kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Квадрат те?деуге келтірілетін те?деулер.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бейнеу Жез?аз?ан» пойызымен виртуалды саяхат

Пойыз ?ш вагоннан т?рады.

?ш вагон?а 3 жолсерік бекітіледі.

 Жолаушылар ?з араларынан жолсерік та?дайды.

Жолсерік есептерді д?рыс орында?ан о?ушылар?а жетондар таратып отырады, саба? со?ында жетондарды санау ар?ылы ба?а ?ояды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Квадрат те?деуге келтірілетін те?деулер. »

Cабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер.

Сабақтың мақсаты:

1)Оқушылардың квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулер жөніндегі білімдерін тиянақтау, толықтыру бекіту

2)Оқушылардың іскерліктерін өз бетімен еңбектену сезімдерін білімдерін дамыту.

3) Оқушыны шыдамдылыққа ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Сабақтың көркемшілігі: слайд, логикалық есептер. Таратпа қағаз.

Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру,Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарын қарау, Сәлеметсіздер ме,балалар! Бүгін ,біз квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулерді қайталаймыз,

«Бейнеу Жезқазған» пойызымен виртуалды саяхат

Пойыз үш вагоннан тұрады.

Үш вагонға 3 жолсерік бекітіледі.

Жолаушылар өз араларынан жолсерік таңдайды.

Жолсерік есептерді дұрыс орындаған оқушыларға жетондар таратып отырады, сабақ соңында жетондарды санау арқылы баға қояды

Сосын оқушылар назарын сабаққа аудару үшін зымыран сұрақтарын қоямын.Ары қарай Елбасымыздың жолдауынан үзінді оқимын

Елбасының Қазақстан Халқына жолдауынан «Тәуелсіздік жылдарында Қазақстан жолының- Бостандық, Бірлік, Тұрақтылық Өркендеу секілді арқаулық құндылықтары қалыптастырылады.»



А) Үй тапсырмасын тексеру

№191

(1+х 2)2 +0,5 (1+х2)-5=0

1+х2 =y

y2 +0,5y-5=0

D=0,25+20=20,25

y1=-0,5+4,5/2=1,5;

y2=-0,5-4,5/2=-2,5

1)1+x2=1,5 2) 1+x2=-2,5

X2=0,5 x=± 3,5



№193

4-5у2-6=0

y2=z

6z2-5z-6=0

D=25+144=169

z1=5-13/12=-2/3; z2=9/4

1)y2≠-2/3 y2=9/4

Y=3/2

Бостандық бекеті А деңгейінің есептері

№191 Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданып теңдеуді шешіңдер:

(x2+4)2+(x2+4)-30=0

x2+4=t

t2+t-30=0

D=1+120=121

t1=-1+11/2=5 t2=-6

  1. x2+4=5 2) x2+4=-6

x2=1 x2≠-10

x=±1

  1. (x2-8)2+3,5(x2-8)-2=0

x2-8=m

m2+3,5m-2=0

D=12,25+8=20,25

m1=-3,5-4,5/2=-4; m2=1/2

  1. x2-8=-4 2)x2=17/2

x2=4

x=±2

3)(1-x2)2+3,7(1-х2)+2,1=0

1-x2=k

k2+3,7k+2,1=0

D=13,69-8,4=5,29

k1=-3,7-2,3/2=-3; k2=-0,7

  1. 1-x2=-3 2)1-x2=-0,7

x2=4 x2=1,7

x=±2 x=±1,7

Бірлік бекеті В деңгейінің есептері

№195

1)(2x-7)2-11(2x-7)+30=0

2x-7=t

t2-11t+30=0

D=121-120=1

t1=11-1/2=5 t2=6

1)2x-7=5 2)2x-7=6

X=6 x=6,5

3)(6x+1)2+2(6x+1)-24=0

6x+1=z

z2+2z-24=0

D=4+96=100

z2=2-10/2=-4 z2=6

1)6x+1=-4 2)6x+1=6

6x=-5 6x=5

X=-5/6 x=5/6

4)8(10-3x)2-5(10-3x)-3=0

10-3x=m

8m2-5-3=0

D=25+96=121

m1=5+11/16=1 m2=5-11/16=-6/16=-3/4

1)10-3x=1 2)10-3x=-3/4

9=3x 40-12x+3=0

X=3 x=43/12



Тұрақтылық бекеті С деңгейінің есептері

№199

x2 +2x +1 x2+2x+2 7

x2+2x+2 x2+2x+3 6

x2+2x=a

a+1 a+2 7

a+2 a+3 6

5a2+13a=0

a1=0; a2=-13/5

1) x2+2x=0 2)x2+2x=-2,6

x(x+2)=0 D=-260

x=0; x+2=0

x=-2 Ж 0;-2

Өркендеу бекеті логикалық есептер

Жігер тобының есебі

Еңбек тобы

Талап тобы

Б)Сергіту сәті

Ойлап, тап анаграммаларды шешу. Әріптерді дұрыс орналастыру арқылы математикалық терминнің атауын жазыңдар: роаблаап, цналриса, тавкдар.

Жауаптары: Парабола, рационал, квадрат

Шағын тест.

II Ауызша сұрақтар

  1. Квадрат теңдеу дегеніміз не?

  2. Толымсыз квадрат теңдеу дегеніміз не?

  3. Теңдеу шешімінің қандай жағдайлары бар

  4. Кез келген квадрат теңдеудің түбірлерін табу үшін қандай формула қолданады?

  5. 5)Квадрат теңдеудің қанша түбірі болатынын қалай анықтауға болады?

V) Тест тапсырмасы:

  1. X2+7x+6=0

A. 1; 6. B. -1;-6. C. 1; 7 Д. Жоқ



  1. X4+5x2+4=0

  1. + 2; В. Жоқ С. 4; 5; 3; 1 D. +5 +4

  1. (1+2x2)2+0.5(1+x2)-5=0

  1. +3 B. +1 C.+7 D. жоқ

  1. (x2-4x+1)(x2-4x+2)=12





  1. -2;6;-7;-1. B.1; 2; 7; 8. C. 2;+√6.

  1. 6y4-5y2-6=0

A . + √3 B. + 2 C. +2 D. +3.

3 √3 5 2



VII Үйге тапсырма беру

VI Оқушыларды бағалау

«3» бағасы-2-3 жетон жинау

«4» бағасы-4-5 жетон жинау

«5» бағасы- 6-дан көп жетон

















































.


















































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Квадрат те?деуге келтірілетін те?деулер.

Автор: Енсебаева Гулмира Онайбаевна

Дата: 21.04.2015

Номер свидетельства: 204225


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства