Қысқа мерзімді жоспар
Мерзімі: 4.09.2015ж Сыныбы: 7б Пәні: Геометрия
Сабақтың тақырыбы: Геометрия құрылымының аксиоматикалық тәсілі.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мектеп геометриясының бөлімдері және геометриялық терминдер туралы мағлұматтар беру.
Күтілетін нәтиже: Есептерді Оқушылар жаңа мәліметтер алады, жаңа мәліметті есеп шығару барысында тиімді қолдана алады, сонымен қатар геометриялық терминдерді дұрыс қолдана алады.
Сабақтың әдісі: Миға шабуыл, детальдарды қосу, бұрысын тап, өрмекші, Джигсо.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, түрлі-түсті конверттер, плакат, маркер, бор, слайдтар
Уақыты
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау
Қолданылатын ресурстар
3 мин
Кіріспе
Оқушыларды түгелдеу және оқушылардың назарын сабаққа аудару. Өткен сабақ бойынша оқушылардың кері байланысын талдау. Ұлттық теңге арқылы оқушыларды екі топқа бөлінуіне ықпал жасау.
Оқушылар алған теңгелері бойынша өз топтарына барып жайғасады және топтар топ басшыларын, хатшыларын, уақыт сақшыларын, баяндамашыларын сайлап алады.
10 мин
Таныстырылым
1-топқа Кіріспе.2-топқа Геометрия құрылымының аксиоматикалық тәсілі тақырыпшаларын Джиксо әдісі бойынша тапсырма беріледі.
Топ мүшелері Бірге ойлаймыз әдісі бойынша берілген тапсырманы түсіндіреді.
Оқушылар өздерін өздері бағалайды
3- дұрыс жауап
2- жартылай дұрыс
1- талпынғаны үшін
Слайдтар, бағалау тақтасы
20 мин
Негізгі бөлім
Топ мүшелерін нөмірлейміз және «өрмекші» әдісінің шарты түсіндіріліп, оқулық бойынша деңгейлік есептер беріледі.Оқушылар шешіп болған соң жауабын жариалайды.
Топ мүшелері нөмірлері бойынша конверттер алып есептер шешеді және келесі топ мүшелерімен жұптасып талқылайды, жауаптарын тексереді.
Бағалау тақтасын Оқушылар өздерін өздері бағалайды
3- дұрыс жауап
2- жартылай дұрыс
1- талпынғаны үшін
Плакат, маркер, бор, интерактивті тақта,
10 мин
2 мин
Қорытынды
1-топ мүшелері «детальдарды қосу» әдісі бойынша сұрақтар дайындауды, 2-топ мүшелеріне «Бұрысын тап » әдісі бойынша есептер құрастыруды тапсыру
1-топ мүшелері «детальдарды қосу» әдісі бойынша сұрақтар дайындайды 2-топ мүшелері «Бұрысын тап » әдісі бойынша есептер құрастыруды.Топ хатшысы дайындаған тапсырмаларын алмасып,өз нөмірлерімен шешіп топта талқылап, тапсырманы алмасып тексереді.
«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы жазбаша кері байланыс.
Бағалау тақтасын Оқушылар өздерін өздері бағалайды
3- дұрыс жауап
2- жартылай дұрыс
1- талпынғаны үшін
Интерактивті тақта, геометриялық физуралар,