kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

К?бейту ж?не б?лу 5700*9 51300:9

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты: К?п та?балы сандарды ?осу ж?не азайтуды? ауызша есептеу т?сілдерін орындау?а ?йрету; есептеу т?сілдерін жетілдіру.

К?тілетін  н?тиже: Теорияны практикамен ?штастыра алады. О?ушыны? ой ?рісі дамиды, п?нге  деген

?ызы?ушылы?ы артады

Модульдері: а?паратты? коммуникативтік технология, сыни т?р?ыдан ойлау?а ?йрету, о?ушыларды? жас ерекшеліктері,  талантты ж?не дарынды о?ушылармен ж?мыс, о?ытуды бас?ару ж?не к?шбасшылы?, о?ыту ?шін  ба?алау ж?не о?ытуды ба?алау, диалогты? о?ыту

Ба?алау: Ж?пты? ба?алау, топты? ба?алау, ба?даршам, басбарма?пен ба?алау

Деректер: о?улы?, та?та, стикерлер, постерге арнал?ан ?а?аздар, маркерлер, ба?алау пара?тары

?діс т?сілдер?ткеншек, ?арлы кесек, Математикалы? эстафета, Идея себеті, Математикалы? шабуыл

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«К?бейту ж?не б?лу 5700*9 51300:9»

Мерзімі: 27.10.15.

Пән: Математика

Сынып: 4 сынып

Сабақтың тақырыбы: Көбейту және бөлу 5700*9 51300:9

Мақсаты: Көп таңбалы сандарды қосу және азайтудың ауызша есептеу тәсілдерін орындауға үйрету; есептеу тәсілдерін жетілдіру.

Күтілетін нәтиже: Теорияны практикамен ұштастыра алады. Оқушының ой өрісі дамиды, пәнге деген

қызығушылығы артады

Модульдері: ақпараттық коммуникативтік технология, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқушылардың жас ерекшеліктері, талантты және дарынды оқушылармен жұмыс, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, диалогтық оқыту

Бағалау: Жұптық бағалау, топтық бағалау, бағдаршам, басбармақпен бағалау

Деректер: оқулық, тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: Әткеншек, Қарлы кесек, Математикалық эстафета, Идея себеті, Математикалық шабуыл


Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті






Білу

5мин

Психологиялық дайындық





"Әткеншек"

әдісі





Бағалау критерийлерімен таныстыру

Оқушыларды шаттық шеңберге тұрғызу. Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып, бүгінгі күніне сәттілік тілейді.



Үй тапсырмасын тексеру мақсатында үйге берілген тапсырмаларын ортаға шығып талқылайды.




Алтын ережені еске түсіру



Оқушы

Әткеншек

Қарлы кесек

Эстафета

Идея себеті

Матема тикалық шабуыл








Оқушылар шаттық шеңберге тұрады. Бір – біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық

Оқушылар үй тапсырмасын әткеншек әдісін пайдаланып бір – біріне сұрақтар қою арқылы тексереді.




Оқушылар алтын ережені еске түсіру үшін ережені оқып алады.




Түсіну

10мин


«Қарлы кесек»













№1 Мысалдардың шығарылу жолын түсіндір:




ә) Мысалдардың шығарылу жолын және жазылу тәртібін салыстыр. Не байқадың?



№2 а) Мысалдардың шығарылу жолын түсіндір:






ә) Жазуларды пайдаланып, бөлудің қалай орындалғанын түсіндір:

48онд х 7 = 336 онд. 480

7

3360


57жүзд. х 9 = 513жүзд 5700

9

51300


336онд. : 7 = 48онд 3360 7

28 480

56

56

0


513жүзд. : 9 = жүзд. 51300 9

45 5700

63

63

0

0

Қолдану

5мин

«Математикалық эстафета»

№ 3 Түсіндіре отырып шығар:







Әр топқа өз тапсырмаларын орындауға мүмкіндік беріледі.

І топ ІІ топ

640 х 6 =3840 3840 : 6 = 640

370 х 8 = 2960 2960 : 8 = 370


ІІІтоп ІҮ топ

4300 х 6=25800 25800 : 6 = 4300

2700 х 9 = 24300 19800 : 9 = 2200

1 мин

Сергіту сәті


Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Оқушылар сергіту сәтінің жаттығуын бірігіп жасайды.

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды белге қоймыз.

Бір отырып, бір тұрып,

Оңға, солға бұрылып,

Орнымызды табамыз.



Талдау

17мин


«Идея себеті»











«Математикалық шабуыл»

І топ Шартын құрады

ІІ топ Шешуін жазады

ІІІ топ Жауабын жазады




ІҮ топ Кері есеп құрастырады






№ 8 Өрнек түрінде жаз және оның мәнін тап:

а) 1207 санына 51300 бен 9-дың бөліндісін қосу;

ә) 480 мен 7-нің көбейтіндісінен 1406 санын азайту;

б) 5700 саны мен а-ның көбейтіндісін 100есе кеміту, мұндағы а = 9

Текемет – 5-тен 1 бөлігі

Көрпе – 225 кг 1 тонна

Қалды – ?, кг жүн

Ш: 1000 – (200 + 225) = 575

Ж: 575 кг жүн қалды.


Кері есеп

Текемет – 200 кг (ж)

Көрпе – 225 кг (ж)

Қалды – 575 кг (ж)

Ш: 200+225+575 = 1000

Ж: Барлығы: 1000 кг жүн

(Оқушылар өз пікірлерін идея себетіне салады)


№8 1207 + 51300 : 9 = 6907

480 х 7 – 1406 = 1954

5700 х 9 : 100 = 513

Жинақтау

5мин

Практикалық жұмыс


№9 Қабырғаларының біреуі 15см, ал екіншісі 13см үшбұрыштың периметрі 45 см. Үшбұрыштың үшінші қабырғасын тап.

Р = а+в+с

а = 15см ?,см

в = 13см 13см Р = 45см

с = ?,см

Р = 45см 15см

с = 45см – (15см+13см) = 17см

Бағалау

1 мин

Бағалау парақшасы

Бағалауларын қадағалау

Топ мүшелерін топ жетекші бағалайды

Рефлексия

1 мин

«Қара жәшік»

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

Үйге тапсырма


№4 Амалдарды орында:






№5 Қалдықпен бөлуді орында:

2457 : 3 + 1373 х 2 = 3565 12600 : 5 – 1578 = 942

11415 : 3 – 1284 х 2 = 6373 27456 : 3 – 3076 = 6076

9848 : 8 + 1008 = 2239 300542 – 1832 х 6 = 289550




3820 : 6 = 636 (қалд.4) 25700: 6 = 4283 (қалд.2)

636 х 6 + 4 = 3820 4283 х 6 + 2 = 25700




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
К?бейту ж?не б?лу 5700*9 51300:9

Автор: Адильбекова Меруерт Кайратдиновна

Дата: 28.01.2016

Номер свидетельства: 284177


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства