kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

. К?п та?балы сандарды о?у ж?не жазу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты

О?ушыларды к?п та?балы сандармен таныстыра отыра, мы?дар класы  жайлы т?сінігін ?алыптастыру. Ойлау есте са?тау ?абілеттерін арттыру, п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру.

К?тілетін н?тиже

О?ушылар ?з ойын еркін айту?а, та?ылау?а ?йренеді,

пікір алмасады; (диалогті о?ыту)

бір-бірін ба?алай алады, ?зін-?зі ба?алайды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«. К?п та?балы сандарды о?у ж?не жазу»

4 сынып 12. 09. 2016

Сабақтың тақырыбы

. Көп таңбалы сандарды оқу және жазу

Сабақтың мақсаты

Оқушыларды көп таңбалы сандармен таныстыра отыра, мыңдар класы жайлы түсінігін қалыптастыру. Ойлау есте сақтау қабілеттерін арттыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар өз ойын еркін айтуға, тақылауға үйренеді,

пікір алмасады; (диалогті оқыту)

бір-бірін бағалай алады, өзін-өзі бағалайды

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдері

Сұрақ-жауап, түсіндірмелі , диалогті оқыту, мәтінмен жұмыс , бағалау, СТО

Негізгі идеялар

Топпен , жұппен , ұжыммен ,жеке жұмыс

Көрнекілік және оқытудың техникалық құралдары:

Оқулық,сөздік,флипчарт, стикер,ватман,бағалау парақшасы

Сабақтың интеграциялық мүмкіндіктері:

Дүниетану

Сабақтың барысы:

1.Сәлемдесу.

2.Психологиялық дайындық: Ең бірінші сабаққа деген көңіл-күйлерімізді тақтадағы «Көңіл сөздіктегі» берілген сын есімдерді пайдаланып айтып берейік . (1 слайд)

Тамаша, көтеріңкі, жақсы, көңілді

Үй жұмысын тексеру

Үйге қандай тапсырма берілді?

№ 4, 9см, см,

Тік төртбұрыштың ұзындығы всм, ал ені одан 3см кем. В = 8см, 10см, 12см болса тік төртбұрыштың ауданы неге тең?



Жаңа сабақ

«Көп ойла,жақсы сөйле-пайдалы болсын»

Міндеті:1. Көп таңбалы сандарды оқу және жазуды үйрету. 2.көп таңбалы сандарды көбейту және бөлумен таныстыру. 3.Шығармашылық жұмыс.

4. Есептер шығару

Оқулықпен жұмыс

4 разрядтан артық разрядтары бар көп таңбалы сандарды жазғанда көршілес кластар аралары ашылып жазылады. М: 246 135 саны былай оқылады: екі жүз қырық алты мың бір жүз отыз бес.

46 135 саны былай оқылады: қырық алты мың бір жүз отыз бес


(Оқушыларды топтарға түрлі-түсті стикерлер арқылы бөлеміз) (қызыл, жасыл түсті стикерлерде тақырыпқа байланысты сөздер жазылған)

Топпен жұмыс

«Сыни тұрғысынан ойлау» модулі


Жануарлар және мамандықтар болып екі топқа бөлінеді

«Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту» модулі

А деңгейдегі оқушы: № 2

В деңгейдегі оқушы: есепте: №1

С деңгейдегі оқушы: есепте №4

«Кері байланыс» бағалау модулі

(Бағалау парақшасы арқылы бағалау)

Сергіту сәті: Тыныштық сәті:

— Ендеше, тыныштық сәтін құрап, «Достық әлеміне» шақыратын сүйікті достарымызды елестетейік. (баяу ән қойылады)

Шығармашылық тапсырма

Біздің елімізде 2007 жылы темір жол, такси және автобус көліктерімен 3 285 300 000 жолаушы, 18 100 000 жолаушы және 7 750 400 000 жолаушы тасымалданған. Таксимен тасымалданған жолаушылар темір жолмен жүргендерден көп, ал автобупен жүргендерден аз болғаны белгілі. Бұл көлік түрлерінің қайсысымен қанша жолаушы тасымалданған?

  1. Белгісіз санды490-ға иқосқанда 630 шығады

  2. 290-ға белгісіз санды қосқанда 415 шығады

Бір-бірін тексеру.

Кесте бойынша есептер құрастыру

Бір қораптың массасы

Қораптар саны

Барлық қораптардың жалпы массасы

Бірдей ? кг

4дана

220 кг

6 дана

? кг


Өзіндік жұмыс: №5 Есептерді салыстыр және оларды шығар:

Зоодүкендегі – 18т, 7 атжалман

Барлығы - ? атжалман

Шешуі: 18т * 7= 126

Жауабы: Зоодүкенде барлығы 126 атжалман бар.

«Бекіту- нәтижеге бағытталған білім беру»

Міндеті: Әр оқушы деңгейі бойынша тапсырмаларды орындайды.

РЕФЛЕКСИЯ:

БББ әдісі арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін түрлі-түсті стикерлерге

жазып тақтадағы ілініп тұрған ватманға іледі.

Үй тапсырмасын беру 21-бет №10,11

«Бағалау – мақсатқа жету жолы» (11 слайд)

Міндеті: сабақ нәтижесі бойынша оқушылар білімін бағалау.

Атқарылатын жұмыс түрі: Бағалау парақшасы бойынша бір-бірін бағалау, күнделіктеріне қойып беру.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
. К?п та?балы сандарды о?у ж?не жазу

Автор: Ерсайын Адеми

Дата: 17.02.2016

Номер свидетельства: 294742


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства