Сабақтың мақсаты: Білімділік: Дискриминанттың мәніне байланысты квадрат теңдеудің түбірлер санын анықтай отырып түбірлердің формулаларын қолданып квадрат теңдеуді шешуді үйрету; Дамытушылық: Білім алушылардың ой - өрісін кеңейтіп, қызығушылығы мен белсенділігін арттырып,есептеу дағдысын жетілдіре отырып танымдық қызығушылығын дамыту; Тәрбиелік: Өз бетінше есептер шығара білуге, тез ойлап ойын жеткізуге және ізденуге, математикалық сауаттылыққа тәрбиелеу. Сабақтың типі: бекіту сабағы
Сабақтың түрі: аралас, қайталау -толықтыру Өткізу формасы: жеке, топтық
Жаңа технология: деңгейлеп-саралап оқыту технологиясы Сабақтың көрнекіліктері: деңгейлік тапсырмалар, тест тапсырмалары, бағалау парағы, формулалар, нақыл сөздер.
Сабақ төрт деңгейлік бөлімнен тұрады
«Міндетті оқушылық саты» ( ауызша сұрақтар)
«Алгоритмдік саты» ( есептер шығару)
«Эвристикалық саты»
«Шығармашылық саты»
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: (2мин)
Сәлеметсіздер ме , оқушылар!
Білім деген биік шың,
Бақытқа сені жеткізер.
Білім деген ақылшың,
Қиындықтан өткізер,-
дей келе ,құрметті , оқушыларым бүғінгі сабағымызды бастамас бұрын сіздерді ортаға «шаттық шеңберін» құруға шақырамын!
Қуанайын мен де,
Қуанайын сен де,
Қуанайық бәріміз,
Арайлап атқан күнге!-деп шаттық шеңберің құрады!
Оқушылар бүгінгі сабағымыз алдыңғы сабақта алған білімдеріңді бекітіп , толықтырамыз.Міне сіздер екі топ болып отырсыздар. Тақтада арнайы бағалау парақтары ілініп тұр. Әр кезеңде алған ұпайларынды жазып отырамыз.Ал енді сайысымызға кіріспес бұрын, сіздерге үйге берілген тапсырманы тексерейік!
ІІ. «Көршінді тексер» стратегиясы бойынша үй тапсырмасын тексерейік.(3мин)
Әр дұрыс есепке 1 ұпай беріледі. Ал жартылай дұрыс болса 0,5 ұпай, ал мүлдем дұрыс болмаса 0 ұпа й.
- Ал, оқушыларым өткен сабақта біз қандай теңдеулермен таныстық?
( толымды квадрат теңдеу , толымсыз квадрат теңдеу және келтірілген квадрат теңдеу)
(оқушыларға ватман таратылып, бірінші топқа «Толымды квадрат теңдеу» , екінші топқа «Толымсыз квадрат теңдеу» беріп олар формула жазады, бір спикер шығып қорғайды)
- Бүгінгі сабақтың мақсатын айқындайық
- Сабақтың соңында қандай нәтижеге жетуіміз керек?- деп сұрай отырып, оқушыларға сабақтың мақсатын, одан күтілетін нәтижені айқындатады.
Жақсы, оқушылар! Ал енді менің қойған сұрақтарыма жауап беріңіздерші?
(ауызша есеп, 1ұпай дұрыс жауап) (2мин)
Әр оқушыға жеке сұрақтар қойылады, ал жауап бере алмаған жағдайда басқа оқушы жауап бере алады да 0,5 ұпай алады.