kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Квадрат те?сіздіктерді шешу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Квадрат те?сіздіктерді шешу

Саба?ты? ма?саты: Квадрат те?сіздіктерді шешу ?дістерін  ме?герту.

Саба?ты? міндеті: 1. Квадрат те?сіздіктерді шешу ?дістерін т?сіну, талдау;

2. Сыни ойлау ар?ылы пікірлерін айтып ойларын жина?тау,?орытындылау

3. ?з ойын на?ты д?лелдермен ж?йелі т?рде жеткізуге ?йрену

Саба?ты? т?рі: Аралас саба?

Саба?ты? типі: Бекіту саба?ы

Саба?ты? ?діс -т?сілдері:«Мен-са?ан,сен- ма?ан», «Кім жылдам» «Аквариум»,ББ?, жеке ж?мыс,топпен, ж?ппен тал?ылау

Саба?ты? к?рнекілігі: АКТ, ?има ?а?аздар,ба?алау пара?ы,Слайдтар

К?тілетін н?тиже: 1.Квадрат те?сіздіктерді шешу ?дістерін біледі;

                 2. Есептер шы?аруда те?сіздіктерді шешу алгоритмін ?олдана алады

                  3. Топты? ж?мыс ар?ылы ?зіндік ойды б?лісе біледі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Квадрат те?сіздіктерді шешу »

Күні:17.03.15ж Сынып 8 Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаты: Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін меңгерту .

Сабақтың міндеті: 1. Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін түсіну, талдау;

2. Сыни ойлау арқылы пікірлерін айтып ойларын жинақтау,қорытындылау

3. Өз ойын нақты дәлелдермен жүйелі түрде жеткізуге үйрену

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың типі: Бекіту сабағы

Сабақтың әдіс -тәсілдері:«Мен-саған,сен- маған», «Кім жылдам» «Аквариум»,ББҮ, жеке жұмыс,топпен, жұппен талқылау

Сабақтың көрнекілігі: АКТ, қима қағаздар,бағалау парағы,Слайдтар

Күтілетін нәтиже: 1.Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін біледі;

2. Есептер шығаруда теңсіздіктерді шешу алгоритмін қолдана алады



3. Топтық жұмыс арқылы өзіндік ойды бөлісе біледі

Сабақтың жоспары:

Кезең

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қолданған әдіс- тәсілдер

Білім

4 мин

Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

1. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылардың көңіл-күйін сұрау.Салемдесу

2. Оқушыларды ортаға шаттық шеңбер құру арқылы өз бойындағы жақсы қасиеттерін айтып шығады, квадрат теңсіздіктің шешу әдістері бойынша стикер түстері арқылы топқа бөлу.


Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады. Топқа бөлініп орындарына отырады.

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып,өткен тақырыпты еске түсіреді және одан әрі орындауға тиісті әрекетке қажеттілігі қалыптасады.




Топқа бөлу






Түсіну

7 мин

Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту.

Мұғалім сұрақ қояды:

1.Квадрат теңсіздік дегеніміз не?

2.Біз квадрат теңсіздіктің қандай шешу әдісін білеміз?

3.Онда біздің тақырыбымыз (квадрат теңсіздіктің шешу әдістері)

Тақтаға сабақтың тақырыбың ілемін,сабақтын мақсатын және

міндетін ашамын.

Үй тапсырмасын сұрау №301 есепті тексеру, шеңбер ішіндегі шеңбер әдісі бйынша қайталау сұрақтарын сұрау



Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады.

Мұғалім сұрағына жауап қайтарады.



«Аквариум»

Оқушылар кіші және үлкен шеңберге тұрып, әр топ өз топтары бойынша қарсы топқа сұрақтар қояды, қарсы топ жауап береді.

Топтарға бөлініп, үй тапсырмасын №303 «парабола»және «интервалдар»топтары жауаптарын айтады.


Сұрақ- жауап




«Аквариум» әдісі


Топтық жұмыс




Қолдану

8 мин

1.қызығушылығын ояту

2. ой қозғау

3. мағынаны ажырату

Мақсат қою

Постер құру, бір топ парабола әдісімен, интервалдар әдісінің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады.

Өзін- өзі бағалайды



Екі әдістің ұқсасатығы мен айырмашылығын айтады. Ортақ шешімге келеді.

Сұрақ-жауап


Топтық жұмыс

Талдау

6 мин








Сергіту сәті 1мин

Сабақты бекіту

Есептер шығару Оқулықпен жұмыс №302,303

парабола әдісімен шешеді, интервалдар әдісімен шешеді

Тапсырмаларды орындайды.

Жұптық жұмыс

Өзін- өзі бағалайды

Дәптермен жұмыс, №304 есепті «Мен- саған, сен – маған» әдісі бойынша шығарған есептерін қорғайды.

Жұптықжұмыс

«Мен- саған, сен – маған»

Жинақтау

12 мин

Қорыту

Әр оқушыға тест тапсырмасы беріледі.

Деңгейлік тапсырма

Дәптермен жұмыс.

Жеке жұмыс


Өзіңді тексер

Жеке жұмыс


Бағалау

5мин

1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы

2.Өзара бағалау

Бүгінгі сабақта өзін-өзі бағалайтындарын айтамын.


Кері байланыс

Өзін өзі бағалайды.




БҮҮ кестесі бойынша

Смайликтер арқылыӨз ойларын жеткізу

Үй тапсырмасы

2мин

№304, №305

Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіріп береді.





Тест жұмысы (өзіңді тексер!!!) Аты – жөні______________________

  1. Мына теңсіздіктердің ішінен квадрат теңсіздікті табыңдар. а)ах2+8≤0 в)5х+3=0 с)6х2-3х+5 д)ах2+вх+с=0

  2. Мына теңсіздіктің коэффициенттерін анықтаңдар, -8х2+5-6х=0

а)а=8,в=5,с=-6 в)а=-8,в=-6,с=5 с) а=-5,в=-6,с=-8 д) а=8,в=6,с=5

  1. Квадрат теңсіздіктің жалпы түріне келтір, 3≤6х-8х 2 а) 0≤6х-8х 2 в)-8х2+6х+3≥0 с)8х2-6х+3≤0 д) 3≤6х-8х 2

  2. а – ң қандай мәнінде параболаның тармағы жоғары қарайды? а)а=0 в)а≤0 с)а0

  3. Теңсіздікті шешіңдер, (х-1)(х+3)≤0 а)[-3;1] в)[1;3] с)(-∞;-3]U[1;+∞) д) (-∞;-1]U[3;+∞)

  4. Теңсіздікті шешіңдер, х2-4х+4≥0 а)(-∞;2) в)(-∞,+∞) с) (-∞;2] д) [2,+∞)

  5. –х2+х-10 теңсіздігінің шешімдер аралағын көрсет а) х=1 в) (-∞,+∞) с)Ǿ д)(-∞;1)

  6. Теңсіздікті шешіңдер. –х2+90

а) (-∞;-3]U[3;+∞) ; в)[-3;3] с) Ǿ д)(-3;3)

  1. Теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңдар, 3х2-7х+2

  2. Теңсіздікті шешіңдер,2х2+9х+40 а) (-∞;-3]U[1;+∞) ;в) (-∞;-4)U(-0,5;+∞); с)(-4;-0,5) д)(-3;1)

  3. х2-х-6

  4. Теңсіздікті шешіңдер (4х-3)2+(3х-7)2≤(5х+1)2+5х2+4х-123

а) (-∞;-3]U[1;+∞) в) (-∞;-6]U[7;+∞) с) (-∞;-18]U[15;+∞) д) (-∞;-18]U[2;+∞)

Тест жұмысы (өзіңді тексер!!!) Аты – жөні______________________

  1. Мына теңсіздіктердің ішінен квадрат теңсіздікті табыңдар. а)ах2+8≤0 в)5х+3=0 с)6х2-3х+5 д)ах2+вх+с=0

  2. Мына теңсіздіктің коэффициенттерін анықтаңдар, -8х2+5-6х=0

а)а=8,в=5,с=-6 в)а=-8,в=-6,с=5 с) а=-5,в=-6,с=-8 д) а=8,в=6,с=5

  1. Квадрат теңсіздіктің жалпы түріне келтір, 3≤6х-8х 2 а) 0≤6х-8х 2 в)-8х2+6х+3≥0 с)8х2-6х+3≤0 д) 3≤6х-8х 2

  2. а – ң қандай мәнінде параболаның тармағы жоғары қарайды? а)а=0 в)а≤0 с)а0

  3. Теңсіздікті шешіңдер, (х-1)(х+3)≤0 а)[-3;1] в)[1;3] с)(-∞;-3]U[1;+∞) д) (-∞;-1]U[3;+∞)

  4. Теңсіздікті шешіңдер, х2-4х+4≥0 а)(-∞;2) в)(-∞,+∞) с) (-∞;2] д) [2,+∞)

  5. –х2+х-10 теңсіздігінің шешімдер аралағын көрсет а) х=1 в) (-∞,+∞) с)Ǿ д)(-∞;1)

  6. Теңсіздікті шешіңдер. –х2+90

а) (-∞;-3]U[3;+∞) ; в)[-3;3] с) Ǿ д)(-3;3)

  1. Теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңдар, 3х2-7х+2

  2. Теңсіздікті шешіңдер,2х2+9х+40 а) (-∞;-3]U[1;+∞) ;в) (-∞;-4)U(-0,5;+∞); с)(-4;-0,5) д)(-3;1)

  3. х2-х-6

  4. Теңсіздікті шешіңдер (4х-3)2+(3х-7)2≤(5х+1)2+5х2+4х-123

а) (-∞;-3]U[1;+∞) в) (-∞;-6]U[7;+∞) с) (-∞;-18]U[15;+∞) д) (-∞;-18]U[2;+∞)

ТЕСТТІҢ КІЛТІ

1 – А 7 – С

2 – В 8 – Д

3 – С 9 – А

4 – Д 10 - В

5 – А 11 - С

6 – В 12 - Д



БАҒАЛАУ:



1 – 4 ұпай бағасы – 3

5 – 8 ұпай бағасы – 4

9 – 12 ұпай бағасы – 5










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Квадрат те?сіздіктерді шешу

Автор: Оразбаева Санагат Даутбаевна

Дата: 23.04.2015

Номер свидетельства: 205079


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства