kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Б?рыш.Б?рышты? градусты? ?лшемі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ымны? та?ырыбы: "Б?рыш.Б?рышты? т?рлері"

Ма?саты: о?ушылар?а б?рыш,б?рыштарды? т?рлері,белгіленуі ж?не ?асиеттері ж?нінде т?сінік бере отырып,б?рыштарды ажырату?а,салыстыру?а ?йрету.Б?рыштарды? сызбасын д?рыс т?сініп,сауатты сала білуге да?дыландыру.

Саба?та ?олданыл?ан ?діс-т?сілдер: "Ассоциация", "Ойлан,бірік,б?ліс", "Та?ырыпты? теннис" "Салыстыру" "Та?да шы?ар,д?лелде".

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Б?рыш.Б?рышты? градусты? ?лшемі"»

Пән : Математика Сыныбы : 5а класс Мерзімі:19.10.15

Сабақтың тақырыбы:

Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі.

Мақсаты:

Оқушыларға бұрыш ,бұрыштардың түрлері ,белгіленуі және қасиеттері жөнінде түсінік бере отырып сүйір,доғал және тік бұрыштарды айыра білуге және өзара салыстыруға үйрету.Жылдам ой қорыту, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Бұрыштардың сызбасын дұрыс түсініп, сауатты сала білуге дағдыландыру, тақырыптың нақтылығына көзін жеткізу.

Оқыту нәтижесі:

Оқушылар бұрыш ,бұрыштардың түрлері ,белгіленуі және қасиеттері жөнінде түсінік ала отырып сүйір,доғал және тік бұрыштарды айыра біледі және өзара салыстыруға үйренеді.Жылдам ой қорытып, есте сақтау қабілеттерін дамытады.Бұрыштардың сызбасын дұрыс түсініп, сауатты салуға дағдыланады.

Түйінді идея:

«Жеті рет өлшеп , бір рет кес»

Сабақ барысы

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

5 минут




Оқушылармен амандасу.

«Түрлі-түсті парақтар»

Психологиялық дайындық.


Бұрыштың түрлері арқылы топқа бөлу.

1 топ-Сүйір бұрыштар

2 топ-Доғал бұрыштар

3 топ-Тік бұрыштар

4 топ-Жазыңқы бұрыштар

Мұғаліммен амандасады. Бір-біріне сәттілік тілеп,

топқа бөлінеді.


Кеспе қағазындағы бұрыштың түріне байланысты төрт топқа бөлінеді.





Бұрыштардың суреттері бар кеспе қағаздар

5 минут







Топқа бөлінген кеспе қағаздар бойынша жаңа тақырыпты ашу.

(жуан және жіңішке сұрақ қою арқылы)


«Ассоциация»

Білетін ақпараттарын жазу










Оқушылар өздерінің жауаптарын айтады.

Сұрақтарға жауап береді,мысалдар келтіреді

қабырға тік





төбе




Барлық оқушы белсенді қатысып , өз ойларын айтады.















25 минут


«Ойлан,бірік,бөліс»

жаңа материалды меңгеру


«Тақырыптық теннис»

Жұптық жұмыс



«Салыстыру әдісі»

Топтық жұмыс

Зертеушілік әңгіме жасай отырып берілген тақырыпты талқыллайды.



Бұрыштар

Анықтамасы

Сызбасы

Қасиеті

Тік




Доғал




Сүйір




Жазыңқы




Шамасы 900-қа тең бұрышты тік бұрыш деп атайды.

900 –тан кіші бұрышты сүйір бұрыш деп атайды.

900-тан үлкен 1800 бұрышты доғал бұрыш деп атайды.

1800-қа тең бұрышты жазыңқы бұрыш деп атайды.

Ынталандырушы сөздер арқылы бағалау

«Таңда,шығар,дәлелде»

(оқулықпен жұмыс) Есептер шығару

А - В - С деңгейлік тапсырма , топпен орындайды



Нақты деректермен жұмыс жасайды.Өзара достық қарым-қатынас құра отырып, бірігіп жұмыс жасайды.

Топқа берілген тапсырманы орындау барысында бірлесіп шығармашылықпен жұмыс атқарады, өз пікірін еркін білдіреді.

Тұжырым жасай білуге дағдыланады.

Оқушылар өз пікірін еркін білдіреді.




















«Үш шапалақ»




Оқушылар берілген А,В,С деңгейлік тапсырмаларды орындайды , бір бірінің жұмысын тексереді, бағалайды.

Бағалау парақшасы



Электрондық оқулық



Транспортир

Кеспе қағаз




А3

Түрлі-түсті маркер


























Оқулық,

жұмыс дәптері

Транспортир


3 минут

Сергіту cәті



3 минут





2минут




2минут


« Сұрағым, Білдім,Ұсынысым»






Үйге тапсырма беру

Ереже § 3,1 тақырып

454 есеп


Бағалау


Сабақ қалай өтті,өзі сабаққа қалай қатысқаны,өзін бағалап хабарлама жазады.

Бүгінгі сабақ бойынша

қорытынды жасайды.

Үй тапсырмасын жазып алады



Оқушылар өз-өздерін бағалайды.


А3,маркер,

стикер













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
"Б?рыш.Б?рышты? градусты? ?лшемі"

Автор: Искендирова Сарбиназ Кайрбаевна

Дата: 24.11.2015

Номер свидетельства: 257763


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства