kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бөлшек-рационал теңдеулер.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушылар квадрат және бөлшек-рационал теңдеулерді шешу жолын ауызша айтады;

Бөлімнің пәндік лексикасы мен терминологиясына сүйенеді.

Пәндік лексика және терминология:

Бөлшек-рационал теңдеулер

айнымалының мүмкін мәндер облысы

бөгде түбір

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Бөлшектің бөлімін квадрат үшмүше түрінде жазайық.

Бөлшектерді ортақ бөлімге келтірейік.

Бұл түбір бөгде түбір болады, өйткені..

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бөлшек-рационал теңдеулер.»

Бекітемін:

8.2A: Квадрат теңдеулер

Мектеп: №5 мектеп-лицей

Күні: 20.12.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні: Мадияров Б.Ж

Сынып: 8 «г»

Қатысқандар:

Қатысқандар:

Сабақтың тақырыбы

Бөлшек-рационал теңдеулер.

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.6 Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу


Сабақтың мақсаты

Оқушылар бөлшек-рационал теңдеулерді квадрат теңдеулерге келтіру әдістерін біледі, бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді.

Бағалау критерийлері

- бөлшек-рационал теңдеудің анықтамасын біледі;

- бөлшек-рационал теңдеуді шешу алгоритмін қолданады;

- ММЖ анықтайды;

- бөлшек-рационал теңдеуді шешеді.

Тілдік мақсат


Оқушылар квадрат және бөлшек-рационал теңдеулерді шешу жолын ауызша айтады;

Бөлімнің пәндік лексикасы мен терминологиясына сүйенеді.

Пәндік лексика және терминология:

Бөлшек-рационал теңдеулер

айнымалының мүмкін мәндер облысы

бөгде түбір

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Бөлшектің бөлімін квадрат үшмүше түрінде жазайық...

Бөлшектерді ортақ бөлімге келтірейік...

Бұл түбір бөгде түбір болады, өйткені... .

Құндылықтарды дарыту

Сабақ өту барысында әдепті сөйлеуге, уақытты үнемдеуге баулу. Коммуникативтік дағдыларын қалыптастыру.

Өзіне талап қоя білу, сыныптасына қолдау көрсету.

Идеяларымен бөлісу,талқылауға қатысу.

Пәнаралық байланыс

Қолданбалы математика

АКТ қолдану дағдылары

Power Point презентациясы

Бастапқы білім

Оқушылар квадрат теңдеулерді шеше алады, алгебралық бөлшектермен амалдар орындай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут











Сабақтың ортасы


35 минут










Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Бөлшек-рационал теңдеуді шешіңіз:  

1) х – 1 ≠ 0 сондықтан x ≠ 1

2)

3) 3+2(x−1)=4−x

4) x=1

5) жауабы: түбірі жоқ


Бөлшек-рационал теңдеулерді шешіңіз:  

№1.

№2.

№3.

№4.


«Квадрат теңдеулер» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

I нұсқа


1. Берілген теңдеулерді ax2+bx+c=0 түріне келтіріп, a, b, c –коэффициенттерін табыңыз:

( 3x-2)2 = x(x-1) +2

2. а) 2x2 – 5x -3=0 квадрат теңдеудің түбірлерін табыңыз;

«Квадрат теңдеулер» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

II нұсқа


1. Берілген теңдеулерді ax2+bx+c=0 түріне келтіріп, a, b, c –коэффициенттерін табыңыз:

( 4x-1)2 = x(x-2) +3

2. а) 2x2 + 7x +3=0 квадрат теңдеудің түбірлерін табыңыз;



1-2 слайдтар







3 слайд













Сабақтың соңы

2 минут

Сабақты қорытындылау

Үй тапсырмасы

қайталау


Қосымша 3


Қосымша ақпарат

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай

тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары

дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол

жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды

ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Бөлшек-рационал теңдеулер.

Автор: Мадияров Бағдат Жұмабайұлы

Дата: 14.01.2020

Номер свидетельства: 535696


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства