kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Құланды орта мектебі мемлекеттік мекемесі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мерзімі: 19.02.2016 ж                        Математика  6 «А» сынып

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесіне есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімін таба білу, жауабын жаза білу. Теорияны практикамен ұштастырып, тез шешім қабылдауды үйрену.

Күтілетін нәтиже: Бір айнымалысы бар теңсіздер жүйесін шешімін таба алады, жауабын жаза алады. Бірін-бірі тыңдап, берілген тапсырманың тез шешімін қабылдауды үйренеді.

Ресурстар: плакат, маркер, стикер, оқулық,  бағдаршам

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

Ұйымдас-

тыру кезеңі  (3 мин)

Оқушылармен амандасып, психологиялық атмосферасын қалыптастырып,

геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу.

Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды.

Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді.

Қызығушылықты ояту

(5мин)

Өтілген тақырыпты пысықтау. «Қатесін тап»

«Шаршы» тобы: 3х>15      -8x32     2x<1    x-3-13
                              2x+7<11

«Үшбұрыш» тобы: 4х>16    -8x24    6x<3     x+19
                              4x+521

«Дөңгелектер» тобы: 5х<20    -6x48   4x>1  

                               9x-7>-25         x+3>5

Оқушылар бір айнымалысы бар теңсіздіктер бойынша алған білімдерін пысықтайды, толықтырады.

Топтар бірі-бірі бармақпен бағалайды.

Негізгі бөлім

Мағынаны ажырату

(5мин)

«Еркін жазу» әдісі

Оқушыларға «Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін қалай шешеміз? » сұрағы бойынша жауап беруді тапсырамын

Фигуралардың түстері бойынша топқа бөлу

Оқушылар қойылған тақырып сұрағы  бойынша

 түсінгендерін 5 минут бойы үздіксіз жазғыза беру (тақырып бойынша білгендерін), ойларына не келсе, соны жаза береді,

 жазғандарын әуелі жұпта бір-біріне оқып беру, сосын топта оқылады, жазылғандарды кері байланыс жасау үшін мұғалім жинап алады

Топ басшысы топ мүшелерін жекелеп бағалайды

Фигуралардың түстері бойынша топқа бөлінеді

 

Ой толғаныс

(15мин)

 

 

Геометриялық фигуралардағы  1,2,3 цифрлары бойынша топқа бөлу.

Оқулықпен жұмыс

№1 топ: №1058

Жауабы:22

№2 топ:  №1061

3)              

             Жауабы:

№3 топ:   №1068

1         2

-3                      Жауабы:

Геометриялық фигуралардағы  1,2,3 цифрлары бойынша топқа бөлінеді.

 Берілген есептерді үш топ флипчартқа орындап постер қорғайды.

Әрбір топ бірін-бірі бағдаршам арқылы бағалайды.

Сергіту сәті

(3 мин)

 Сергіту сәті   

 Тал астындағы би

«Кім шапшаң?»

(5 мин)

Сәйкестендіру тестін орындарында орындау:

1. -7

1.

2. -11

2.

3. -11

3.

4. -2

4.

Оқушылар сәйкестендіру тестісін орындайды.

Бір-біріне беру арқылы тексеріп, смайликтер арқылы бағалайды.

Қорытынды

(4мин)

«Балық қаңқасы» әдісін қолдана отырып сабақты қортындылаймын.

1-топ: «Бір  айнымалысы бар теңсіздік жүйесін қалай шешеміз?» деп балықтың басына жазу керек.

2-топ:  Шешу жолдарын жазу керек.

3-топ: құйрығына жауабын жазу керек.

Бірінші топ балықтың басына  сұрақ жазады.

Келесі топ  балықтың қабырғаларына жауабын  жазады.

Үшінші топ құйрығына жауабын жазады.

Рефлексия

(3 мин)

Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін «Білім ағашына» алма стикерлері арқылы береді.

Өзін-өзі бағалау ағашына өздерін бағалау.

Кері байланыстарын «Білім ағашына ілу.

Өзін-өзі бағалауды бағалау ағашына ілу.

Үйге тапсырма

(2 мин)

  № 1061  есепті аяқтау

Тапсырманы күнделікке жазып алады.





 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Құланды орта мектебі мемлекеттік мекемесі»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мерзімі: 19.02.2016 ж Математика 6 «А» сынып

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесіне есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімін таба білу, жауабын жаза білу. Теорияны практикамен ұштастырып, тез шешім қабылдауды үйрену.

Күтілетін нәтиже: Бір айнымалысы бар теңсіздер жүйесін шешімін таба алады, жауабын жаза алады. Бірін-бірі тыңдап, берілген тапсырманың тез шешімін қабылдауды үйренеді.


Ресурстар: плакат, маркер, стикер, оқулық, бағдаршам

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

Ұйымдас-

тыру кезеңі (3 мин)

Оқушылармен амандасып, психологиялық атмосферасын қалыптастырып,

геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу.

Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды.

Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді.


Қызығушылықты ояту

(5мин)

Өтілген тақырыпты пысықтау. «Қатесін тап»

«Шаршы» тобы: 3х15 -8x32 2xx-3-13
2x+7

«Үшбұрыш» тобы: 4х16 -8x24 6xx+19
4x+521

«Дөңгелектер» тобы: 5хx48 4x1

9x-7-25 x+35

Оқушылар бір айнымалысы бар теңсіздіктер бойынша алған білімдерін пысықтайды, толықтырады.

Топтар бірі-бірі бармақпен бағалайды.

