kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән:Алгебра                                                               Мектеп: Ы.Алтынсарин

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

                                                                                 ұғалімнің аты-жөні: Бердышова А.У

 Күні:  27.01.2017                                                                      

                                                                                      Қатысқандар саны:

Сынып:       7    « б   »                                                Қатыспағандар саны:       

Сабақ тақрыбы:

Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін тиянақтау, есептер шығаруға дағдыландыру; • ойлау - таным белсенділігін, есте сақтау қабілеттерін, шығармашылығын дамыту; • белсенділіктерін арттыра отырып, іс - әрекет, мақсатқа жету әдіс - тәсілдерін таңдай білуге тәрбиелеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: КӨПМҮШЕНІ БІЛЕДІ.

Көптеген оқушылар: КӨПМҮШЕНІ АЖЫРАТА АЛАДЫ

Кейбір оқушылар: •  ЕСЕПТЕР ШЫҒАРА АЛАДЫ

Жетістік критерийлері

Берілген әрбір тапсырмаларға қойылатын критерийлер

Тіллдік мақсаттар

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың ойлау, есте сақтау, зейін қою қабілеттерін дамыту, Оқушыларды ұқыптылыққа,білімпаздыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет, информатика

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, слайд

Бастапқы білім

а) Бірмүше дегеніміз не? ә) Көпмүше дегеніміз не? б) Бірмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз? в) Көпмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз?  

Сабақ барысы

  Сабақтың

Жоспарланған

  кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

 Сабақтың басы

Сәлемдесу

Атмасфералық жағдай қалыптастыру

Топқа бөлу

Үй жұмысын тексеру:

 

Сабақтың         ортасы

 Білгенге маржан

 Теңдеуді шешіңдер: 2 топ. 8(х-7)-3(2х+9)=15 1 топ. Жақшаны ашып, ықшамдау арқылы шығарыңдар: (2-х)(3-х)=(х+2)(х-5) 6(х-3)-2(х+2)=10 5(х-1)-4(х-3)=-20 дұрыс шешімі: х=8 х=8 х=49 Х=-27

Оқулықпен жұмыс

№263 Көпмүшеге түрлендір: 1) (x - 2)(x+3)+(x+2)(x - 3)=2x2 - 12 2) (a - 1)(a+2)+(a+1)(a - 2)=2a2 - 4 3) (a+1)(a+2)+(a+3)(a+4)=2a2 +10a+14 4) (x - 1)(x - 2)+(x - 3)(x - 4)=2x2 - 10x+14 №266 Көбейткіштерге жікте: 1) ax2 - bx2 - bx+ax - a+b=(a - b)(x2+x - 1) 2) ax2+bx2 - bx - ax+a+b=(a+b)(x2 - x - 1) 3) ax2+bx2+ax - cx2 +bx - cx=(a+b - c)(x+1) x 4) ax2+bx2 - bx - ax +cx2 - cx=(a+b+c)(x - 1) x

Тест

1. Көбейтуді орында: 2а(х+у) А. 2ах-у В. 2ах+у. С. 2ах+2ау Д) 2ах.

 2. Көбейтуді орында (а+в)(х+у) А. ах+ау+вх+ву В. Ах+ау-вх-ву С. Ах+ву Д) ах  

3. Көпмүше түріне келтір (5- а)(4+а) А. 20-а В. 20+а- а2 С. 20+ а2 Д) а2  

 4. Көбейткіштерге жікте 2а(х+у)+х+у А. (х+у)(2а+1) В.(х-у)(2а-1) С. (х-у)(1-2а)  Д. (х+у)(1-2а)

5. Ықшамдаңыз: а3 + 3а2 +3х+9 А. (х+3)(а2 +3) В.(х-3)(а2 +3) С. (х+3)(а2 -38) Д.(х-3)(а2 -3)

Тест жауаптары 1С, 2А, 3В, 4А, 5А

2,3-слайд

4,5-слайд

Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау

рефлесия

Үйге тапсырма:

10-слайд

11-слайд

І нұсқа

I деңгей тапсырмалары

1.   Берілген теңдеуге мәндес теңдеу құрыңдар:

2.Екі санның қосындысы 121. Бірінші сан екіншісінен 31-ге артық. Осы сандарды табыңдар. 

III деңгей тапсырмалары

  Егістікті мерзімді уақытта жырту үшін, бригада жоспарды артығымен орындай отырып күн сайын 56 га жер жыртуға тиісті. Бригада күніне  64 га жер жыртқанда, мерзімді уақытқа 2 күн қалғанда, жыртылмаған 40 га жер қалды. Бригада барлығы қанша гектар жер жыртуға тиісті.

Оқушы жетістігін бағалау:

• Оқушының оқу іс-әрекеті ол АБ, ҚҚ блогындағы тапсырмаларды орындау деңгейіне байланысты бағаланады. Сонымен бірге оқушыға ШӘ блогындағы тапсырманы орындағаны үшін қосымша бонус балл қойылады.

 Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану»



Пән:Алгебра Мектеп: Ы.Алтынсарин


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні: 27.01.2017

Қатысқандар саны:

Сынып: 7 « » Қатыспағандар саны:

Сабақ тақрыбы:




Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін тиянақтау, есептер шығаруға дағдыландыру; • ойлау - таным белсенділігін, есте сақтау қабілеттерін, шығармашылығын дамыту; • белсенділіктерін арттыра отырып, іс - әрекет, мақсатқа жету әдіс - тәсілдерін таңдай білуге тәрбиелеу.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: КӨПМҮШЕНІ БІЛЕДІ.

Көптеген оқушылар: КӨПМҮШЕНІ АЖЫРАТА АЛАДЫ

Кейбір оқушылар: • ЕСЕПТЕР ШЫҒАРА АЛАДЫ


Жетістік критерийлері


Берілген әрбір тапсырмаларға қойылатын критерийлер


Тіллдік мақсаттар




Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың ойлау, есте сақтау, зейін қою қабілеттерін дамыту, Оқушыларды ұқыптылыққа,білімпаздыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет, информатика

АКТ қолдану дағдылары


Интербелсенді тақта, слайд


Бастапқы білім

а) Бірмүше дегеніміз не? ә) Көпмүше дегеніміз не? б) Бірмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз? в) Көпмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз?  



Сабақ барысы

Сабақтың

Жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар




Сабақтың басы


Сәлемдесу

Атмасфералық жағдай қалыптастыру

Топқа бөлу

Үй жұмысын тексеру:





Сабақтың ортасы















Білгенге маржан

Теңдеуді шешіңдер: 2 топ. 8(х-7)-3(2х+9)=15 1 топ. Жақшаны ашып, ықшамдау арқылы шығарыңдар: (2-х)(3-х)=(х+2)(х-5) 6(х-3)-2(х+2)=10 5(х-1)-4(х-3)=-20 дұрыс шешімі: х=8 х=8 х=49 Х=-27

Оқулықпен жұмыс

№263 Көпмүшеге түрлендір: 1) (x - 2)(x+3)+(x+2)(x - 3)=2x2 - 12 2) (a - 1)(a+2)+(a+1)(a - 2)=2a2 - 4 3) (a+1)(a+2)+(a+3)(a+4)=2a2 +10a+14 4) (x - 1)(x - 2)+(x - 3)(x - 4)=2x2 - 10x+14 №266 Көбейткіштерге жікте: 1) ax2 - bx2 - bx+ax - a+b=(a - b)(x2+x - 1) 2) ax2+bx2 - bx - ax+a+b=(a+b)(x2 - x - 1) 3) ax2+bx2+ax - cx2 +bx - cx=(a+b - c)(x+1) x 4) ax2+bx2 - bx - ax +cx2 - cx=(a+b+c)(x - 1) x

Тест

1. Көбейтуді орында: 2а(х+у) А. 2ах-у В. 2ах+у. С. 2ах+2ау Д) 2ах.

2. Көбейтуді орында (а+в)(х+у) А. ах+ау+вх+ву В. Ах+ау-вх-ву С. Ах+ву Д) ах  

3. Көпмүше түріне келтір (5- а)(4+а) А. 20-а В. 20+а- а2 С. 20+ а2 Д) а2  

4. Көбейткіштерге жікте 2а(х+у)+х+у А. (х+у)(2а+1) В.(х-у)(2а-1) С. (х-у)(1-2а)  Д. (х+у)(1-2а)

5. Ықшамдаңыз: а3 + 3а2 +3х+9 А. (х+3)(а2 +3) В.(х-3)(а2 +3) С. (х+3)(а2 -38) Д.(х-3)(а2 -3)

Тест жауаптары 1С, 2А, 3В, 4А, 5А

2,3-слайд

















4,5-слайд























Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау

рефлесия

Үйге тапсырма:



10-слайд

11-слайд

І нұсқа

I деңгей тапсырмалары

1. Берілген теңдеуге мәндес теңдеу құрыңдар:

2.Екі санның қосындысы 121. Бірінші сан екіншісінен 31-ге артық. Осы сандарды табыңдар.

III деңгей тапсырмалары

Егістікті мерзімді уақытта жырту үшін, бригада жоспарды артығымен орындай отырып күн сайын 56 га жер жыртуға тиісті. Бригада күніне 64 га жер жыртқанда, мерзімді уақытқа 2 күн қалғанда, жыртылмаған 40 га жер қалды. Бригада барлығы қанша гектар жер жыртуға тиісті.


Оқушы жетістігін бағалау:

• Оқушының оқу іс-әрекеті ол АБ, ҚҚ блогындағы тапсырмаларды орындау деңгейіне байланысты бағаланады. Сонымен бірге оқушыға ШӘ блогындағы тапсырманы орындағаны үшін қосымша бонус балл қойылады.










Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы






















Сабақ бойынша рефлексия













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Автор: Бердышова Аксуйрик Узаковна

Дата: 01.02.2017

Номер свидетельства: 386416


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства