Содан кейін №1-4тапсырмаларды? материалдары т?сіндіріледі. О?ушылар алдымен затты? ба?асын, санын, ??нын ?алай табу?а керектігін ?здері т?жырымдап, содан кейін о?улы?тан ?ара?аны д?рыс.
?йге б?луге ?рнектер жазу?а арнал?ан №6жатты?у беріледі. Шы?армашылы? де?гей: тауарлар мен ба?алар к?рсетілген суреттер салу, сурет бойынша есептер ??растыру.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Есепті? жа?а т?рімен танысу (ба?асы,саны, ??ны)»
Сабақтың тақырыбы: Есептің жаңа түрімен танысу (бағасы,саны, құны)
Сабақтың мақсаты: бағасы, саны, құнын табуға берілген есептер туралы білімдерін қалыптастыру; осындай есептерді шығару тәсілдерімен таныстыру.
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Тірек білім, білік, дағдыларын белсендіру.
Есептеу дағдыларын дамыту үшін «Үндемес» ойынын ұйымдастыру пайдалы. Мұңалім мысалдарды айтады, оқушылар жауаптарын карточканың көмегімен көрсетеді:
7-ні 5-ке арттыр;
7-ні 5-ке есе арттыр;
7-ні 5-ке кеміт;
60 пен 0-ді көбейтіндісін көрсет;
45 пен 1-дің көбейтіндісін көрсет, т.б.
Не болмаса «Қақпаға доп сал» ойынын ойнатуға болады.
3.Жаңа сабақ.
Есептің жаңа түрімен таныстыру үшін оқушылармен пратикалық жұмыс ұйымдастырылады.Жинақ полотносында әртүрлі заттардың суреттері қойылған. Мысалы, әрқайсында 5 теңгеден бағасы жазылған 3 самса, 6 теңгеден 6 кәмпит, 4 теңгеден өшіргіштер, 8 теңгеден қарындаш, т.б.
Содан кейін №1-4тапсырмалардың материалдары түсіндіріледі. Оқушылар алдымен заттың бағасын, санын, құнын қалай табуға керектігін өздері тұжырымдап, содан кейін оқулықтан қарағаны дұрыс.
4.Бекіту
Алғашқы бекіту жұмысы үшін оқушылар мұғалімнің көмегімен №5 тапсырманы орындайды. Содан соң жаңа сабақты қалай меңгергендерін тексеру мақсатында кесте толтыру жұмысын өздігінен орындауды тапсыруға болады.
Барлық жаттығу жұмыстарын орындап болғаннан кейін мұғалімнің жетекшілігімен №7 тапсырма орындалады, баға, сан, құн арасындағы байланыс анықталады.
5.Өткен тақырыппен жұмыс.
6. Өздік жұмыс ретінде №6 тапсырма ұсынылады (тек көбейтуге өрнек жазу). №8 логикалық тапсырманы оқушылар өздері орындай алады.
7.Сабақты қорытындылау.
Бүгінгі сабақтағы ең маңыздысы не болды?
Не қызықты болды?
Бүгінгі сабақта алған білімдерінді қайда пайдаланасыңдар?
Өздеріңнің жұмыстарына баға беріңдер.
Үйге бөлуге өрнектер жазуға арналған №6жаттығу беріледі. Шығармашылық деңгей: тауарлар мен бағалар көрсетілген суреттер салу, сурет бойынша есептер құрастыру.