдықтар

үлестірме парақтар, топтық тапсырмалар жазылған парақтар, проектор, компьютер

Бағалау критерийі

  1. Ауыша есептеу

  2. Жекелей жұмыс жасауы

  3. Жұптық жұмыс жасау

  4. Топпен жұмыс жасауы

  5. Деңгейлік тапсырмаларды орындау


Сабақ кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қызығушылықты ояту

  1. Сәлемдесу тренингі

Салем достым! (амандасады)

Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)

Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)

Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)

Сен келдің (қолдарын жаяды)

Жақсы болды (құшақтайды)

Топқа бөлу. Есептер жазылған парақшалар таратылады

Есептердің жауабын таба отырып, 4 топқа топтасады

Бағалау парқшалары таратылады

Оқушылар бағалау критерийлерімен танысып, аты- жөнін жазады

«Мына қызықты қараңыз»




Қатесін табады

Мағынаны тану

Логарифмдік диктант:

А) «Логарифдік функция» атты графикалық диктант жүргізейік. Мен сұрақтарды оқимын, ал сендер жауаптарыңды дәптерлеріңе «Иә» орнына ___, ал «Жоқ» орнына ^ белгілеңдер. Сұрақтарға жауап нәтижесінде сендерде график пайда болады.

Сұрақ- тапсырмалар(мұғалім оқиды)

  1. у=logax логарифмдік функциясы х-тің кезкелген мәнінде анықталған. (жоқ)

  2. а0, а≠1, х0 болғанда, у= logax функциясы логарифмдік функция болады (иә)

  3. Логарифмдік функцияның анықталу облысы барлық нақты сандар жиыны болады (жоқ)

  4. Логарифмдік функцияның мәндерінің жиыны барлық нақты сандар жиыны болады (иә)

  5. у=log3x функциясы өспелі функция (иә)

  6. у=log3x функциясының графигі Ох осімен қиылысады (иә)

  7. Теріс санның логарифмі болады (жоқ)

Ә) «Жалғасын тап!»








Жауабын жазады:



















Жауабын жазады:

  1. 5

  2. 2

  3. 1

  4. 3

  5. 4





Жұптық жұмыс «Қатесін тап»

яғни мына шығарылған есептердің қатесін тауып, көрсету керек.



1.

2.


3.

4.

5.

6.



Деңгейлік тапсырмалар:

ҰБТ есептері беріледі. Топта бірлесіп орындайды. Әр топтан бір оқушы жауабын айтады. С деңгейінің есебін шығарған оқушы тақтаға орындайды.



І топ:

А деңгей:






В-деңгей:






С деңгей:







ІІ топ:

А деңгей:





В-деңгей:





С деңгей:




ІІІ топ:

А деңгей:






В-деңгей:






С деңгей:


Ой толғаныс

Бағдарламалық тексеру. Тест

  1. Есепте: lg30-lg3

A)0 B)1 C)2 D)3 E)4

2) Ондық логарифм дегеніміз...

A)Негізі 1 саны болатын логарифм; B)Негізі 20 саны болатын логарифм

C)Негізі 10 саны болатын логарифм; D)Негізі е саны болатын логарифм

E)Негізі 100 саны болатын логарифм

3) Есепте: 42+log42

A)32 B)4 C)16 D)8 E)64

4)Теңдеуді шеш: logx81=-3


A)1 B)2 C)3 D)4 E)5

5) Натурал логарифм дегеніміз...


A)Негізі 1 саны болатын логарифм; B)Негізі 20 саны болатын логарифм

C)Негізі 10 саны болатын логарифм; D)Негізі е саны болатын логарифм

E)Негізі 100 саны болатын логарифм

6) Есепте: log26-log2(6/32)

A)5 B)6 C)7 D)8 E)9

7)Теңдеуді шеш:log4x=-3

A)16 B)-64 C)1/64 D)1/16 E)-16

8) Есепте:

(log316/log34)-1

A)2 B)4 C)1/4 D)-2 E)1/2

Жауаптары:

1

2

3

4

5

6

7

8

В


С

А

С

D

А

С

Е




Логарифмді есептеу

Логарифм қасиеттері

Логарифмнің анықталу облысын табу

Логарифмдік теңдеуді шешу

Логарифмдік теңсіздіктерді шешу

Мен білемін






Менің қолымнан келеді






Менің үйренгім келеді







Қорытынды

Жас түлекке тілек

▪Өзіңнің күшіңді екі еселе, үш еселе, ал білім көлемін n-дәрежеге дейін көбейт

▪Сенің жадыңда жастық шақ тұрақты шама болып қалсын

▪Барлық өмір қателіктерінен тек оң түбір шығар

▪Сенің тағдырыңның сындық нүктелерінде min сәтсіздік пен max табыс болсын

▪Жабырқаңқы көңіл-күйді үнемі 0-ге көбейтуге тырыс

▪Миллион үміттен жақсылық күт



Рефлексия



Үйге тапсырма

ҰБТ жинақтарынан қосымша есептер шығарып келу



6



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Логарифмдік функциялар / ?БТ есептерін шы?ару жолдары/

Автор: Бексолтанова Лязиза Же?ісхан?ызы

Дата: 02.04.2015

Номер свидетельства: 195846


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства