О?ушыларды д?рыс б?лшектер ж?не б?рыс б?лшектер туралы т?сінік бере отырып, оларды ажырата білуге ?йрету. О?ушыларды ?з бетінше есептер шы?ару?а, шы?армашылы?пен ж?мыс жасау?а баулу. О?ушыларды? ой-?рісін ,ойлау ?аблетін дамыту. С?ра?-жауап, слайд ар?ылы ауызша есептер шы?ару ар?ылы о?ушыларды? математика?а деген ?ызы?ушылы?тарын арттыру.
Просмотр содержимого документа
«“Д?рыс ж?не б?рыс б?лшектер“ математика. 5-сынып »
Математика
Тақырыбы:
Дұрыс және бұрыс
бөлшектер
11/9/16
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата білуге үйрету;
Дамытушылық: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу;
Тәрбиелілік: Оқушылардың ой-өрісін ойлау қабілетін дамыту;
11/9/16
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру
Оқушыларды түгелдеп, сабаққа ынтасын арттыру;
Ауызша сұрақтар арқылы тексеру;
2.Үй тапсырмасы
3.Жаңа сабақ
4.Оқулықпен жұмыс
5.Қорытындылау
6.Бағалау
11/9/16
7.Үй тапсырмасы
Ұйымдастыру сәті.
Шырылдады қоңырау,
Біз сабақты бастаймыз.
Партамызға отырып,
Өзара көз тастаймыз.
Табыс тілеп көзбенен –
Жаңа білім алуға
Алға қадам аттаймыз.
11/9/16
1. Оқушылық деңгей
Ауызша сұрақтар
11/9/16
Қара аттар барлық аттардың қандай бөлігін құрайды?
11/9/16
Үш литрлік битонан 2 л сүтті құйып алды. Сүттің қандай бөлігі құйылып алынды?
11/9/16
Аққулар барлық құстардың қандай бөлігін құрайды?
11/9/16
Қораздар барлық үй құстарының қандай бөлігін құрайды?
11/9/16
9 м
4 м
9м тақтайдан 4 м кесіп алынды.
Тақтайдың қандай бөлігі кесіліп алынды?
Қандай бөлігі қалды?
11/9/16
ABCD төртбұрышының қай бөлігі боялған?
С
В
D
О
А
Қай бөлігі боялмай қалды?
11/9/16
Жаңа сабақ
Дұрыс және бұрыс бөлшектер
Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.
Мысалы:
Алымы бөлімінен тең немесе одан үлкен бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады.
Мысалы: ;
11/9/16
Бұл қоршауда 4 тақтай босап тұр. Оларда бұрыс бөлшектер жазылған. Оларды тап. Қателеспе. Сенің қатеңді бәрі көреді.
Оң жақтан дұрыс бөлшектер жазылған тақтайларды алсаң, олардың барлығы орнына түседі.
2.Алгоритмдік деңгей
Кестемен жұмыс
Сұрақтар
Тапсырмалар
1. Жай бөлшектің жазылуы, оқылуы
в-дан а, 2-ден 1, 4-тен 1, 20-дан 7, 10-нан 3
2. Дұрыс бөлшектің анықтамасы
3. Бұрыс бөлшектің анықтамасы
Сергіту
Бір – иілеміз, шалқаямыз,
Екі – алақанды үш соғамыз.
Басымызды үш изеп,
Төрт дегенде қол созамыз.
Бес, алты дегенде
Орнымызға отырамыз .
11/9/16
№ 468,469,470,471.
4. Шығармашылық деңгей.
Оқулықпен жұмыс
11/9/16
V. Қорытындылау
Не білеміз?
Бөлшек санның жазылуы, оқылуы;
Не білдік?
Бөлшектің түрлері, бұрыс және дұрыс бөлшектер;
Не білгіміз
келеді?
Бөлшек сандарға амалдар қолдануды
11/9/16
VІ. Бағалау
VII.Үйге тапсырма
Дұрыс және бұрыс бөлшектер тақырыбын оқу; №474 есеп
11/9/16
VІII. Рефлексия.
А) Бүгінгі орындалған тапсырмаларға баға берулеріңді сұраймын. Сабақта саған қалай болды:
Ә) Берілген материялды қалай меңгергеніңді айт:
- Толық меңгердім, қолдана аламын;
- Меңгердім, бірақ қолдана алмаймын;
- Аздап меңгердім;
- Мүлдем меңгерген жоқпын.
11/9/16
Тыңдағандарыңызға
рахмет!
11/9/16