Сабақтың тақырыбы : | Жай бөлшектерге есептер шығару |
Сілтеме : | Оқулық, жоспар, әдістеме |
Мақсаты : | Жай бөлшектерге есептер шығаруды меңгерту. |
Күтілетін нәтиже: | Есеп шығара алады |
Түйінді идеялар: | Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану |
Сабақтың түрі : | Қайталау сабағы |
Сабақтың әдісі: | Дәстүрлі емес, топтық жұмыс |
Көрнекілігі : | Компьютер, стикер, маркер, |
Жаттығулар | Деңгейлік тапсырмалар |
Тапсырмалар | |
ресурс | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Қолданылатын әдіс -тәсілдер |
Ұйымдастыру | Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын сабаққа психологиялық дайындау. | Шаттық шеңберіне тұрып қызыл жүрекшені бір-біріне беріп, жылы тілектер айтып, сабаққа сәттілік тіледі. Мен ақылдымын! Мен бәрін білгім келеді! Мен бәрін үйренгім келеді! | |
| Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу.Бағалау парағын үлестіремін. Топ бағалаушысы сайланады. | Оқушылар екі топ құрайды. Әр топ көшбасшыларын сайлайды. Оқушылар өз жауаптарын бағалау парағына белгілеп отырады. | Топқа бөлу |
Серіппелі сұрақтар Слайд | «Миға шабуыл» Үй тапсырмасын жұпта, топта талдату және басқа топтарға сұрақтар беру | Оқушылар үй тапсырмасын жұпта, топта талдату және басқа топтарға сұрақтар қояды. | Бір-бірін бағалау Жұппен жұмыс, топпен жұмыс |
| Егер ыдыстағы сүттің 1/5-і 13 литрге тең болса,онда ыдыста неше литр сүт бар? | Әр оқушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды.Топтан бір оқушы шығып тақтаға шығарады. | Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. |
Үлестірмелер Постер құру | Ойлан, жұптас, пікірлес постермен жұмыс | Әр оқушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды.Топтан бір оқушы шығып постерін қорғайды. | оқушы көшбасшы. АКТ |
Сергіту сәті | Интербелсенді тақтада жаттығу жұмыстары көрсетіледі | Оқушылар орындарынан тұрып жаттығуды қайталап бойларын жазады. | сергіту |
Интербелсенді тақта | Деңгейлік тапсырмалар | Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды | Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту. Өз –өзін бағалау. |
Интербелсенді тақта | Сабақты бекіту | Оқушылар өз жауаптарын айтады. | Бір-бірін бағалайды. |
слайд | а)Үйге тапсырма беру. №806 (2),816 | Күнделіктеріне жазып алады. | |
| Бағалау | Өз- өзін бағалау, бір бірін бағалау. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. | Формативті және суммативті бағалау |
Рефлек-ция таратылады | Рефлекция Жеке өзім үшін... А) Тақырыпты түсіндім ә) Есеп шығарып үйрендім б) Бүкіл өткенді қайталадым Сізге сабақ уақытында есеп шығару үшін не кедергі болды? а) Білімім ә) Уақыт б) Ештеңе Сабақ кезеңінде қиынщылықты жеңуге кім көмек берді? а) Сыныптасым ә) Мұғалім б) Ешкім в) Оқулық | Оқушылар рефлекцияны толтырады. | Кері байланыс |