Сабақтың тақырыбы: Геометриялық прогрессияның n- мүшесінің формуласын пайдаланып есептер шығару.
 Сабақтың мақсаты:
  - Білімділік: геометриялық прогрессияның қасиеттерін,формуласын жүйелі меңгерту.Есеп шығаруда дұрыс қолдана алуға үйрету.
2)Дамытушылық:оқушылардың ойлау,есте сақтау,елестету қабілеттерін танымын дамыту.
 3)Тәрбиелік:оқушылардың белсенділігін арттыру,өз бетінше оқуға, ізденуге тәрбиелеу.
 Сабақтың түрі:   Аралас,сахналық сабақ.
 Сабақтың әдісі:   Деңгейлеп оқыту,ой қозғау,кубизм әдісі.
 Көрнекілігі:         Тесттер, плакаттар.
 Пәндермен байланысы:  Тарих, геометрия, спорт.
                             Сабақтың барысы:
  - Ұйымдастыру кезеңі.
- Үй жұмысын тексеру №204
- Тақырыпқа қызығушылығын ояту:
А) Анықтайық
 Б) Өрнектейік
 В) Суреттейік
 Г) Зерттейік
   4)Есептер шығару.(Қолданайық) №206,207,210,213.
 5)Тест жұмысы.(Тексерейік).
                Тест жұмысы.
 1.Геометриялық прогрессияның в1=3, в2= 9 болса,еселігін тап.
 А) 3     Б)        В) -3
 2.Геометриялық прогрессияның в1=2,=2 болса, в5 табыңдар.
 А) 8     Б) 32    В) 64
 3. Геометриялық прогрессияның 12, в4, 48 берілсе, в4  мүше-сін табыңдар.
 А) 96    Б) 576   В) 24
 6) Шығармашылық жұмыстар.(Оқушылар өз жұмыстарын қорғайды.)
 7) Шағын қойылым.
 8) Қорытындылау
 9) Бағалау.
 Анықтайық: (геометриялық прогрессия)                                
 Өрнектейік: с6 ;с20;с125;сК;
                         С5, с6; с7   с6-?
                    В9;    в1-?
     Суреттейік: Қабырғасының ұзындығы 8 смболатын тең қабырғалы үшбұрыш берілген.Осы үшбұрышқа геометриялық прогрессия болатындай үшбұрыш салуға бола ма?
 8; 4; 2; 1; 0,5; 0,25;.-геометриялық прогрессия болады.
 Зерттеу:  (Тоғыз құмалақ ойыны)
    2- ұяшық (тастарды жинау үшін қолданады)
    18- ұяшық ( екі жағында 9-9-дан)
    162-тастар
 2; 18; 162;-геометриялық прогрессия болады.
 Қолдану:   ( Есептер шығару)
 Тексерейік:    (тест жұмысы)
        1  
            2
      3
       а
            б
      в
 Дұрыс шешімін тапса  « прогрессия» сөзі шығады.
 Шығармашылық жұмыстар:
   «Прогрессия» термині латын сөзінен шыққан «алға қарай қозғалыс» -римдік ғалым Боэцкий енгізген 5-ғасырда.
 Вавилондықтар, үнділер.
  «Шахмат» туралы реферат.
 Үнді шахы туралы қойылым.
 Қорытынды. Бағалау
            
                Просмотр содержимого документа
                
                «Геометриялық прогрессияның n- мүшесінің формуласын пайдаланып есептер шығару.»
            
            
                                                             Сабақтың тақырыбы: Геометриялық прогрессияның n- мүшесінің формуласын пайдаланып есептер шығару.
 
 
 Сабақтың мақсаты:
  - Білімділік: геометриялық прогрессияның қасиеттерін,формуласын жүйелі меңгерту.Есеп шығаруда дұрыс қолдана алуға үйрету. 
2)Дамытушылық:оқушылардың ойлау,есте сақтау,елестету қабілеттерін танымын дамыту.
 3)Тәрбиелік:оқушылардың белсенділігін арттыру,өз бетінше оқуға, ізденуге тәрбиелеу.
 Сабақтың түрі: Аралас ,сахналық сабақ.
 Сабақтың әдісі: Деңгейлеп оқыту,ой қозғау,кубизм әдісі.
 Көрнекілігі: Тесттер, плакаттар.
 Пәндермен байланысы: Тарих, геометрия, спорт.
  Сабақтың барысы:
  - Ұйымдастыру кезеңі. 
- Үй жұмысын тексеру №204 
- Тақырыпқа қызығушылығын ояту: 
А) Анықтайық
 Б) Өрнектейік
 В) Суреттейік
 Г) Зерттейік
  4)Есептер шығару.(Қолданайық) №206,207,210,213.
 5)Тест жұмысы.(Тексерейік).
  Тест жұмысы.
 1.Геометриялық прогрессияның в1=3, в2= 9 болса,еселігін тап.
 А) 3 Б)  В) -3
 В) -3
  
 
 2.Геометриялық прогрессияның в1=2 , =2 болса, в5 табыңдар.
=2 болса, в5 табыңдар.
 А) 8 Б) 32 В) 64
  
 
 
 
 3. Геометриялық прогрессияның 12, в4, 48 берілсе, в4  мүше-сін табыңдар.  
 А) 96 Б) 576 В) 24
 
 
 6) Шығармашылық жұмыстар.(Оқушылар өз жұмыстарын қорғайды.)
 7) Шағын қойылым.
 8) Қорытындылау
 9) Бағалау.
 


 Анықтайық: (геометриялық прогрессия)
Анықтайық: (геометриялық прогрессия) 
Не білеміз.
   
 
  
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 Өрнектейік: с6 ;с20;с125;сК;  
  С5, с6; с7 с6-?
  В9;   в1-?
  Суреттейік: Қабырғасының ұзындығы 8 смболатын тең қабырғалы үшбұрыш берілген.Осы үшбұрышқа геометриялық прогрессия болатындай үшбұрыш салуға бола ма?
 8; 4; 2; 1; 0,5; 0,25; ...-геометриялық прогрессия болады.
  
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 Зерттеу: (Тоғыз құмалақ ойыны)
  2- ұяшық (тастарды жинау үшін қолданады)
  18- ұяшық ( екі жағында 9-9-дан)
  162-тастар  
 2; 18; 162;-геометриялық прогрессия болады.
 Қолдану: ( Есептер шығару)
 Тексерейік: (тест жұмысы)
    
 
 Дұрыс шешімін тапса « прогрессия» сөзі шығады.
 Шығармашылық жұмыстар:
  «Прогрессия» термині латын сөзінен шыққан «алға қарай қозғалыс» -римдік ғалым Боэцкий енгізген 5-ғасырда.
 Вавилондықтар, үнділер.
  «Шахмат» туралы реферат.
 Үнді шахы туралы қойылым.
 Қорытынды. Бағалау