kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока з математики. 3 клас. Одиниці вимірювання довжини. Міліметр

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок збагачений різномаїттям форм роботи. Допоможе початківцям при підготовці до уроку.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока з математики. 3 клас. Одиниці вимірювання довжини. Міліметр»

Тема. Міри довжини. Міліметр. Відношення між одиницями довжини. Креслення і вимірювання відрізків. Аналіз розв’язання задачі на три дії.

Мета: ознайомити учнів з новою одиницею довжини — міліметром; повторити перетворення іменованих чисел; вправляти у кресленні і вимірюванні відрізків; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії складанням виразу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

Обладнання: картки з індивідуальним завданням та с.р

Методична література: http://yrokiu.ru

Хід уроку

І.Організаційний момент

1. Візуальна перевірка готовності учнів до уроку

2. Привітання

Вч: Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.

Доброго дня, діти, мене звати Аліна Сергіївна, і сьогодні урок математики проведу у вас я.

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Гра «Найрозумніший»

Вч: Діти, зараз виконаємо з вами завдання, перевіримо як ви уважно рахуєте. У вас на столах лежать індивідуальні картки з завданням. Вам потрібно вирішити ланцюжок, і ми дізнаємось, яке дерево дає плоди один раз на життя?

Відповідь: 100.

а) Яблуня — 80;           

б) папайя — 100;

в) кедр — 70.

3. Математичний диктант

— Запишіть числа 108; 120; 116; 146.

— Запишіть число; що передує кожному з чисел: 100; 130; 178.

— Запишіть наступне число; до чисел 476; 164; 300.

Взаємоперевірка.

4. Фронтальне опитування

На дошці записано число 508.

Вч: Прочитайте число.

Д: 508.

Вч: Одиниці якого розряду відсутні в цьому числі?

Д: Десятків.

Вч: Скільки в числі одиниць І розряду? II розряду? III розряду?

Д: Першого – 8, другого – 0, третього – 5.

Вч: Скільки в числі всього сотень, десятків, одиниць?

Д: 5 сотень, 0 десятків, 8 одиниць.

Вч: Назвіть «сусідів» числа.

Д: 507 і 509.

Вч: Збільшіть це число на 100; зменшіть на 8.

Д: 608, 500.

5. Повідомлення теми уроку

Вч: Сьогодні на уроці ми повторимо відомі вам одиниці довжини, ознайомимося з новою одиницею вимірювання довжини — міліметром, проаналізуємо співвідношення між одиницями довжини.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

Вч: Які одиниці вимірювання довжини ми вивчили у 1-му і 2-му класах?

Д: Сантиметр, дециметр, метр.

Вч: Заповніть пропуски.

1 м = [  ] дм = [  ] см.

Д: 1 м = [10  ] дм = [100  ] см.

2. Пояснення нового матеріалу

Вч: Щоб виміряти будь-який предмет що нам потрібно?

Д: потрібні відповідні міри довжини.

Проблемна ситуація

Вч: Якими одиницями довжини ви будете користуватися, якщо потрібно виміряти:

Довжину дороги?

Д: Кілометрами

Вч: Довжину і ширину класної кімнати?

Д: Метрами

Вч: Довжину олівця?

Д: Сантиметрами



Вч: А довжину мурахи?

Д: відповідають.

Вч: Перед тим, як обрати одиницю довжини, прикиньте на око розмір мурахи. Ви бачите, що вона набагато менша від сантиметра. Що ж це за одиниця вимірювання? Це — міліметр. Він у 10 разів менший від сантиметра. Він потрібний не тільки для того, щоб вимірювати предмети завдовжки менші від сантиметра, а ще й для точності вимірювання. Адже математика — це точна наука. Не існує такої величини, як «трішечки». Під час вимірювання відрізка завдовжки 3 см 2 мм не можна сказати, що довжина цього відрізка дорівнює 3 см і «трішечки». Це буде неправильно. Міліметр — десята частина сантиметра, сота частина дециметра, тисячна —метра.

Вч: Допишемо в наш рядок ще одну одиницю вимірювання довжини — міліметр.

1 м = 10 дм = 100 см = … мм

Д: 1 м = 10 дм = 100 см = … мм

3. Первинне закріплення

1) Робота за підручником (с. 66, завдання 444).

Вч: Відкриваємо свої підручники і дивимося на завдання 444.





















2) Практична робота.

Вч: Ми проговорили з вами про одиниці вимірювання. А тепер давайте з вами попрактикуємося вимірювати. Виміряйте довжину олівця, ширину зошита, підручника.

3) Креслення відрізків (с. 66, завдання 445).

Вч: Відкриваємо свої зошити. Записуємо 6 грудня. Класна робота. Завдання 445. І зараз будемо виконувати завдання. Один учень біля дошки, всі інші у себе в зошиті.

4. Перетворення іменованих чисел (с. 67, завдання 446)

Вч: Давайте тепер згадаємо, як ми перетворюємо іменовані числа.

5. Самостійна робота (с. 67, завдання 447)

Вч: Тепер зверніть увагу на завдання 447. У зошиті записуємо Самостійна робота.

Виміряйте і запишіть довжину кожного відрізка.







Фізкультхвилинка

Вч:

Щось стомились ми сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири скоки.

Ось так! Ось так! Ось так!

Плесніть у долоньки раз.

За роботу! Все гаразд.

IV. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею (с. 67, завдання 449)

Вч:

Товарний — 30 в. і 24 в.

Пасажирський — 9 в. на ?

Розв’язання

1) 30 + 24 = 54 (в.) — у товарному потязі

2) 54 – 9 = 45 (в.)

Відповідь: на 45 вагонів більше у товарному потязі, ніж у пасажирському.





Творча робота над задачею

Вч: Як дізнатися, у скільки разів у пасажирському потязі менше вагонів, ніж у товарному?

54 : 9 = 6 (разів)

2. Самостійна робота (с. 67, завдання 448)

3. Аналіз розв’язання задачі на три дії (с. 67, завдання 450)

Аналіз умови задачі за коротким записом на дошці.

Старший — 27 г.

Молодший — ?, у 3 рази

Вч: Розгляньте записи у підручнику.

— Поясніть, про що ми дізнаємося в кожній дії.

4. Завдання з логічним навантаженням (с. 68, завдання 451)











Розв’язання

1) 18 – 2 = 16 (р.)

2) 16 : 2 = 8 (р.)

3) 8 + 2 = 10 (р.)

Відповідь: в одному акваріумі 8 рибок, а в другому — 10 рибок.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Скільки міліметрів в 1 см? 1 дм? 1 м?

1.Гра «Відгадай задумане число»

Число задумали, взяли

Й до нього трійку додали.

На шість помножим результат.

Ще треба вісімку віднять.

Тепер віднімем те число,

Що в нас задумане було.

Тепер усе на п’ять діліть

І результат мені кажіть,

А я вгадаю те число,

Що в вас задумане було!

(Віднявши від результату 2, «вгадати» задумане.)

2. Домашнє завдання

С. 68, завдання 452; 453.

3. Оцінювання

Вч: Дякую за урок, До побачення!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект урока з математики. 3 клас. Одиниці вимірювання довжини. Міліметр

Автор: Онищенко Аліна Сергіївна

Дата: 04.12.2016

Номер свидетельства: 365639


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1750 руб.
2500 руб.
1850 руб.
2640 руб.
1750 руб.
2500 руб.
1390 руб.
1980 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства