Тақырыбы | Иррационал теңдеу. Иррационал теңдеулер жəне олардың жүйелерін шығару |
Мақсаты | Иррационал теңдеулерді шешу тәсілдерін меңгерту Есептер шығаруда теңдеулер жүйесін шешу тәсілдерін тиімді қолдана алу дағдысын қалыптастыру |
| |
Күтілетін нәтиже | Иррационал теңдеулерді шешу тәсілдерін меңгереді. Есептер шығаруда әр түрлі тәсілдерді қолдана отырып, жеке жұмыс жасауға дағдылананды ойлау қабілеттерін дамытады. |
7 модульдің қолданылуы | “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету” талантты және дарынды балаларды оқыту |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | |
Қолданылатын ресурстар | маркерлер, тақта, стикерлер, |
Ұйымдастыру кезеңі | Журектен жүрекке тренингі і арқылы бір-бірімен амандасады;Топқа бөлу – әртүрлі суреттер таратады, топ ережелерін басшылыққа алып, топтық жұмыс жасайтындарын айтады | Оқушылар бір-біріне амандасуды жалғастырады;Оқушылар ұқсас фигуралар мен бірігіп 2топ құрайды, топ ережесін сақтайды,Топтар: бөлінеді |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | |
Білім Қызығушылық тарын ояту | үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді | Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Тақтадағы сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау, соңына егер мен ойыны арқылы топтар өзара талқыласады | Оқушылар берген тапсырманы орындау. оқушылар өткен тапсырма жайында өз қорытындыларын жасайды |
Түсіну | «Ыстық орындық» бойынша өткен тақырыппен жаңа тақырыпты мағанасын ашу | Өткен тақырыпты меңгеру үшін әр топтан оқушы шығып тақтаға өткен тақырыпты сәйкестендіре отырып есептер шығару үшін ережелерін айтып түсіндіреді | |
Қолдану | Математкалық эстафета | Кітаппен жұмыс. | |
Сергіту сәті | | | |
Талдау | тақырыпты талдау және қайталау |   . Карточка №1 1)  3) 3+ = х  екі жағын квадраттаймыз Карточка №2  | Әр топ өзінің тақырыпқа қатысты сұрақтарымен тапсырмаларын орындайды |
Жинақтау | | Тест тапсырмалары. 1 теңдеуінің шешімі жатқан аралық A)[-2;1) [2;4)B) (-2;2) C) [-2;1) (2;4)D) [-3;2)E) (-1;3) {Правильный ответ}=A 2 теңдеуінің шешімі жатқан аралық A)[-6;1) [2;4) B) (-7;7) C) [-2;1) [4;8] D) [-8;2) (4;8) E) (-8;3) {Правильный ответ}=D 3 теңдеуінің шешімі жатқан аралық A)[-6;1) [2;4) B) (-5;5) C) [-6;1) [3;5] D) [-4;2) (4;8) E) (3;5) {Правильный ответ}=C 4  теңдеуінің шешімі жатқан аралық A)[-4;1) [2;5) B) (-5;5) C) [-5;1) [3;5) D) [-4;2) (4;8) E) (3;5) {Правильный ответ}=C 5. теңдеуінің шешімі жатқан аралық A)[-3;1) B) (-5;5) C) [-7;1) D) [-4;2) E) (3;7] {Правильный ответ}=E | |
| Өзін-өзі бағалау (2 мин) бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | |
Рефлексия Үйге тапсырма | Стикерлерді толтыру | Иррационал теңдеулер жайында не түсіндім Нені үйренуім керек. | Ұсынылған стикерді толтыру |