kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Иррационал те?деулер ж?не оларды? ж?йелері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: жа?а та?ырыпты толы? ме?гертіп, зерттеу барысында иррационал те?деулерді шешуді? ?р т?рлі шешу т?сілдерін к?рсету ар?ылы білім, білік да?дыларын ?алыптастыру.

 Дамытушылы?: топпен ж?мыс істей білуге да?дылануы, жауапкершілік сезімін ж?не ?з-?зіне сенімін бекіте т?су, ?зіндік ойлау белсенділігі мен танымды? ?ызы?ушылы?ын дамыту, білім да?дыларын жина?тау, анализ ж?не ?орытынды жасай білу де?гейін дамыту 

Т?рбиелік: ?зара сыйласты??а, бірін бірі ты?дай білуге т?рбиелеу, орындалатын ж?мыстар ар?ылы е?бекс?йгіштікке т?рбиелеу, ?жымды? ?арым ?атынас?а, саба? ?стіндегі белсенділіктерді арттыру?а ж?не ?зіне-?зі сын к?збен ?арай білуге да?дыландыру 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Иррационал те?деулер ж?не оларды? ж?йелері »



Б.Момышұлы атындағы Алматы Республикалық мектеп -интернаты

Математика пәні мұғалімі

Турдиева Гульжахан Рысалдиновна

Мерзімі

Сабақ №31

Пәні

Алгебра және анализ бастамалары

Сыныбы

11

Мұғалім

Турдиева Гульжахан Рысалдиновна

Тақырыбы:

Иррационал теңдеулер және олардың жүйелері

Мақсаты:

Білімділік: жаңа тақырыпты толық меңгертіп, зерттеу барысында иррационал теңдеулерді шешудің әр түрлі шешу тәсілдерін көрсету арқылы білім, білік дағдыларын қалыптастыру.

 Дамытушылық: топпен жұмыс істей білуге дағдылануы, жауапкершілік сезімін және өз-өзіне сенімін бекіте түсу, өзіндік ойлау белсенділігі мен танымдық қызығушылығын дамыту, білім дағдыларын жинақтау, анализ және қорытынды жасай білу деңгейін дамыту 

Тәрбиелік: өзара сыйластыққа, бірін бірі тыңдай білуге тәрбиелеу, орындалатын жұмыстар арқылы еңбексүйгіштікке тәрбиелеу, ұжымдық қарым қатынасқа, сабақ үстіндегі белсенділіктерді арттыруға және өзіне-өзі сын көзбен қарай білуге дағдыландыру 

Күтілетін нәтиже

Тақырыпты игере отырып, иррационал теңдеу және иррационал теңдеулер жүйесімен танысып, теңдеудің бөгде түбірі деген ұғымды біледі, иррационал теңдеуді , жүйелерін шешу әдістерін үйренеді


Өзектілігі

Теңдеу, теңдеудің түбірі, теңдеулер жүйесі, өрнектің мүмкін болатын мәндер жиыны,өрнектерді тепе-тең түрлендіру, мәндес теңдеулер, мәндес теңдеулер жүйесі, п-ші дәрежелі түбір және оның

қасиеттері.


Сабақ түрі

аралас

Уақыты


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Қажетті құрал-жабдықтар


3мин


Уйымдастыру. Сыныпты иррационал теңдеудің үш тәсілі жазылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлу

Топтарға бөлініп отырады. Топ басшысын тағайындап, топ ережесін құрады.

Стикерлер, флипчарт, түрлі-түсті маркерлер

2мин

Үй тапсырмасын интерактив тақтамен көрсетеді

Шығарған есептерінің дурыстығын тексереді және қателерін түзейді

Интерактив тақта

5мин

Интерактивті тақтаға тапсырмаларды көрсетеді

  • Ауызша есепте:

  1. Функцияның анықталу облысын тап:

а) у=


в)

г)

2) Теңдеуді шеш:

а) б)

в)

г)

3) Иррационал теңдеуді тап:

а) х +

б) х

в) у +

д

Сабақ мақсаты мен міндеттерін оқушылармен бірге қабылдайды


Ауызша есептеуге белсенді қатысып отырады.

Сабақ мақсаты мен міндеттерін анықтайды.

Иррационал теңдеу анықтамасын айтады.

Интерактивті тақта

20мин

Жаңа тақырыпқа нұсқа береді .

Иррационал теңдеулердің шешу тәсілдерімен таныстырады

Тақтаға мұғаліммен бірге шығарылатын есептер:

  1. 3 += х

  2. = 3

  3. + =

Топтарға иррационал теңдеулердің шешу әдістеріне есептер береді




I топ - екі жақ бөлігін бірдей дәрежеге шығару; 

II топ-жаңа айнымалы енгізу әдісі; 


III топ- иррационал теңдеулер жүйесін шешу:


Иррационал теңдеулерді шешу тәсілдерінің анализі 

Оқулық және интернет ресурстары көмегімен берілген тапсырманы орындайды. Флипчартты қорғайды

Компьютер және интернет, оқулық,

Флипчарт, түрлі- түсті маркерлер

7мин

Тақырыпқа байланысты жеке тапсырма беру







Әр оқушы берілген тапсырманы жеке отырып орындайды. Уақыт бітткеннен кейін бірыңғай есептері бар оқушылар есептерін бірге тексеріп, қателерін табады және дурыстайды



1-нұсқа

  1. жауабы: ;

Жауабы::

2-нұсқа


  1. жауабы: шешімі жоқ

Жауабы:


Дәптерлері, есептер жазылған кеспе қағаздар

3мин

Үйге берілетін тапсырмаларға нұскау береді

1. = жауабы: 5


2. жауабы:


3








Ұй тапсырмасын жазып алады.

Күнделік, жұмыс дәптері

2мин

Рефлексия

Сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады

стикерлер

3мин

Сабақты корытындысын жасайды

Тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді





























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Иррационал те?деулер ж?не оларды? ж?йелері

Автор: Турдиева Гульжахан Рысалдиновна

Дата: 17.03.2015

Номер свидетельства: 187801


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства