Просмотр содержимого документа
«Көбейтінді түрінде берілген тригонометриялық функцияларды қосынды немесе айырым түріне келтіру тақырыбына есептер шығару»
Автордың (серіктес автордың) тегі, аты, әкесінің аты
Увалиева Гаухар Жанатовна
Жұмыс орны
«Абай атындағы көпсалалы мектеп-гимназия» КММ
Лауазымы
Математика мұғалімі
Материал атауы
Көбейтінді түрінде берілген тригонометриялық функцияларды қосынды немесе айырым түріне келтіру тақырыбына есептер шығару
Айдар
Жалпы және орта білім
Білім беру қызметін әдістемелік қолдау
Математика
Мақсаты:
Білімділік:
Көбейтінді түрінде берілген тригонометриялық функцияларды қосынды немесе айырым түріне келтіру формулаларын қолданып, әртүрлі есептер шығару.
Дамытушылық:
Оқушының ойын ауызша немесе жазбаша түрде анық, нақты жеткізе білу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік:
Сабақта өзін салмақты ұстауға, өз білгенін достарына еркін үйрете білуге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: бекіту сабағы
Сабақ әдісі: топпен жұмыс
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру. (Сәлеметсіздерме оқушылар. Биыл ауданымызға 85 жыл толуына орай ,ауданымызда "Туған жерге-тағзым" акциясы өтуде. Яғни сендерде өз білімдеріннің арқасында осы акцияға қатыса аласындар.
Сыныпты 3 топқа бөлу. Топ басшыларын сайлау
1-топ Бернулли тобы топ басшысы Архат
2-топ Виет тобы , топ басшысы Аяжан
3-топ Эйлер тобы , топ басшысы Есбол
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1- аялдама Сәт сапар ( Топтағы оқушылар бір-бірімен дәптерлерімен алмасып, тексереді.1 есепке 5000 теңге)
Дұрыс жауабы: 1 мен 3 , 2 мен 1, 3 пен 2, 4 пен 7, 5 пен 6, 6 мен 5, 7 мен 4
Әр дұрыс жауапқа 10000 теңге.
3-аялдамаМатематика білгірі ( Бұл аялдамада өзін математика білгірімін деп есептейтін 1 оқушы шығып, тақтада есеп шығарады, егер есепті дұрыс шығарса 15000 теңгеге ие болады)
№75 Тепе-теңдікті дәлелдеңдер:
А) 2
2 тепе-теңдік дәлелденді.
Ә)
В) 2
2
4-аялдама Білім биржасы ( Топ басшылары тобымен ақылдасып,топ мүшелерінің санына байланысты деңгейлік тапсырмаларды таңдап алады, )
2000 мыңдық есептер
1) Ж:
2) Ж:
3) Ж:
4) Ж:
5) Ж:
5000 мыңдық есептер
1) Егер Ж: -1
2) Егер Ж:1
3) Егер
4) Егер Ж:
5) Егер Ж: 1
10000 мыңдық есептер
1)
2) 4 Ж:0,5-2
3) 4
4) Ж:
5)
5-аялдама Қане сергіп,алайық!
Оқушылар шаршағанда сергіту мен қатар, ойлауға, тез тапқыштыққа үйрететін әзіл есептер.
1. 4 жұмыртқа 4 минутта піседі.Бір жұмыртқа пісу үшін неше минут уақыт керек? Жауабы: 4 минут.
2.. Бақтиярдың 4 ұлы бар, олардың әрқайсысының туған қарындасы бар. Бақтиярдың неше баласы бар? Жауабы: 5 бала. 4 ұл және олардың қарындастары 1 қыз.
6- аялдама Білгенге маржан ( 3 топқа бірдей қате шығарылған есеп беріледі, сол есептің қатесін іздейді, дұрыс жауап үшін 15000 мың)
7-аялдамаТуған жерге тағзым Міне балалар осымен біз туған жерге-тағзым акциясына толығымен қатысып, білімізді көрсеттік. Осыған сәйкес сабақ барысында жинаған қаражаттарымызды мектепке қажетті бағалы заттармен алмастырып, өз мектептеріңізге көмек көрсетуге мүмкіндік алып отырсыздар. (Әр топ өз қаражаты бойынша тақтадағы заттарды сатып алады. Қай топ ақшаны көп жинайды , сол топ жеңіске жетеді)