Действия с обычными дробями. О Шевченко на уроке математики.
Действия с обычными дробями. О Шевченко на уроке математики.
Світлана Височанська,
учитель математики,
«спеціаліст першої категорії» Донецької спеціальної школи-інтернату №19
Конспект уроку
математики
6клас
Тема. Дії із звичайними дробами. Про Т.Г.Шевченка на уроці математики.
Тип уроку - інтегрований урок.
Мета : закріпити та узагальнити вміння та навички учнів під час виконання дій з дробами; через розв’язання вправ та завдань розвивати творчу та розумову активність учнів; навчити застосовувати знання, отримані на уроках української літератури; виховувати вміння працювати в групах, почуття відповідальності; сприяти підвищенню інтересу до предмету; збагачувати словник учнів.
Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, збірка «Кобзар», різноманітний роздатковий матеріал, зошити.
Перебіг уроку.
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань.
Усне опитування учнів:
Який дріб називається правильним? Наведіть приклад.
Що таке мішане число? Наведіть приклад.
Який дріб називається неправильним? Наведіть приклад.
Як виконати додавання або віднімання дробів з різними знаменниками?
Усна лічба:
3/8 • 8 = 12/42 – 5/42 = 7/19 + 5/19 – 1/19 =
Мотиваційний етап уроку.
Не в кількості знань полягає освіта, а в повному розумінні й майстерному застосуванні всього того, що знаєш.
Дістервег.
-Вам певно цікаво чому тема нашого уроку пов’язана з українською літературою. Для цього треба виконати певні математичні дії (на дошці частково записана назва).
Математичний «ланцюжок».
300 – 90 :7 • 4 + 80 ?
… років з дня народження Т.Г. …
(скільки?) років з дня народження (кого?)
Оголошення теми та мети уроку.
Урок сьогодні буде незвичайним. Його мета – удосконалювати вміння та навички виконання дій з дробами, але всі математичні дії ви будете виконувати, повторюючи, згадуючи і закріплюючи відомості про життя та творчість великого українського поета Т.Г. Шевченка.
Повторення та закріплення знань, умінь і навичок.
Зараз ви будете розв’язувати вправи, відповіді на які пов’язані з життям та творчістю Т.Г. Шевченка.
Колективна робота.
Задача 1. Скільки років було Т.Г. Шевченку, коли вийшла його збірка поезій, яка поклала початок новому періоду в історії української літератури, якщо 2/13 цього числа дорівнює 4 ?
Рішення. 4*13:2 = 26.
Відповідь: 26 років.
- Як називається ця збірка поезій дізнаємось, виконавши наступне завдання.
Завдання 2. Обчисліть:
1/4 + 3/5 =
13/16 – 9/32 =
11/24 – 3/16 =
4 5/9 + 7 1/6 =
8 9/14 – 3 3/7 =
1 – 17/29 =
(На дошці записано шість прикладів та відповіді із буквами у таблиці. Учням потрібно розв’язати ці приклади, вибрати вірні до них відповіді з таблиці, записати букву, що відповідає обраному результату. Скласти потрібну назву збірки поезій).
О
З
Н
К
У
Р
І
Т
А
Б
17/32
1113/18
1013/18
17/20
16/32
12/29
3/48
13/2
5 3/14
13/48
Отже, 26 років було Т.Г. Шевченку,коли вийшла збірка поезій «Кобзар», яка поклала початок новому періоду в історії української літератури.
Фізична пауза.
Вислів вірний - руки в сторону, невірний - руки вгору:
3/5 – правильний дріб
18/ 25 – неправильний дріб
2/6 – скоротний дріб
15/50 - нескоротний дріб
Вислів вірний - руки на стіл, невірний - руки за голову:
6 › 2/3
10/13 ‹ 1/13
1/6 ‹ 3/6
12/7 › 14/7
= 9/9
Робота в групах.
Учитель. У кожного на парті лежить таблиця «Цікаво знати». Вам потрібно заповнити пропуски числами, які ви знайдете, коли розв’яжете вправи.
Цікаво знати
Тарас Шевченко із 47 років життя
… років був на засланні, … років – кріпаком,
і лише … років – на волі.
1.Виконати дії:
(15/7 + 311/14 – 21/4) • 31/13 =
Відповідь: 10.
2. Задача.
Знайдіть 3/8 числа 64.
Відповідь: 24.
3. Розв‘яжіть рівняння:
(х – 6) • 2/7 = 2.
Відповідь: 13.
Учитель. Ви заповнили вільні місця і дізналися про такі факти з життя Т.Г. Шевченка, які вам знадобляться і в наступних класах.
Рефлексія.
Учням треба заповнити пропуски:
Я виконував завдання на …, …, …, … звичайних дробів.
Я зміг самостійно виконувати завдання № …
Було цікаво працювати …
Я згадав відомості про життя та творчість українського поета …
Домашнє завдання (коментується зміст домашнього завдання).
Підсумок уроку.
Запитання до учнів:
Про що ми сьогодні дізналися на уроці?
Чого ви навчились на уроці?
Що треба зробити, аби розв’язати приклади із звичайними дробами, якщо різні знаменники?
Оцінювання роботи учнів.
?
