kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Иррационалды? к?рсеткішті д?реже

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? та?ырыбы: Иррационалды? к?рсеткішті д?реже.

 

Саба? ма?саты:

білімділік: О?ушыларды Иррационал к?рсеткішті д?реже ж?не оны? ?асиеттері мен таныстыру, Иррационал к?рсеткішті д?реже ж?не оны? ?асиеттері бойынша білімдерін жетілдіру.

.дамытушылы?: Логикалы? ойлау ?абілеті мен есептеу да?дыларын жетілдіру, ?з бетінше е?бектену, белсенділіктерін арттыру, п?нге ?ызу?ушылы?ын ояту, о?ушыларды???зыреттерін ?алыптастыру.  

т?рбиелік: О?ушыларды??з ойын толы?, д?рыс жеткізе білуге, тап?ырлы??а, жылдамдылы??а, ептілікке, досты??арым-?атынас?а т?рбиелеу.

Саба? т?рі: ЖТТС

Саба? барысы

  1. ?йымдастыру кезе?і.

С?лемдесу, т?гендеу, , ?й тапсырамасын тексеру.

2.?зектілігі:

І.Жа?а та?ырыпты т?сіндіру.

ІІ. Есептер шы?ару

IІІ. Ба?алау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Иррационалды? к?рсеткішті д?реже »

Күні:27.10-3.11.14 Сыныбы:11


Сабақ тақырыбы: Иррационалдық көрсеткішті дәреже.


Сабақ мақсаты:

білімділік: Оқушыларды Иррационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері мен таныстыру, Иррационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері бойынша білімдерін жетілдіру.

.дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардыңқұзыреттерін қалыптастыру.

тәрбиелік: Оқушылардыңөз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достыққарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: ЖТТС

Сабақ барысы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгендеу, , үй тапсырамасын тексеру.

2.Өзектілігі:

І.Жаңа тақырыпты түсіндіру.

ІІ. Есептер шығару

IІІ. Бағалау


3. Жаңа түсініктер мен әрекеттердің қалыптасуы:

Арифметикалық түбір ұғымымен таныстыру.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

4.Қолдану. Біліктілік дағдысын қалыптастыру:

  1. Амалдарды орындаңыз:

  2. Амалды орындаңыз: 

  3. Өрнектің мәнін табыңыз: 

  4. Есептеңіз: .


  1. Өзіндік жұмыс.

  2. Есептеңіз: 

  3. Есептеңіз:

  4. Есептеңіз:

  5. және сандарының арасындағы бүтін санды табыңыз:


5. Үй тапсырмасы туралы мәлімет алу кезеңі:

№102(2,4)

№104(2,4)

6. Сабақты қорытындылау:

Иррационалдық көрсеткішті дәреже негізгі қасиетін тұжырымдап беріңдер



7.Рефлексия кезеңі:

Сабақ кезінде қиыншылық туғызған жағдайларды сұрастырып қайталау.

Есте қалған терминдер мен теорияны сұрау.



Пән мұғалімі: Абуталиев Д.А Тексерілді: ОІЖО Нусипжанова Ж.Т
















Күні: 27.10-3.11.14 Сыныбы:11


Сабақ тақырыбы: Иррационал өрнек және оларды түрлендіру

Сабақ мақсаты:

білімділік: Иррационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттерімен, иррационал көрсеткішті дәреже ұғымымен таныстыру, дәрежелердің қасиеттерін қолдану арқылы өрнектердің мәнін есептеуді үйрету.

дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардыңқұзыреттерін қалыптастыру. Оқушылардың ақыл-ойын жан-жақты дамыту, мактематикалық сауаттылығын арттыру

тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: ЖТТС

Сабақ барысы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау


3. Жаңа түсініктер мен әрекеттердің қалыптасуы:

1-анықтама.Оң а санының  рационал көрсеткішті дәрежесі деп  санынан алынған -ші дәрежелі түбірдің мәнін айтады.

=

2-анықтама.Егер а1 болса, онда а санының  оң иррационал көрсеткішті дәрежесі деп көрсеткіші  санының кемімен алынған ондық жуықтауы болатын барлық а санының дәрежелерінен үлкен, бірақ көрсеткіші санының артығымен алынған ондық жуықтауы болатын барлық а санының дәрежелерінен кіші санды айтады.


3-анықтама.Егер 0 оң иррационал көрсеткішті дәрежесі деп көрсеткіші  санының кемімен алынған ондық жуықтауы болатын барлық а санының дәрежелерінен кіш, бірақ көрсеткіші санының артығымен алынған ондық жуықтауы болатын барлық а санының дәрежелерінен үлкен санды айтады.

4.Қолдану. Біліктілік дағдысын қалыптастыру:

  1. Өрнекті ықшамдаңыз f(x) = 12(x5 – 7)

  2. Өрнекті ықшамдаңыз

  3. Өрнекті ықшамдаңыз

  4. Өрнекті ықшамдаңыз


  1. Өзіндік жұмыс.

    1. Өрнекті ықшамдаңыз

    2. Өрнекті ықшамдаңыз

    3. Өрнекті ықшамдаңыз

    4. Өрнектің мәнін табыңыз


5. Үй тапсырмасы туралы мәлімет алу кезеңі:

№110(2,4)

№112(2,4)

6. Сабақты қорытындылау:

Рационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері

Иррационал көрсеткішті дәреже ұғымы


7.Рефлексия кезеңі:

Сабақ кезінде қиыншылық туғызған жағдайларды сұрастырып қайталау.

Есте қалған терминдер мен теорияны сұрау.



Пән мұғалімі: Абуталиев Д.А Тексерілді: ОІЖО Нусипжанова Ж.Т






























Күні: 27.10-3.11.14 Сыныбы:11


Сабақ тақырыбы: Иррационал өрнек және оларды түрлендіру

Сабақ мақсаты:

білімділік: Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару дағдыларын қалыптастыру

дамытушылық: Оқушылардың ойын жеткізу білуін және ой өрісін дамыту.

тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке тәрбиелеу.Оқушылардың теориялық білімін тәжірибеде қолдануда өз-өзіне сенімділігін арттыру. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;


Сабақ түрі:

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі.

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

2.Өзектілігі:

Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.


3. Жаңа түсініктер мен әрекеттердің қалыптасуы:

Иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде мәні оң да, теріс те болатын өрнектен -ші дәрежелі түбір шығару қажет болады.

Түбір ішіндегі өрнектің мәні оң болған жағдайда -нің кез келген мәнінде түбірдің мағынасы болады. Ал өрнектің мәні теріс болған жағдайда келесі ережелерді қолдану қажет:

-егер жұп сан болса, онда түбірдің мәні модуль таңбасымен;

-егер тақ сан болса, онда түбірдің мәні модульсіз алынады.

Кейбір жағдайда иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде жаңа айнымалыны енгізу тәсілі де қолданылады.


4.Қолдану. Біліктілік дағдысын қалыптастыру:

Берілген қисықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар:

1) Өрнекті ықшамдаңыз

2) Есептеңіз:

3) Есептеңіз:

4) Есептеңіз:


5. Үй тапсырмасы туралы мәлімет алу кезеңі:

№114(2,4)

№116(2,4)

6. Сабақты қорытындылау:

1.Рационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттерін тұжырымда

2. Иррационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын тұжырымда


7.Рефлексия кезеңі:

Сабақ кезінде қиыншылық туғызған жағдайларды сұрастырып қайталау.

Есте қалған терминдер мен теорияны сұрау.

Иррационал өрнектерді түрлендірудің қандай тәсілдерін білесіңдер?




Пән мұғалімі: Абуталиев Д.А Тексерілді: ОІЖО Нусипжанова Ж.Т







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Иррационалды? к?рсеткішті д?реже

Автор: Абуталиев Диас Асылбек?лы

Дата: 18.11.2014

Номер свидетельства: 132294


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства