Просмотр содержимого документа
«Квадратный корень из числа. Арифметический квадратный корень. (На украинском языке).»
Урок № 34
Тема. Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь
Мета.
Дидактична: домогтися засвоєння учнями змісту понять «квадратний корінь з числа», «означення арифметичного квадратного кореня з невід'ємного числа» та розуміння співвідношення між цими поняттями; сформувати в учнів уявлення про зміст запису та спосіб знаходження ОДЗ цього виразу; сформувати уявлення про спосіб розв'язання найпростіших ірраціональних рівнянь виду.
Розвивальна: розвивати в учнів уміння застосовувати апарат математичної логіки для аналізу складних суджень, складання умовиводів.
Виховна: виховувати в учнів наукове розуміння процесу пізнання.
Повторення: Дробові вирази.
Обладнання. Комп’ютер. Презентація «Тести. Функція у = х2 ».
Хід уроку.
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
Тестова робота Зміст роботи демонструється презентацією
«Тести. Функція у = х2»
Графіком якої з наведених функцій є парабола з вершиною в точці (0;0)?
А
Б
В
Г
у = х + 3
у = х2
у = х2 + 3
Функцію задано формулою у = х2. Знайдіть значення у, якщо х = -2.
А
Б
В
Г
4
- 4
6
Яке твердження с неправильним?
А
Б
В
Г
Областю визначення функції
у = х2 є всі числа
Графіком функції у = х2с парабола
Точка (-1; 1) належить графіку функції у = х2
Функція у = х2
може набувати
від'ємних значень
Визначте рівняння, розв'язання якого зображено на рисунку?
А
Б
В
Г
х2 = х – 2
х2 = х + 2
х2 = 2х + 1
х2 = - х + 2
III. Формулювання мети і завдань уроку
Розв'язати рівняння виду х2 = а та відповісти на запитання про дію, яку слід виконати для знаходження кореня рівняння. Завдання уроку: ознайомитися з новою дією, яка дає змогу розв’язати рівняння.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
Виконання усних вправ
Піднесіть до другого степеня числа: 0; 2; -2; 0,3; ; ; 1.
Квадрати яких чисел дорівнюють: 0; 1; -0,2; ; 0,004?
Знайдіть ОДЗ виразу: 3х + 2; ; ; ; .
V. Засвоєння знань.
План вивчення нового матеріалу
Уявлення про квадратний корінь з невід'ємного числа як корінь рівняння
х2=а.
Означення арифметичного квадратного кореня з невід'ємного числа.
ОДЗ виразу .
Як обчислити значення арифметичного квадратного кореня з невід'ємного числа.
Як розв'язати рівняння = a.
VI. Вироблення умінь. Розв’язування вправ за підручником
1). № 380 (перший і другий рядок);
2). № 383 (другий рядок);
3). № 393;
4) № 395.
Вправа на повторення: 1) Знайдіть числа а і b, за яких рівність виконується при всіх допустимих значеннях х.
а) ; б) .
VII. Підсумок уроку.
Що називається квадратним коренем?
Які корені розглядаються у курсі шкільної математики?
Яким способом можна позбутися кореня у рівнянні виду . ОДЗ х і а.
Яким способом можна позбутися квадрату у рівнянні виду х2 = а. ОДЗ х і а.