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Действия с обычными дробями. О Шевченко на уроке математики. »
Світлана Височанська,
учитель математики,
«спеціаліст першої категорії» Донецької спеціальної школи-інтернату №19
Конспект уроку
математики
6клас
Тема. Дії із звичайними дробами. Про Т.Г.Шевченка на уроці математики.
Тип уроку - інтегрований урок.
Мета : закріпити та узагальнити вміння та навички учнів під час виконання дій з дробами; через розв’язання вправ та завдань розвивати творчу та розумову активність учнів; навчити застосовувати знання, отримані на уроках української літератури; виховувати вміння працювати в групах, почуття відповідальності; сприяти підвищенню інтересу до предмету; збагачувати словник учнів.
Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, збірка «Кобзар», різноманітний роздатковий матеріал, зошити.
Форми роботи: фронтальна робота, індивідуальна робота, робота в групах.
Учитель. Сядьте всі рівненько. Налаштуйтесь на роботу. Перевірте свої апарати.
Згадаємо, що ми з вами вивчаємо.
Актуалізація опорних знань.
Усне опитування учнів:
Який дріб називається правильним? Наведіть приклад.
Що таке мішане число? Наведіть приклад.
Який дріб називається неправильним? Наведіть приклад.
Як виконати додавання або віднімання дробів з різними знаменниками?
Усна лічба:
3/8 • 8 = 12/42 – 5/42 = 7/19 + 5/19 – 1/19 =
Мотиваційний етап уроку.
(запис на дошці епіграфа до уроку)
Не в кількості знань полягає освіта, а в повному розумінні й майстерному застосуванні всього того, що знаєш.
Дістервег.
Учитель: вам певно цікаво чому тема нашого уроку пов’язана з українською літературою. Для цього треба виконати певні математичні дії (на дошці частково записана назва).
Математичний «ланцюжок».
300 – 90 :7 • 4 + 80 ?
… років з дня народження Т.Г. …
(скільки?) років з дня народження (кого?)
Оголошення теми та мети уроку.
Учитель. Урок сьогодні буде незвичайним. Його мета – удосконалювати вміння та навички виконання дій з дробами, але всі математичні дії ви будете виконувати, повторюючи, згадуючи і закріплюючи відомості про життя та творчість великого українського поета Т.Г. Шевченка.
Повторення та закріплення знань, умінь і навичок.
Зараз ви будете розв’язувати вправи, відповіді на які пов’язані з життям та творчістю Т.Г. Шевченка.
Колективна робота.
Задача 1. Скільки років було Т.Г. Шевченку, коли вийшла його збірка поезій, яка поклала початок новому періоду в історії української літератури, якщо 2/13 цього числа дорівнює 4 ?
Рішення. 4*13:2 = 26.
Відповідь: 26 років.
Учитель. Як називається ця збірка поезій дізнаємось, виконавши наступне завдання.
Завдання 2. Обчисліть:
1/4 + 3/5 =
13/16 – 9/32 =
11/24 – 3/16 =
4 5/9 + 7 1/6 =
8 9/14 – 3 3/7 =
1 – 17/29 =
(На дошці записано шість прикладів та відповіді із буквами у таблиці. Учням потрібно розв’язати ці приклади, вибрати вірні до них відповіді з таблиці, записати букву, що відповідає обраному результату. Скласти потрібну назву збірки поезій).
О
З
Н
К
У
Р
І
Т
А
Б
17/32
1113/18
1013/18
17/20
16/32
12/29
3/48
13/2
5 3/14
13/48
Отже, 26 років було Т.Г. Шевченку,коли вийшла збірка поезій «Кобзар» , яка поклала початок новому періоду в історії української літератури.
Фізична пауза.
Вислів вірний - руки в сторону, невірний - руки вгору:
3/5 – правильний дріб
18/ 25 – неправильний дріб
2/6 – скоротний дріб
15/50 - нескоротний дріб
Вислів вірний - руки на стіл, невірний - руки за голову:
6 › 2/3
10/13 ‹ 1/13
1/6 ‹ 3/6
12/7 › 14/7
= 9/9
Робота в групах.
Учитель. У кожного на парті лежить таблиця «Цікаво знати». Вам потрібно заповнити пропуски числами, які ви знайдете, коли розв’яжете вправи.
Цікаво знати
Тарас Шевченко із 47 років життя
… років був на засланні, … років – кріпаком,
і лише … років – на волі.
1.Виконати дії:
(15/7 + 311/14 – 21/4) • 31/13 =
Відповідь: 10.
2. Задача.
Знайдіть 3/8 числа 64 .
Відповідь: 24.
3. Розв‘яжіть рівняння:
(х – 6) • 2/7 = 2.
Відповідь: 13.
Учитель. Ви заповнили вільні місця і дізналися про такі факти з життя Т.Г. Шевченка, які вам знадобляться і в наступних класах.
Рефлексія.
Учням треба заповнити пропуски:
Я виконував завдання на … , … , … , … звичайних дробів.
Я зміг самостійно виконувати завдання № …
Було цікаво працювати …
Я згадав відомості про життя та творчість українського поета …
Домашнє завдання (коментується зміст домашнього завдання).
Підсумок уроку.
Запитання до учнів:
Про що ми сьогодні дізналися на уроці?
Чого ви навчились на уроці?
Що треба зробити, аби розв’язати приклади із звичайними дробами, якщо різні знаменники?