Негізгі бөлім

Мағынаны ажырату

(5мин)

«Еркін жазу» әдісі

Оқушыларға «Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін қалай шешеміз? » сұрағы бойынша жауап беруді тапсырамын




Фигуралардың түстері бойынша топқа бөлу

Оқушылар қойылған тақырып сұрағы бойынша

түсінгендерін 5 минут бойы үздіксіз жазғыза беру (тақырып бойынша білгендерін), ойларына не келсе, соны жаза береді,

жазғандарын әуелі жұпта бір-біріне оқып беру, сосын топта оқылады, жазылғандарды кері байланыс жасау үшін мұғалім жинап алады

Топ басшысы топ мүшелерін жекелеп бағалайды


Фигуралардың түстері бойынша топқа бөлінеді




Ой толғаныс

(15мин)





Геометриялық фигуралардағы 1,2,3 цифрлары бойынша топқа бөлу.

Оқулықпен жұмыс

1 топ: №1058

Жауабы:22


2 топ: №1061


3)


Жауабы:


3 топ: №1068


1 2



-3 Жауабы:


Геометриялық фигуралардағы 1,2,3 цифрлары бойынша топқа бөлінеді.


Берілген есептерді үш топ флипчартқа орындап постер қорғайды.




Әрбір топ бірін-бірі бағдаршам арқылы бағалайды.



Сергіту сәті

(3 мин)

Сергіту сәті

Тал астындағы би

«Кім шапшаң?»


(5 мин)

Сәйкестендіру тестін орындарында орындау:


1. -7

1.



2. -11

2.



3. -11

3.



4. -2

4.









Оқушылар сәйкестендіру тестісін орындайды.


Бір-біріне беру арқылы тексеріп, смайликтер арқылы бағалайды.










Қорытынды

(4мин)

«Балық қаңқасы» әдісін қолдана отырып сабақты қортындылаймын.

1-топ: «Бір айнымалысы бар теңсіздік жүйесін қалай шешеміз?» деп балықтың басына жазу керек.

2-топ: Шешу жолдарын жазу керек.

3-топ: құйрығына жауабын жазу керек.

Бірінші топ балықтың басына сұрақ жазады.

Келесі топ балықтың қабырғаларына жауабын жазады.

Үшінші топ құйрығына жауабын жазады.


Рефлексия

(3 мин)

Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін «Білім ағашына» алма стикерлері арқылы береді.


Өзін-өзі бағалау ағашына өздерін бағалау.

Кері байланыстарын «Білім ағашына ілу.

Өзін-өзі бағалауды бағалау ағашына ілу.

Үйге тапсырма

(2 мин)

№ 1061 есепті аяқтау

Тапсырманы күнделікке жазып алады.



Рефлексия









































Төртбұрыш тобы Төртбұрыш тобы

3х15 -8x32







Төртбұрыш тобы Төртбұрыш тобы

2x x-3-13







Төртбұрыш тобы Дөңгелектер тобы

2x+7 5х











Дөңгелектер тобы Дөңгелектер тобы

-6x48 4x1











Дөңгелектер тобы Дөңгелектер тобы

9x-7-25 x+35









Үшбұрыштар тобы Үшбұрыштар тобы

4х16 -8x24











Үшбұрыштар тобы Үшбұрыштар тобы

6x x+19





Үшбұрыштар тобы

4x+521





Мәжіліс хат

Құланды орта мектебінің 6 «А» сыныбында 19.02.2016 ж. күні математика пәнінен Шолпан Жарылгасованың ашық сабағы болып өтті.

Мақсаты:Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесінің шешімін таба білу, жауабын жаза білу. Теорияны практикамен ұштастырып,тез шешім қабылдауды үйрену.

Күтілетін Нәтиже: Бір айнымалысы бар теңсіздіктер шешімін таба алады, жауабын жаза алады. Бірін-бірі тыңдап, берілген тапсырманың тез шешімін қабылдауды үйренеді.

ОІМ Д.Қыстаубаев: Апайдың сабағы жақсы өтті. Мына қазіргі заман талабына сай өткізіліп жатқан жаңа форматтағы сабақ. Апайдың өзі де бұл курстан өткендіктен оны жақсы біледі. Жалпы бүгінгі сабақта «еркін жазу», «қатесін тап», «балық қаңқасы» әдістері қолданылды. Топқа бөлу үш рет жүргізілді. Мұнда оқушылардың әлсіз және мықтылары кімдер екендігін байқатты. Бөлудің әдістерінің өзі пәнмен ұштастысып жатты. Жақсы өтті деп ойлаймын,болашақта да осындай жаңа форматтағы сабақтар күнделікті өткізілсе біздің оқушыларымыз еркін сөйлеуге, өз пікірін ашық айтуға қалыптасады. Үнсіз отыратын оқушы болмайды. Сондықтан барлық мұғалімдер осындай сабақтарды күнделікті сабақ ретінде қолдануға міндетті.

Талдау жалпы топтарға бөліп отырғызып, солар мен пән мұғалімі Ш. Жарылгасованың сабақтағы жақсы жақтары мен ұсыныстарын «екі жұлдыз,бір тілек» әдәсә арқылы жүргізілді. Мұндағы сабақтың жақсы жақтары басым түсті.





Қаулы

  1. Математика пәні мұғалімі Ш.Жарылгасованың 6 «А» сыныбында өткізген «Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу» тақырыбындағы ашық сабағы «қанағаттанарлық» деп бағалансын.

Айтылған ұсыныстарды қабылдау пән мұғалімі Ш.Жарылгасоваға тапс


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Құланды орта мектебі мемлекеттік мекемесі

Автор: Жарылгасова Шолпан Кенжегалиевна

Дата: 02.02.2017

Номер свидетельства: 387163
