kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Квадратты? те?сіздіктерді шешу т?сілдері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Квадратты? те?деулер шешу т?сілдеріменесептер шы?ару.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Квадратты? те?сіздіктерді шешу т?сілдері»



Батурин жалпы орта білім беретін

мектебінің математика пәнінің

мұғалімі Сариева Айслу Жауынбаевна







Егемендігімізге 25 жыл!

Біз туған мемлекетіміздің тәуелсіздігінбаянды етуге,

қуатын арттыруға, оның игілігіне, халықаралық

қауымдастықтағы беделінің өсуіне

қызмет етуге парыздармыз.

Нұрсұлтан Назарбаев


Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңсіздіктерді шешу тәсілдері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Квадраттық теңсіздіктерді шешу тәсілдерін есеп шығаруда қолдана отырып,теорияны практикамен ұштастыра білу, білімдерін жинақтау, жүйелеу, бекіту; логикалық ойлау қабілеттері мен дағдыларын жетілдіру.

Дамытушылық: Оқушылардың сабаққа өз еркімен белсене араласуы, білімдерін көрсете алуы, топпен ұйымдасып жұмыс істеуі, өзін-өзі басқаруына ықпал ету.

Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу; ұжымда, топта, жұпта жұмыс істеуге тәрбиелеу; өздігінше жұмыс істеуге дағдыландыру, оқушыларды өзін – өзі басқаруға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс – тәсілдері: Сұрақ-жауап, ауызша,жазбаша,топпен, жұппен жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: АКТ, қима қағаздар,бағалау парағы,слайдтар,стикер,

Күтілетін нәтиже:

1.Квадрат теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешуді біледі;

2.Квадрат теңсіздіктерді графиктік әдісімен шешуді біледі;

3. Топпен жұмыс істеу арқылы өз ойларын еркін айтып үйренеді.

4. Есептер шығаруда әдістерді тиімді пайдалана алады.


2 Сабақ барысы

І кезең.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық тренинг

Сәлем достым!

Сен қалайсың

Қайда болдың?

Мен сағындым

Сен келдің

Керемет!

ІІ кезең.Білімдерін жан-жақты қайталау-жүйелеу

«Тәуелсіздік»

1) ой-қозғау .Біліп қою аз-сол білгеніңді істе қолдана білуің керек И.Гете.

(кесте толтыру) Ғарышқа 55 жыл

2) Ой жинақтау (деңгейлік тапсырма орындау) Желтоқсан оқиғасына 30 жыл

3)Сергіту сәті

4) Білім тексеру (тест тапсырмасы) Тәуелсіздікке 25 жыл

5) Оқулықпен жұмыс ЭКСПО-2017

6) ІІІ кезең.Қорытындылау, бағалау

ІҮ кезең. Үйге тапсырма,орындауға нұсқаулық беру 

Ү кезең. Рефлексия (оқушы ойын тыңдау).


  • Ой-қозғау. «Біліп қана қою аз-сол білгеніңді істе қолдана білуің керек» И.Гете.

«Кесте толтыру» (квадрат теңсіздікті шешу жағдайлары ).

Ғарышқа 55 жыл

Д

теңсіздіктер

Д0

Д=0

Д

ах²+вх+с0, а0

(-∞; х₁)U( х₂; +∞)

(-∞;х) U( х; +∞)

(-∞;+∞)

ах²+вх+с0, а

х₁₂

Шешім болмайды

Шешім болмайды

ах²+вх+с0

х₁₂

Шешім болмайды

Шешім болмайды

ах²+вх+с

(-∞; х₁)U( х₂; +∞)

(-∞;х) U( х; +∞)

(-∞;+∞)


  • Ой жинақтау” (деңгейлік тапсырма орындау)

Желтоқсан оқиғасына 30 жыл


А деңгейі

1.(х+7) (х – 0,6) 0 2. 3.



В деңгейі

1) х² - 2 х – 8 2) 2х² - 5х +3 ≥0


С деңгейі

1. 2. х2-3х-4 ≤ 0

х-3

  • «Білім тексеру» Тәуелсіздікке 25 жыл

(тест, нәтиже)( әр оқушыға таратылады, әр дұрыс жауап 1 ұпай)

І нұсқа
1) (х-1)(х+5)(х-6)0 теңсіздігін шеш
А.(-5;1]; В.(6;+∞) ; С.(-∞;-5) U(1;6) Д.(-5;1)U(6;+∞)
2) х²-15х+540 теңсіздігінің қанша бүтін шешімі бар?
А.3; В.4; С.3; Д.4;
3) х²+х-12
А.1; В.4; С.2; Д.3;
4) х-тің қандай мәндерінде √х² - 11 өрнегінің мағынасы болады?
А.(-∞;-√11] U[√11;+∞); В. (-∞;-√11) U(√11;+∞);
С. [-√11; √11 ]; Д.(-∞;-11)U(11;+∞)

5. (х+8,5)(х-7,1)
≤ 0 теңсіздігін шеш
А.-7; 6 В.-8; 7 С.-9; 8 Д.-6; 5

ІІ нұсқа

1)Х-тің қандай мәндерінде 9х-х² өрнегінің мәні теріс болады?
 
А.(0;9) В.(-9;0) С.(-∞;0)U(9;+∞) Д. [0;9]
2) х²-2х-3
0 теңсіздігінің қанша бүтін шешімі болады?
А.7; В.4; С.5; Д.6;
3) х²+0,5х-5
А.1; В.2; С.3; Д.4;
4) х-тің қандай мәндерінде √7- х² өрнегінің мағынасы болады?
А.[-√7;+∞); В.(-∞;√7]U (√7+∞); С.(-√7; √7); Д.[0;9];
5) (х+3)(х+2)(х-8)
А.(-∞;-3)U(-2;8); В.(-3;-2)U(8;+∞) С.(-3;8); Д. (-2;8)

ІII нұсқа

1)x-тің қандай мәндерінде х²-3х өрнегінің мәні теріс болады?

А.(-3;0); В.(3;0); С.(0;3); Д. [-3;0]

2) (х+4)(х-5)(х-11) 0 теңсіздігін шеш

А.(-4;5) U (11; +∞); В. [-4;11]; С.[-5; 11]; Д.[-4; 5]U[11; + ∞)

3) х²-0,5х-7,5

А.7; В.4; С.5; Д.8;

4) х²-90 теңсіздігінің қанша теріс бүтін шешімі болады?

А.3; В. 7; С.6; Д.4;

5) х-тің қандай мәндерінде √3-х² өрнегінің мағынасы болады?

А.[-3;3]; В. [-√3;√3]; С. [0;√3]; Д.(-√3;√3)





  • Сергіту сәті видеофильм «Ұлы математиктер»

  • Оқулықпен жұмыс ЭКСПО-2017


«Сөзжұмбақ шешу» (қосымша)

Бірде француздардың қолдарына испан әскери қолбасшысының белгісіз жазумен жазылған бұйрығы түскен. Бұл шифрді шешу үшін шақырылған математик оның оқитын жолын тапқан. Сол кезден бастап француздар испандықтардың жоспарын алдын ала біліп отырған. Осы математикті шайтанның көмегімен оқиды деп, оны тірідей өртенсін деп үкім шығарған. Бірақ бұл үкімнен математик қашып құтылған. 
Өз қаласында ол алдыңғы қатарлы адвокат, кейінен корольдің оң қолы болған.оның өміріндегі ең басты нәрсе математика болған. Ол бірнеше күндер ұйықтамай математика лық есептер шығарған екен. 
Тірідей өртке жазаланған бұл қай математик?

Көлденеңінен:
 1.Тәуелсіз айнымалының әрбір мәніне сәйкес келетін тәуелді айнымалы ...

2.Шеңбердің центрін шеңбер бойындағы кез келген нүктесімен қосатын кесінді

3.Х осінің атауы

4.Квадрат теңсіздікті шешу тәсілі

5.Осьтік...

6.Санды үшінші дәрежеге шығару

7.Квадрат функцияның графигі

8.Санның екінші дәрежесі

9.ах4+вх2+с=0 түріндегі теңдеу

10.∞ белгісі

11.Оң сан мен теріс санның көбейтіндісі


































































































































ІII кезең. Қорытындылау, бағалау

IҮ кезең.Үйге тапсырма.

Ү кезең. Рефлексия (оқушы ойын тыңдау).

  • Сабақ несімен ұнады?

  • Тапсырмалар деңгейі қандай болды?

Бағалау парағы

Оқушының аты- жөні

Ой қозғау

кесте

Деңгейлік тапсырма

Тест жұмысы

Қорытынды

баға

1







2










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Квадратты? те?сіздіктерді шешу т?сілдері

Автор: Сариева Айслу Жауынбаевна

Дата: 23.05.2016

Номер свидетельства: 329602


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства