"?осу, азайту амалдары." математика п?нінен саба? жоспары
"?осу, азайту амалдары." математика п?нінен саба? жоспары
Саба?ты "Жыл ??стары" та?ырыбына байланысты ??гімеден баста?ан ж?н. 2 санынан б?рын "?осу" амалымен танысады. Б?тада бір тор?ай отыр еді, о?ан біреуі ?шып келіп ?осылды. Сонда неше тор?ай болды. (екі). Бірге бірді ?ос?анда екі болады.
Екі араны? біреуі ?шып кетті. Нешеуі ?алды? (Біреуі). Екіден бірді ал?анда бір ?алады. С?йтіп, "азайту" амалымен танысады. Бірден кейінгі сан — екі, екіні? алдында?ы сан — бір. Екі саныны? пайда болуы текшелер ар?ылы к?рсетілген. Бір к?к текшеге бір ?ызыл текшені ?осса?, екі текше болады. Екі шарды? біреуі жарылып еді, біреуі ?алды.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"?осу, азайту амалдары." математика п?нінен саба? жоспары»
Сабақтың тақырыбы:
2 саны мен цифры. Қосу, азайту амалдары.
Сабақтың мақсаты:
Балаларды 2 санының пайда болуы, 2-нің алдындағы санды шығарып алуға үйрету. 2 саны мен азайту амалдарымен таныстыру. 2 цифрын жазуға үйрету.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі.
II. Өткен сабақты еске түсіру. а) 1 санының пайда болуы.
ә) 1 цифры
III. Жаңа материалдардың мазмұны.
Сабақты "Жыл құстары" тақырыбына байланысты әңгімеден бастаған жөн. 2 санынан бұрын "қосу" амалымен танысады. Бұтада бір торғай отыр еді, оған біреуі ұшып келіп қосылды. Сонда неше торғай болды. (екі). Бірге бірді қосқанда екі болады.
Екі араның біреуі ұшып кетті. Нешеуі қалды? (Біреуі). Екіден бірді алғанда бір қалады. Сөйтіп, "азайту" амалымен танысады. Бірден кейінгі сан — екі, екінің алдындағы сан — бір. Екі санының пайда болуы текшелер арқылы көрсетілген. Бір көк текшеге бір қызыл текшені қоссақ, екі текше болады. Екі шардың біреуі жарылып еді, біреуі қалды.
Екі таяқшадан не құрастыруға болады?-деген сұраққа жауап ретінде практикалық жұмыс жүргізіледі. Балалар екі таяқшаны пайдаланып, өз беттерінше құрастырумен айналысады.
"Аулада" атты тақырыпқа берілген сурет бойынша балалар әңгімелеп жаттығады. Екі қүс ұшып жүр, Тауықтың екі балапаны бар. Екі үйрек жүзіп жүр т.б. сөйлемдер құрап, өздерінің ойларын математикалық жүйеде әңгімелейді.
Өзіндік жұмысты орындауда үлгіде көрсетілгендей әр қорапқа екі балапаннан салу керек.
2 цифры неге ұқсайды? (Аққудың мойнына).
2 цифры. Оны жазу алгоритмімен таныстырылады. 2 цифрының баспа түріндегі элементтерін үзік сызықты бастыра жүргізіп жазуды 2 цифры үлгідегідей бір жолға жазылады. Дамытушылыққа берілген тапсырмада 2 санының қасына екі заттың суреті салынып, суреттің саны жанындағы бос орынға жазылады.
Бұлжытпастың тапсырмасы бойынша құрбақа, инелікке жеткенше қанша қадам аттайтынын табады.
Бұл сабақта 2 санымен, цифрымен, қосу және азайту (+,-) амалдарының таңбаларымен таныстыру көзделеді.