Додавання двоцифрових і одноцифрових чисел. Взаємозв’язок дії додавання і дії віднімання. Порівняння іменованих чисел.
Додавання двоцифрових і одноцифрових чисел. Взаємозв’язок дії додавання і дії віднімання. Порівняння іменованих чисел.
Тема. Додавання двоцифрових і одноцифрових чисел. Взаємозв’язок дії додавання і дії віднімання. Порівняння іменованих чисел.
Мета: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння порівнювати іменовані числа; розвивати мислення, вміння виявляти зв’язки, формувати висновки; пробуджувати інтерес до предмета через гру, логічні завдання.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Встали діти всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли?
(Так!)
Працювати почали!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
Завдання 385.
– Прочитайте записані рівності.
Завдання 386.
– Чого Каркарона принесла більше: монет чи прикрас? На скільки?
Молодці.
Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості, які багато уроків на уроці літературного читання вчили нас, як на світі жити? Здогадались? Молодці! Це казкові герої! Але не тільки ті, з якими ми знайомі, а й ті, що ви бачили по телебаченню.
Всі вони трішечки хотіли б познайомитись з математикою. Допоможемо їм?
1. Запишіть число, класна робота.
– Скільки кліточок пропускаємо, записуючи число? А класна робота?
2. А ось і перший гість, який пропонує нам каліграфічну хвилинку.
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста,
На курей я дуже ласа –
В них таке смачненьке м’ясо.
Вовку брату я сестриця,
А зовуть мене (лисиця).
З якої казочки героїня? («Лисиця»)
В зошиті записані числа: 5 9 13 17 21. Треба встановити закономірність і продовжити ряд. (Кожне число на чотири одиниці більше попереднього.)
3. Математичний диктант.
– Діти, увага, завдання математичного диктанту нам дуже знадобиться сьогодні на уроці. А пропонує нам математичний диктант, вгадайте хто?
В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка,
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі намистинки,
Здогадались, мабуть всяк,
Що зовуть мене… (Їжак).
– Запишіть число, у якому перший доданок – 35, другий – 20, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 19, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 17, другий – 5, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 23, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 32, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 45, другий – 6, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 83, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 51, другий – 8, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 99, другий – 1, запишіть суму.
Перевіряємо, ланцюжком:
55, 26, 22, 30, 39, 51, 90, 59, 100.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Додавання двоцифрових і одноцифрових чисел. Взаємозв’язок дії додавання і дії віднімання. Порівняння іменованих чисел. »
Урок
математики
2-А клас
2014-2015
навчальний рік
Вчитель: Рікіянова Меланія Вікторівна
Тема. Додавання двоцифрових і одноцифрових чисел. Взаємозв’язок дії додавання і дії віднімання. Порівняння іменованих чисел.
Мета: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння порівнювати іменовані числа; розвивати мислення, вміння виявляти зв’язки, формувати висновки; пробуджувати інтерес до предмета через гру, логічні завдання.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Встали діти всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли?
(Так!)
Працювати почали!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
Завдання 385.
– Прочитайте записані рівності.
Завдання 386.
– Чого Каркарона принесла більше: монет чи прикрас? На скільки?
Молодці.
Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості, які багато уроків на уроці літературного читання вчили нас, як на світі жити? Здогадались? Молодці! Це казкові герої! Але не тільки ті, з якими ми знайомі, а й ті, що ви бачили по телебаченню.
Всі вони трішечки хотіли б познайомитись з математикою. Допоможемо їм?
1. Запишіть число, класна робота.
– Скільки кліточок пропускаємо, записуючи число? А класна робота?
2. А ось і перший гість, який пропонує нам каліграфічну хвилинку.
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста,
На курей я дуже ласа –
В них таке смачненьке м’ясо.
Вовку брату я сестриця,
А зовуть мене (лисиця).
З якої казочки героїня? («Лисиця»)
В зошиті записані числа: 5 9 13 17 21. Треба встановити закономірність і продовжити ряд. (Кожне число на чотири одиниці більше попереднього.)
3. Математичний диктант.
– Діти, увага, завдання математичного диктанту нам дуже знадобиться сьогодні на уроці. А пропонує нам математичний диктант, вгадайте хто?
В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка,
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі намистинки,
Здогадались, мабуть всяк,
Що зовуть мене… (Їжак).
– Запишіть число, у якому перший доданок – 35, другий – 20, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 19, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 17, другий – 5, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 23, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 32, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 45, другий – 6, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 83, другий – 7, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 51, другий – 8, запишіть суму;
– Запишіть число, у якому перший доданок – 99, другий – 1, запишіть суму.
Перевіряємо, ланцюжком:
55, 26, 22, 30, 39, 51, 90, 59, 100.
4. А нас чекає інший гість.
Хоч годинника не має,
В ранці він нас піднімає,
Кожен прокидається –
З сонечком вітається. (Півень).
З якої казочки? («Півень і двоє мишенят»).
Пропонує нам гру «Збери слово».
Обчисліть вирази і прочитайте слово, розташувавши букви, біля відповідей у порядку зростання
3) 43 + 38 = 81 З 5) 58 + 35 = 93 А
2) 27 + 27 = 54 А 1) 18 + 23 = 41 К
4) 66 + 25 = 91 К
Фізкультхвилинка.
Раз, два, всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три, чотири, нахилились,
Із струмочка гарно вмились,
П’ять, шість, всі веселі
Крутимось на каруселі.
Сім, вісім, в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять, десять відпочили
І за парти дружно сіли.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Усна лічба.
– Пам’ятаєте мультфільм про трьох каченят і Поночку? Вони завітали до нас, подивіться у підручник, стор. 68, нумер 387.
Приклади на дошці, хто з них найкраще справився із завданням?
2. Взаємозв’язок дії додавання і дії віднімання.
Завдання 388 (стор. 68).
3. Розв’язання задачі 390.
Діти, з нами разом буде розв’язувати задачі знову казковий герой:
Хоч у нього шуба є,
Та, як холод настає,
Він не їсть, тоді, не п’є,
І не ходить, не гуляє,
А у лігво залягає. (Ведмідь).
а) читання задачі;
б) робота над задачею:
– Про кого йдеться мова в задачі?
– Що говориться про учнів?
– Діти, а сік, це корисний напій?
– Скільки учнів пили апельсиновий сік?
– Скільки учнів пили томатний сік?
– Скільки учнів пили яблучний сік?
– Можемо відповісти на головне запитання задачі.
12 + 9 + 10 = 31 (уч.)
Відповідь: 31 учень у цьому класі.
в) давайте складемо про наш клас:
7 учнів – апельсиновий сік,
5 учнів – томатний сік,
6 учнів – яблучний сік.
7 + 5 + 6 = 18 (учн.) – (Усно).
9 + 6 + 3 = 18,
4 + 8 + 6 = 18.
Фізкультхвилинка.
Раз – піднявся увесь клас,
Фізкультпауза у нас.
Підтягнулися, присіли,
Пострибали, знову сіли.
Вийшла пауза мала –
До роботи нам пора.
4. Порівняння іменованих чисел.
Діти, хтось знову просить допомоги у нас, щоб порівняти іменовані числа,
Я – вухастий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуса,
Я усіх – усіх боюся. (Заєць.)
– Перед тим, як ми будемо виконувати це завдання, давайте пригадаємо:
1 дм – скільки см? (10 см);
1 м – скільки дм? (10 дм), а см? (100 см);
1 година – скільки хвилин? (60 хв.)
1 доба – 24 години.
– Робота біля дошки.
6. Завдання 392.
Діти, до нас на стор. 68 завітали чудові гості, давайте подивимося, хто це? Читаємо, що це вони збираються робити?
– Діти, а що це за шлях, який їм потрібно подолати, яку геометричну фігуру вона нам нагадує? Це ламана! А як визначити довжину ламаної?
(Довжина ламаної дорівнює сумі довжин її ланок.)
Задача 392 – усно.
гусінь:
4 + 3 + 3 + 2 = 12 (см) – гусінь Буся;
3 + 2 + 3 + 2 = 10 (см) – черв’ячок Зем.
V. Підсумок уроку.
– Які правила обчислень сьогодні повторили? (додавання і віднімання двоцифрових чисел).
– Порівнювали іменовані числа.
– Розв’язували задачі.
– Як оцінюєте свою роботу на уроці?
VІ. Д/з, повторити склад чисел. (п’ятниця, завдання немає).