kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

К?пм?ше ж?не олар?а амалдар ?олдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

К?пм?ше ж?не олар?а амалдар ?олдану

Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: к?пм?ше ж?не олар?а амалдар ?олдану, к?пм?шені к?бейткіштерге жіктеуді ?айталай отырып есеп шы?ару біліктіліктерін пысы?тау;
Дамытушылы?: о?ушыны? ой - ?рісін, сана - сезімін ?алыптастыру, шы?армашылы? даму м?мкіндігіне жа?дай жасау;
Т?рбиелік: о?ушыларды ал?ырлы??а, шапша?ды??а ж?не тап?ырлы??а т?рбиелеу.
Саба? типі: білімді жина?тау, ?орытындылау саба?ы.
Саба?ты? т?рі: аралас, сайыс саба?.
Саба?ты? ?дісі: топпен ж?мыс, ?з бетімен ж?мыс.
Саба?ты? к?рнектілігі: интербелсенді та?та, тест тапсырмалары салын?ан слайдтар.
Жа?а технология т?рі: де?гейлеп – саралап о?ыту.
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«К?пм?ше ж?не олар?а амалдар ?олдану»

Көпмүше және оларға амалдар қолдану

Сабақтың мақсаты:
Білімділік: көпмүше және оларға амалдар қолдану, көпмүшені көбейткіштерге жіктеуді қайталай отырып есеп шығару біліктіліктерін пысықтау;
Дамытушылық: оқушының ой - өрісін, сана - сезімін қалыптастыру, шығармашылық даму мүмкіндігіне жағдай жасау;
Тәрбиелік: оқушыларды алғырлыққа, шапшаңдыққа және тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақ типі: білімді жинақтау, қорытындылау сабағы.
Сабақтың түрі: аралас, сайыс сабақ.
Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, өз бетімен жұмыс.
Сабақтың көрнектілігі: интербелсенді тақта, тест тапсырмалары салынған слайдтар.
Жаңа технология түрі: деңгейлеп – саралап оқыту.
Сабақ жоспары:
1. Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа қатысымы мен дайындықтары тексеріліп, сынып үш топқа бөлінеді.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
Әр топ жетекшісі өз тобындағы оқушылардың үй тапсырмасын тексереді.
3.»Танымдық» сайысы. Сұрақ - жауап.
4.»Ойлан, тап». Ауызша есептеу.
5. Біліктілік сайысы. Тестік жұмыс.
6.»Кім жылдам?» сайысы. Есептер шығару.
7. Топ жетекшілер сайысы. Оқулықпен жұмыс.
8. Логикалық сұрақтар. Сергіту сәті.
9. Бағалау, қорытындылау.
10. Үйге тапсырма.

3.»Танымдық» сайыс.
1. Көпмүшені дегеніміз не?
2Көпмүшенің дәрежесі дегеніміз не?
3. Көпмүшенің мүшелері дегеніміз не?
4. Көпмүшелерді қалай қосамыз?
5. Бір көпмүшеден екінші көпмүшелікті азайту дегеніміз не?
6. Бірмүшені көпмүшеге көбейту дегеніміз не?
7. Көпмүшені көпмүшеге көбейту дегеніміз не?
8. Көпмүшені бірмүшеге бөлу дегеніміз не?
9. Көпмүшені көбейткіштерге қалай жіктейміз?

4.»Ойлан, тап» сайысы. Ауызша есептеу
1. а2(2a - 3)
2. 5a+(13 - 2a)
3. 7 -(3c+4)
4.(4b+1)- 4b
5. 2x(x2+3x - 6)
6.(3y - 5) 2y2

5. Біліктілік сайысы. Тестік жұмыс
1. Ұқсас бірмүшені көрсет:
1) 7xy; 2)- 15; 3) 3xy; 4)- 15xy
A. 1, 3 Ә. 1, 3; 2, 4 Б. 1, 4
2. Қай өрнек көпмүше бола алмайды?
1) 5c+a; 
2) 3x2+y+1; 
3) 7c2b2
A. 1, 2 Ә. 3 Б. 2, 3
3. Берілген көпмүшені стандарт түрде жаз:
y3y5 - 3yyy5+9a2
А. у8 - 1, 5y3+9a2;
Ә. y8 - 15y3+9a2;
Б. y15 - 15y3+9a2
4. Жақшаны ашып, ұқсастарын біріктір:
13+(5b - 13)
A. 26+5b; 
Ә. 5b; 
Б.- 5b+26
5. Ықшамда: 11x -(3 - 7x)
A. 18x - 3; Ә. 4x+3; Б. 4x - 3
6. Көбейтуді орында: 7(c+2)
A. 7c+2; Ә. 7c; Б. 7c+14
7. Көбейтуді орында: 2a2(5 - a)
A. 10a2 - 4a2; 
Ә. 10a2 - 2a3; 
Б.- 10а3

6.»Кім жылдам?» сайысы. Есептер шығару
1. Көбейткіштерге жікте:
a) c(a - b)+d(a - b); ә) x(y+k)+z(y+k); б) 2(c - 1)+y(c - 1)
2. Көбейтуді орында:
a)(a+b)(x - y); ә)(a+b)(a+2); б)(m - n)(p+q)
3. Көбейткіштерге жікте:
a) ax+ay+bx+by; ә) ab+2b - 2a - 4; б) 3х - 3у+ах - ау

7. Топ жетекшілер сайысы. Оқулықпен жұмыс.
3 деңгей жаттығулары орындалады
№145, №146, №148
8. Логикалық сұрақтар. Сергіту сәті
1. Қосарланып жегілген үш ат бір сағаттың ішінде 12км жол жүреді. Осы уақыттың ішіндебір ат қанша жол жүреді.
2. Ұшақпен екі қаланың арасын 1 сағат 20 минут ұшты. Ал қайтарда осы аралықты 80 - ақ минут ұшты. Бұл қалай?
3. Тауық бір аяғымен тұрғанда 4кг, ал екі аяғымен тұрса неше кг болар еді?
4. 2, 5 таяқтың неше ұшы бар?
5. Ағаш үстінде 100 торғай отырды. Аңшы 10 торғай атып алды. Торғайлардың қаншасы қалды?
6. 20 минут 1 сағаттың қандай бөлігі?
9. Бағалау, қорытындылау
Оқушылар бағалау парақтарына алған ұпайлары бойынша қорытынды жасап, бағаларын қояды.
10. Үйге тапсырма. Бақылау жұмысына әзірлену.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
К?пм?ше ж?не олар?а амалдар ?олдану

Автор: Досбергенова Айтжан ?абдулжалел?ызы

Дата: 25.01.2016

Номер свидетельства: 282978


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства