kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дія віднімання. Назви компонентів і результату дії віднімання. Знаходження різниці чисел

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета: розкрити суть дії віднімання; вчити учнів складати, читати й розв’язувати рівності на віднімання за малюнками і числовим променем; розвивати мислення; виховувати старанність.

Обладнання: презентація до уроку, підручники,друковані зошити, конверти з предметними малюнками та паличками для кожної дитини, осіннє дерево з листочками, на яких записані приклади, карточки із завданнями для самостійної роботи

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дія віднімання. Назви компонентів і результату дії віднімання. Знаходження різниці чисел »

Урок: математика

Клас: 1-А

Тема: Дія віднімання. Назви компонентів і результату дії віднімання. Знаходження різниці чисел

Мета: розкрити суть дії віднімання; вчити учнів складати, читати й розв’язувати рівності на віднімання за малюнками і числовим променем; розвивати мислення; виховувати старанність.

Обладнання: презентація до уроку, підручники,друковані зошити, конверти з предметними малюнками та паличками для кожної дитини, осіннє дерево з листочками, на яких записані приклади, карточки із завданнями для самостійної роботи

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Заходить учитель — треба встати.

Коли дозволить, треба сісти.

Встати хочеш — не гукай.

А тільки руку піднімай.

У школі парти бережи

І на парті не лежи.

Щоб урок минув не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1.Весела лічба

1). Сидів хлопчик біля річки,

Він спіймав аж три плотвички.

Лисенятко одну вкрало.

Скільки рибок в нього стало?

2). Гляньте білочка одна

Визирає із дупла.

Ще одна стрибнула з гілки,

А за нею ще три білки.

Ми просимо діти милі,

Щоб всіх білок полічили.

3). Мчаться на санчатах

Четверо малят.

Троє з них – дівчата.

Скільки з них хлоп’ят.

4) 5 яблунь у саду ростуть.

4 з них уже цвітуть.

А скільки ще не розцвіли,

Ну, як би ви відповіли?

2. Усна лічба

1. Прочитайте числа у порядку зростання: 5;7;8;6;9;3;10;4. Перевіряємо.

2. Які «сусіди» числа 5? Перевіряємо.

3. Яке число йде за числом 7? Перевіряємо.

4. Яке число передує числу 9? Перевіряємо.

3. Робота з нерівностями

Поставте знак =.



4. Гра «Чарівний числовий промінь»

Знайдіть предмет, за яким заховалося число

5. Фізхвилинка

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Розв’язування прикладів «Чарівні листочки»

Подивіться на приклади і скажіть, яку дію ми будемо сьогодні вивчати на уроці. Так, це дія віднімання. Але, окрім того, що ми будемо вивчати дію віднімання, вивчимо компоненти дії віднімання.

Розгляньте першу множину. Скільки елементів вона містить?

Скільки листочків облетіло з дерева? Який приклад можемо скласти? Скільки листочків лишилося?

Розгляньте другу множину. Скільки елементів вона містить?

Скільки листочків облетіло з дерева? Який приклад можемо скласти? Скільки листочків лишилося?

Розгляньте третю множину. Скільки елементів вона містить?

Скільки листочків облетіло з дерева? Який приклад можемо скласти? Скільки листочків лишилося?

2. Практична робота з множинами предметів та паличками

Як називають компоненти під час дії додавання? (Перший доданок, другий доданок, сума).

Викладіть предметні малюнки. Скільки їх? Відкладіть у сторону два малюнки. Скільки малюнків залишилося? Який приклад можемо скласти?

Викладіть 8 паличок. Відкладіть у сторону три палички. Скільки паличок залишилося? Який приклад можемо скласти?

3. Робота з підручником. Завдання №1

Число від якого віднімають, яке зменшують, називають зменшуване. Число, яке віднімають, називають від’ємником. Число, яке отримали, виконуючи дію віднімання, називають різницею.

Число 5 – зменшуване, позначено на числовому проміжку синім кольором. Число 3 – від’ємник, позначено зеленим кольором. Число 2 – різниця, позначено на числовому проміжку червоним кольором.

Повторимо, то як же називаються компоненти під час дії віднімання?

Яким кольором позначено зменшуване на відрізку?

Яким кольором позначено від’ємник на відрізку?

Яким кольором позначено різницю?

Завдання №2

Двоє ведмедиків віднімали число 1 від 6. Хто з них помилився? А хто виконав дію віднімання правильно?

V. Розвиток математичних знань

Завдання №3 Колективна робота. Усне розв’язування прикладів

Приклади під час віднімання треба читати так:

Від 5 відняти 3 дорівнює 2, або 5 мінус 3 буде 2, або різниця чисел 5 і 3 дорівнює 2.

Після розв’язування прикладів діти разом з вчителем визначають від’ємник та різницю.

Діти, поняття «різниця» має подвійний зміст: це назва математичного виразу, якщо між числами записаний знак «-», і це результат дії віднімання.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

Чи сподобався урок? Якщо так, то приклейте на дерево яблучка жовтого кольору, а якщо ні, то приклейте яблучка зеленого кольору, бо вони символізують, що вам щось незрозуміло, що ви ще чогось не зрозуміли на сьогоднішньому уроці.

Що вивчали сьогодні на уроці?

Як називають компоненти дії віднімання?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Автор: Смола Лилия Ивановна

Дата: 27.06.2014

Номер свидетельства: 108735


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства