Саба?ты? ма?саты:1. О?ушыларды ?зынды? ж?не ?лшеуді? жа?а бірлігі метрмен (м) таныстыру;
2. Логикалы? ойлау ?абілеттерін дамыту;
3. ??ыптылы??а, шапша?ды??а т?рбиелеу
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?
Саба?ты? ?тілі ?дісі: С?здік, к?рнекілік, топпен
Просмотр содержимого документа
«Екі та?балы сандарды? онды? ??рамы.?зынды?ты ?лшеу. Метр (м)»
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандардың ондық құрамы.Ұзындықты
өлшеу. Метр (м)
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды ұзындық және өлшеудің жаңа бірлігі
«метрмен» таныстыру.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу
ә)дайындығын қадағалау
б) Психологиялық дайындық
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
Дәптерлерін тексеріп шығамын.
ІІІ.Топпен,жұппен жұмыс.
І-топ ІІ-топ ІІІ-топ
8-6 9-6 7-3
5+4 8+2 7+3
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты – ұзындықты өлшеу және метрмен танысу.
IV. Жаңа сабақ:
1.Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу.
101 102
№1(8 – бет)
Жасыл кесіндінің дм өлшеп, көк кесіндінің см өлшеп жазады. Ұзындықтарын қосады.
10 см+ 1 см =11 см немесе 1 дм+ 1 см =1дм 1см
№2
1см 100 рет, ал 1 дм 10 рет салынса, онда 1 метр(м) болады. Ендеше, 100 см = 1м немесе10 дм = 1 м .Ұзындықты метрмен өлшейді.
Есіне сақта:
1 дм = 10 см
1 м = 10 дм
1 м = 1 00см!
№3 №4 ( Ауызша орындалады)
Сынық сызықтың ұзындығын табу үшін оның буындарының ұзындықтарын қосу керек
2.Сергіту сәті . Саусақпен мұрынды қысайық
Әншіге біраз ұқсайық,
Әрбір сөздің дыбысы,
Қандай екенін ұғайық
V. Сабақты бекіту:
№5 Есепті шығарады.
Бар еді - 5(о) Бар еді – 8 (о)
Берді – 3 (о) ? (о) Өткізді – 3 (о)
Шешуі: 5 + 3 = 8 Қалды - ?(о)
Жауабы: барлығы 8 оқулық. Шешуі: 8 – 3 = 5 Жауабы: қалды 5 оқулық
Есептің шарттарын, шешулерін, жауаптарын салыстырады.
Не байқадың? сұрағына жауап береді.
VI. Сабақты қорыту:
Сұрақ – жауап арқылы.
VII.Оқушыларды бағалау:
Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.
-Күнделікке баға қою.
VIII. Үйге тапсырма беру:
9 – бет №6
-Сабақ аяқталды.
-Үзіліске шығыңдар.