Саба?ты? та?ырыбы: Кесінді ж?не оны сызу. (14 бет).
Саба?ты? ма?саты:
Білімділік О?ушылар?а кесінді жайлы т?сінік беру ж?не оны бас?а фигуралардан ажыратуды ?йрету, кесінді сызуды? ерекшелігімен таныстыру.
Дамытушылы?: О?ушыларды? математика п?ніне ?ызы?ушылы?ын арттыра отырып, есептеу, логикалы? ойлау ?рекеттерін дамыту.
Т?рбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдасты? ?арым-
?атынас?а т?рбиелеу. Білімділікке баулу.
Саба?ты? типі: О?ушыларды? жа?а білімді ме?геру саба?ы.
Саба?ты? т?рі: Аралас саба?.
?діс-т?сілдері: Т?сіндіру, с?ра?-жауап, к?рнекілік к?рсету ар?ылы т?сіндіру,жарыс.
Просмотр содержимого документа
«Кесінді ж?не оны сызу. »
1 сынып
Математика Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Кесінді және оны сызу. (14 бет).
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушыларға кесінді жайлы түсінік беру және оны басқа фигуралардан ажыратуды үйрету, кесінді сызудың ерекшелігімен таныстыру.
Дамытушылық: Оқушылардың математика пәніне қызығушылығын арттыра отырып, есептеу, логикалық ойлау әрекеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-
қатынасқа тәрбиелеу. Білімділікке баулу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік:
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі..
Геометриялық фигуралар (нүкте, сәуле, бұрыш)
Оларды бір−бірінен ажырату
Геометриялық фигуралар
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқушыларға кесінді жайлы түсінік беру және оны басқа фигуралрдан ажыратуды үйрету, кесінді сызудың ерекшелігімен таныстыру.
Мұғалімнің түсіндірмесі.
Тақтаға ілінтін кестемен жұмыс.
. . . .
. . . .
Бұлар − кесінділер
Оқушыларға кесінді сызудың алгоритмін таныстыру.
− Жазықтық бетінен екі нүкте белгілейміз
− Екі нүктенің ортасын түзумен қосамыз.
Оқулықпен жұмыс.
Кесінділерді санау және салыстыру.
Дәптермен жұмыс. Кесінді сызу.
Фигураларды атау. Санау.
. .
Логикалық тапсырма. Қандай сурет болуға тиіс
Дәптермен жұмыс.
Көрсетілген үлгі бойынша іздерді бастыра жүргізу және әрі қарай жұмысты жалғастыру.
5 цифрының элементтерін орындау.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.