Уақыты | 29.04.2017 жыл |
Сыныбы: | 5 |
Тақырыбы | Формула. Формула бойынша есептеу |
Оқу мақсаты | Формулалармен таныстыра отырып, есептер шығартып үйрету |
Сабақ мақсаты | 1.Формулалармен танысып, өзара түсіндіреді 2.Формулаларды қолдануға есептер шығарады 3.Мысалдар келтіріу арқылы білімдерін жинақтайды 4.Бағалау парағына өзара бағалайды |
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер | Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс, диалогтық оқыту, блум таксономиясы |
Кері байланыс | Берілген тапсырмаларды орындату арқылы , смайликпен, бас бармақпен, бағалау парағын толтыру |
Ресурстар мен құрал-жабдықтар | Оқулық, оқу дәптері, постер, маркер, бағалау парағы, смайликтер, стикерлер |
Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Тұсаукесер 3 мин Негізгі бөлім 37 мин | Білу Үй тапсырмасын тексеру №978 Түсіну 3 топқа постер дайындауға тапсырма беріледі 10 мин | (28,21 : 0,25 + 3,2 * 6,3) : 0,16 = 831,25 28,21 : 0,25 = 112,84 3,2 * 6,3 = 20,16 112,84 + 20,16 = 133 133 : 0,16 = 831,25 Бағалау парғына толық дұрыс болғанда + белгісі салынады Өзін-өзі стикер арқылы бағалайды 1-топ Фигуралардың периметрін табу формулаларын жазады P = 2 * ( a + b ) P = 4a P = a + b + c 2-топ Фигуралардың ауданын табу формулаларын жазады S = a b S = a2 |
Қорытынды бөлім | Қолдану 28 мин Оқулықпен жұмыс Есептер шығару Тақтаға есеп шығартамын №987 №988 №994 №995 Талдау. Жинақтау Бағалау Оқушыларды бағалау парақтары бойынша бағалаймын Үйге тапсырма №983 | 3-топ Қозғалысқа байланысты формулалар жазады S = ν t υк - катердің жылдамдығы υөа – өзен ағысының жылдамдығы υа – катердің ағыспен жүзген жылдамдығы υақ – катердің ағысқа қарсы жүзген жылдамдығы υа = υк + υөа υк = υк + υөа Топ басшысы бағалау парағына постерге қатысқан оқушыларға + белгісін салып отырады Топтар өзара смайликтер арқылы бағалайды Топ басшысы бағалау парағына бағалап отырады P = 4a 1)P = 12 см 2)Р = 3)Р = 2,8 м 3 см, 3 см, 3 см Оқыды а бет Қалды ? 40 бет артық Барлығы ? бет а + 40 а = 10 , 10 + 40 = 50 а = 15 , 15 + 40 = 55 а = 30 , 30 + 40 = 70 а = 40 , 40 + 40 = 80 2а – 10 20 км, 11,8 км, 20,5 км, 10 Әр топ өз ойларынан ақылдаса отырып, тақтаға формуланы қолданып есептеуге 1 мысалдан шығарады Өзара топтар бас бармақ әдісі арқылы бағалайды Топ басшысы бағалап отырады Кері байланыс. Рефлексия |