Ой лау дең гейі | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | Түрткі (Тапсырма, сұрақ, жағдаят) | Бағалау | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кри те рий | Дискриптор | Ұпай |
Білу | Ондық және жай бөлшектер -ге амалдар қолдану, ережелерді еске түсіру | Ондық және ай бөлшектерге амалдар қолдану есептер санды табуды қолдану. | Топтық жұмыс жасайды. | Мәтінді оқып білімін толықтыруы | 1.Ережені түсініп айту 2.Форму ласын жазып түсіндіру | 2 2 | Оқушыларды сабаққа даярлығын қадағалаймын, түс арқылы бөлу(4 топқа) | Топқа бірігеді, нөмірленеді, ұсынылған жай бөлшектерге амалдар қолдана алады, оның қасиеттерін біледі , әр топ есепті шығарады, ережелерді қайталайды,ортақ шешімді топ мүшесі тақтада қорғайды. |
Түсіну | Өз бетімен дара ойлауға дағдылан дыру | Оқушы формуласын айтады, формуласын жазып береді | Ұжымдық жұмыс: түйінді сұрақтарға жауап береді. | Ондық және жай бөлшктертуралы өткен тақырыпты білуі, өз ойын білдіруі түсінуі | Есепті толық шығарды Есепті жартылай шығарды Есепті шығарған жоқ | 2 1 0 | Тақырып мазмұнында теңдеудің (құрамында әріппен белгіленгін белгісізі бар теңдік) анықтамасы беріледі. Сонымен қатар теңдеудің түбірі және оны шешу туралы түсініктер келтіріледі. Тақырып мазмұнында мысалдар түрінде теңдеулер беріліп, белгісіз компоненттерді комбинациялап шешу тәсілдері көрсетіледі. | (Оқулықпен жұмыс) №1011(1,2,3,4) 1) 3,86 2) 6,14 3) 1,69 4) 7,24 |
Қолдану | Тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты тереңірек түсіну | Оқушыларға деңгейлік есептерді шығарту, топпен талдау. | Топтарға оқулықтан есеп № | Математикалық білімі, формуланы математикалық тілде сөйлету | Формуланы толық қолданды Форм. Жартылай қолданды Форм. қолданбады | 2 1 0 | Топтарға өтілген материал бойынша есептер беру. | Карточкамен жұмыс №1163(1,2,3,4) |
Талдау | Шығарылған есептерді топ мүшелері бірлесе отырып талдайды | Есептің толық шығарылуы | | Сабақта белсенділігі | 1.Есепті толық шығарды 2.Жартылай шығарды 3.Шығара алмады | 2 1 0 | 1.Топтар бойынша алгоритмді талқылатқызу 2.Есептерді бір-біріне тексерткізу | Бір-бірінің шығарған есептерін тексереді. №1010(3,4) |
Жинақтау | Алған білімді жинақтау | Тақтада жұмыс | | | Әркім өз ойын білдіруі Жарты лай Мүлде жоқ | 2 1 0 | Топтар бойынша ең үздік алгоритмін таңдау. Дұрыс шыққан есепті анықтау | Топта құрған есептің ең тиімдісін таңдайды. Тақтаға есептер шығарып дұрыстығына көз жеткізеді. |
Бағалау | Оқушы көзқарасын анықтау | Түйінді сөзін тыңдау. | | Өзіндік ой-пікірін білдіре алуы | Пікірін білдіре алды. Жартылай білдірді Білдіре алмады | 2 1 0 | Топ бойынша оқушылар білімін бағалау | Бағалау критерилері арқылы әр топ басшысы өз топ мүшелерін тапсырманы орындауына байланысты бағалайды; |
Үйге тапсырма | № |