kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кері тригонометриялы? функцияларды? графиктерін салу

Нажмите, чтобы узнать подробности

  • Міндеттері:

  • Таблица ар?ылы кері тригонометриялы? функцияларды? м?ндерін таба алады.
  • кері тригонометриялы? функция туралы т?сініктерін ?алыптастыру?а жа?дай жасай отырып, оны? м?ндерін есептер шы?ару?а ?олдана алады.
  • Математикалы? тілді  пайдаланып жо?ары де?гейлі с?ра?тар ?ою, тал?ылау ар?ылы о?ушыларды? шы?армашылы? ?абілеттерін дамыту.
  • ?зіндік ж?мыс, ?здігінен білім алу ?абілетін, топта ж?мыс істеу ж?не жеке тапсырмаларды орындауда?ы ?зіндік ба?алау да?дыларын дамыту?а жа?дай жасау
  • Табыс критерилері:

  • Кері тригонометриялы? функцияларды? ?асиеттерін білгім келеді
  • Кері тригонометриялы? функцияларды? графиктерін айыра білуім керек
  • Тригонометриялы? функцияларды ажырата аламын
  • Тригонометриялы? функцияларды? графиктерін алгоритм бойынша сала аламын
  • ?мірмен байланысына мысал келтіремін.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кері тригонометриялы? функцияларды? графиктерін салу»

Сабақ тақырыбы:
Сабақ мақсаты: Кері тригонометриялық функциялардың графиктерін салу арқылы математикалық ойлау қабілеттерін дамыту
Типі: жаңа сабақ
Түрі: жеке, жұппен,топпен жұмыс
Әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, сұхбат, оқулықпен жұмыс, ой түрткі
Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, постерлер, маркерлер, бағалау  парағы, оқулық «Алгебра және анализ бастамалары. 10 сынып; А. Абылкасымова, К. Шойынбеков, В. Корчевский,  З.Жумагулова; .-Алматы: Мектеп, 2010»
Нәтижесі:
Кері тригонометриялық функциялар ұғымын, қасиеттерін біледі

  • Кері тригонометриялық функциялардың графиктерін айыра біледі, алгоритм бойынша сала алады

  • Кері тригонометриялық функцияларды ажырата алады

  • топпен жұмыс істеу арқылы өзара сыйластықта болады, жұмыс істеу дағдылары қалыптасады

Міндеттері:

  • Таблица арқылы кері тригонометриялық функциялардың мәндерін таба алады.

  • кері тригонометриялық функция туралы түсініктерін қалыптастыруға жағдай жасай отырып, оның мәндерін есептер шығаруға қолдана алады.

  • Математикалық тілді  пайдаланып жоғары деңгейлі сұрақтар қою, талқылау арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту.

  • өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындаудағы өзіндік бағалау дағдыларын дамытуға жағдай жасау

Табыс критерилері:

  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін білгім келеді

  • Кері тригонометриялық функциялардың графиктерін айыра білуім керек

  • Тригонометриялық функцияларды ажырата аламын

  • Тригонометриялық функциялардың графиктерін алгоритм бойынша сала аламын

  • Өмірмен байланысына мысал келтіремін.


Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

модуль

Ұйымдастыру  5 мин 

2 мин

Топқа 1-3 санау арқылы бөлемін, дыбыссыз қадамды сақтаймыз.

 

 

 

3 топқа бөлінеді.Топ ережесін сақтау

-сабаққа кешікпеу

-уақытты үнемдеу

-дыбыссыз қадам

-бір-бірімізді тыңдау, құрметтеу

-пікірмен санасу, ортақ шешімге келу

-әр топ мүшесі өз ісіне жауапкершілікпен қарау

-шығармашыл, іскер, белсенді болу

-нәтиже шығару

 

 

3 мин

Бір-біріне алақанға алақан қойып сәттілік тілейді 

 

Белсенді болОйың ұшқыр болсын

Сәттілік, мақсатыңа жет

Идеялы бол, ұтқыр бол

Ынтымақтастық орнату 

Жас ерекшелігі

Білім 5 минЖаңа сабаққа кіріспе

 

Миға шабуыл жаңа тақырыпқа шығуТаблицаны толтыр: Өздік жұмыс  Семантикалық карта

Қандай ережені қолданар едің?


300

450

600

Sin x




Cos x




Tg x




Ctg x




 


00

900

1800

2700

Sin x





Cos x





Tg x





Ctg x





 

Жұбыңды тексер

 

Күрделі сұрақтар:

-кері сөзін қалай түсінесің?

-бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?

-қандай мақсат қоясыңдар?

кері функцияның графигін салу алгоритмін атай аласың ба?

 

 

Ауызша мадақтау: жарайсың, керемет, өте жақсы

 

 

Шторка арқылы дұрыс мәндерін көрсету

 

 


300

450

600

Sin x




Cos x




Tg x




Ctg x




 


00

900

1800

2700

Sin x





Cos x





Tg x





Ctg x





 

 

 

Инсерт әдісі:

білемін

білдім

Білгім келеді




 

 

 

АКТ мүмкіндіктері

 

 

 

 

Формативтік ауызша марапаттау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сын тұрғысынан ойлау

 

Түсіну                  7 мин 

Кері тригонометриялық функцияның графигін салу алгоритмін құрастыр.Оқулықпен жұмыс, 47-51 беттер

1 топ: y = arcsinx функциясының графигі, қасиеттері

2-топ: y = arccos x функциясының графигі, қасиеттері

3 топ: y =arctg x және y = arcctg x функциясының графигі, қасиеттері

 

Жеке, жұбыңда, топта талқыла

 

Жеке, жұппен, топпен жұмыс

 

 

 

Топта талқылап, жинақтау, ескеру

 

Сын тұрғысынан ойлау

 

 

Түртіп алу

 

Диалог

 

 

Қолдану  7мин

Оқулықпен жұмыс1 топ: №1 мысал 48 бет

2-топ№2 мысал 50 бет

3 топ: №3,4 мысал 51 бет

 

Жеке, жұппен, топпен

Топтарға қонаққа бару

-Мысалды қарастырады, талдайды. Дәптеріне жазады. 

 

 

-Бір-біріне қонаққа барады

 

Интерпретация-логикалық бағалау 

 

 

 

 

 

Талдау  10мин

тригонометриялық функцияны зерттеу алгоритмін постерге сал. 

 

 

Топ жұмыстарын қорғау, тыңдау, пікірлермен бөлісу, толықтыру. 

 

тригонометриялық функцияны зерттеу алгоритмін жасайды:

-графигінің түрі

-анықталу облысы

-мәндер облысы

-ең кіші оң периоды

-жұптығы, тақтығы

-симметрия сызығы

-бірсарынды кемімелі аралығы

-бірсарынды өспелі аралығы

 

 

-Бір-біріне қонаққа барады. Тыңдайды,ұсыныс айтады

 

-Өмірде қайда қолданатынын айтады? «медицинада синусоиданы диагностикалық аппараттарда:осциолограф, ЭКГ»

 

Сын тұрғысынан ойлау 

 

Стикерлермен бағалау:2ж1т.

 

 

 

 

 

 

 

 

Интерпретация-логикалық бағалау

 

 

Өмірде қолдану

Жинақтау, синтездеу 3мин

АҚТ көмегімен салыстыру Интербелсенді тақтада конструктор программасын қолданып, тригонометриялық функциялардың графиктерін көрсету

Бір шешімге келу ауызшаСалыстыру, толықтыру

Топ басшысының бағасы-

бағалау  парағы бойынша

АКТ қолдану

Бағалау5 мин

№65 1а, 2ә, 3 бАҚТ арқылы тексеру

Есеп шығарады, өзара бағалайды

Өзін, жұбын бағалау

РефлексияБағалау

2 мин

3 Б әдісін қолдану sms арқылы Топтардың есебі

Сабақты, өзін-өзі бағалауНені  білдім?

Нені біле алмадым? түсінбедім

Нені білгім келеді?

 бағалау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Кері тригонометриялы? функцияларды? графиктерін салу

Автор: Донбаева Ляззат Адилбековна

Дата: 06.02.2016

Номер свидетельства: 289127


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства