Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей
Мета: сприяти розвитку пізнавальної компетентності; ознайомити школярів із кількісними та порядковими
числівниками. формувати вміння розпізнавати їх; поглибити й систематизувати знання учнів про
числівник як частину мови; повторити математичні дії з десятковими дробами ; сприяти поповненню
словникового запаса учнів з математики та української мови;
розвивати логічне мислення, монологічне, діалогічне мовлення, увагу, пам’ять, творчі здібності ;
розвивати вміння працювати самостійно, даючи об’єктивну взаємооцінку роботі однокласника при
взаємоперевірці; виправляти допущені помилки, корегуючи вимову звуків; сприяти формуванню
життєвої компетентності; продовжувати розвивати знання учнів про події під час Великої Вітчизняної
війни;
виховувати патріотизм, любов до свого рідного краю.
Вид уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Тип уроку: бінарний урок (урок української мови і математики)
Обладнання: проектор,екран,картки, комп’ютер,схеми.
Хід уроку
Хто пам’ятає минуле своє, вартий майбутнього!
(епіграф на екрані)
I.Організаційний момент.
1.Привітання
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
2.Перевірка готовності учнів до уроку;
3. Психологічний настрій (на дошці прикріплений смайл «Радість» та учитель бажає
всім учням легкого засвоєння теми;
4. Оголошення про нестандартне проведення уроку.
Учитель укр.мови:
Сьогодні на уроці ми не тільки будемо вивчати нову тему, а ще згадаєте деякі дії з числами з вчителькою математики, яка завітала до нас на урок;
5.Розвиток мовлення
Учитель укр.мови:
У своєму житті ми завжди пам’ятаємо якісь дати:день народження, Новий рік, юбілей бабусі. Ось і сьогоднішній урок буде присвячений даті, десь сумній, а. можливо, і радісній.
Учитель математики:
А щоб дізнатися якій, треба скласти і розв’язати приклади. Кожному прикладу відповідає літера. Розв 'язавши приклад, знайдеш потрібну літеру
-5.8+7.2 = о
-1,3× 6 = п
10 ×7,2 = н
-2.2 + (-2,2)= е
-0,7 × (-9) = р
8,4: (-8,4 )= и
-3,5 : (-0.5) = г
-0,1× (-240 )= м
-3+3 = д
17+(-12) = ь
0 -4.4 72 5 -7.8 -4,4 6,3 -4.4 24 1,4 7 -1
Правильно, ми отримали «День Перемоги».
Учитель укр. мови:
-А коли ми святкуємо День Перемоги?
Сьогоднішній урок ми присвятимо 70-xчю великій перемозі у Великій Вітчизняній війні.
(на слайді маленькі уривки про війну)
II. Актуалізація опорних знань.
1.Фронтальна бесіда.
- Яку частину мови ми вивчаємо?
- Що таке числівник?
- Яким членом речення виступає числівник?
- Наведіть приклади числівників.
III. Оголошення теми й мети уроку
Учитель укр.мови:
На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося про порядкові та кількісні числівники
Учитель математики:
Та повторимо дії з десятковими дробами.
IV. Пояснення нового матеріалу.
1.Розглядання таблиці «Кількісні і порядкові числівники».
Висновок: кількісні числівники можуть означати цілі числа, дробові числа, кількість предметів як одне ціле.
V. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.
1.Робота з текстом (текст на екрані).
*коментоване читання тексту;
*завдання: випишіть подані числівники і іменники, з якими вони пов’язані словами. Вкажіть числівники кількісні і порядкові.
Перемога буде за нами!
22 червня 1941 року на нашу Батьківщину напали німецькі фашисти. 250 днів не здавався ворогові героїчний Севастополь. 900 днів у страшній блокаді тримався мужній Ленін-град. Наші солдати дійшли до границь Німеччини й штурмом взяли столицю фашистів - місто Берлін. Був 1945 рік. Цвіла весна. Фашисти визнали повну свою поразку 9 травня. З тієїї пори цей день став нашим великим святом - Днем Перемоги.( С. П. Алексєєв)
Учитель укр.мови:
Під час бойових часів було зруйновано дуже багато будівль, заводів, шкіл (на екрані документальне відео зруйнованих міст тощо)
Учитель математики:
А яку кількість зруйновано,ми дізнаємося розв’язавши математичний ланцюжок та замість пропусків вставимо кількісні числівники.
2.Математичний ланцюжок (робота в парах)
На кожну парту дається картка з однаковим завданням.
2000: (-2)___ -2710 ___ +2000__ ×(-1) __ ?
-35:5___ (-100)___ × 0,1___ ?
-105+25__ (-8) __ -35___ ×(-1)___ ?
0,08 +(-0,28) __ × 100___ +25__ ?
1: (-5) ___ -3___ ×(-10)___ ?
Текст записаний на дошці.
Зруйнували __(1710)_ міст на радянській території. Більш (70)__ тис. сіл. Позбавили житла більш __(25)_ млн людей. Викрадено на каторгу десь _(5)_ млн. людей. Перетворено на руїни _(32)____тис підприємств.
3.Фізхвилика (під музику )
4.Творче конструювання. Колективна робота
Знайдіть правильні відповіді на питання та запишіть їх словами. Визначте кількісні і порядкові числівники.
Скільки років тривала війна?____________________ 9-го травня
У якому місяці року почалася війна?______________47 місяців
Скільки місяців тривала битва?___________________4 роки
О котрій годині людство дізналося про початок війни?___6-му місяці – червні.
Коли ми святкуємо День Перемоги?________________о 4-ій годині ранку.
*робота в зошитах.
5. Логічна вправа «Хто швидше!» (Самостійна робота)
На екрані з 'являються ребуси. Діти їх розгадують, відповіді записують. Перевірка відбувається взаємоперевіркою. Потім учитель перевіряє усно.
Пі 2 л - підвал
100 янка - стоянка
Мі 100 - місто
Г 1 а - година
р 1а -родина
пі 100лет – пістолет
3 вога - тривога7*я –сім 'я .
VI.Рефлексія.
1.Кожному учню пропонуються картки з таблицями, де вони заповнюють пропуски та зачитують відповіді.
Я повторив(ла) частину мови _________.
Я вивчив(ла) ___ і ____ числівники.
Я повторив(ла) дії з ________.
Я згадав(ла),що Велика Вітчизняна війна почалася _________, закінчилася______.
Я шаную ____-річчя зі Дня Перемоги.
VII. Підсумок.
1.Оцінювання учнів
2.Домашнє завдання.
Автор: Высочанская Светлана Александровна, Дудина Юлия Игоревна
Дата: 15.04.2015
Номер свидетельства: 201807
* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт