kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Бөліндінің мәні көп таңбалы сан болғанда нөлге аяқталатын сандарды бөлу" Математика 4-сынып Қысқа мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика пәні бойынша 4 сыныптың бір тақырыбына арналған. Сабақтың тақырыбы "Бөліндінің мәні көптаңбалы сан болғанда нөлге аяқталатын сандарды бөлу"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Бөліндінің мәні көп таңбалы сан болғанда нөлге аяқталатын сандарды бөлу" Математика 4-сынып Қысқа мерзімді жоспар»

Қаралды:

Оқу ісі жөніндегі орынбасары: С.С.Байменов





ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ


Мектеп: Атасу стансасындағы №135 негізгі ора мектеп

Пәні:Математика

Сыныбы: 4

Мерзімі: 16.01.2017.

Уақыты: 15.45.

Пән мұғалімі: Абайдулина Ш.И.



Тақырыбы: Бөліндінің мәні көп таңбалы сан болғанда нөлге

аяқталатын сандарға бөлу.

Оқу мақсаты( SMART): Нөлге аяқталатын сандарға бөлу тәсілдерімен таныстыру

Табыс критерийі:

Барлығы: көбейту және бөлу тәсілін біледі, тапсырмаларды орындайды, есептерді шығара алады.

Көпшілігі:ережелерге сүйенеді, талдайды

Кейбіреуі:білімдерін жинақтайды,бағалайды

Алдыңғы оқу:

Нөлге аяқталатын сандарға ауызша бөлу тәсілін түсіндіре отырып, жазбаша бөлу тәсілін орындата отырып жаңа сабақты шығарып алу.

Жоспар





Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс - әрекеті


Оқушының іс - әрекеті


Бағалау

Ресурстар осы іс – әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?


Кіріспе

3 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал.


Мақсаты:тұлғаара -

лық байланыс




Үй тапсырмасы:

Ассосация құру:қыс мезгілі туралы,алдағы болатын оқиғаларға шолу


Амандасу.

Шеңбер құрып, сәттілік тілеу






«Қар» суретін көргенде не есімізге түседі.


Қысқы мерекелер еске түсіріледі.Қысқы универсиада туралы не білетіндері сұралады


Тақтаға шығады:

Шаттық шеңберін құрап, күн бейнесін бір- біріне беру арқылы күннен алған жылуларын алақандары арқылы бере отырып, сәттілік тілейді.

Өткен тақырыпты пысықтау

Қыс, суық аяз, боран ,т.б. сөздер айтылады.

Тәуелсіздікке 25 жыл, универсиада 29 қаңтар – 8 ақпан аралығы т.б.


Мадақтау

Қолпаштау

Жарайсыңдар!






Белсенділік көрсеткен оқушыларды мадақтап отырамын



Күн, қар бейнесі



Тұсаукесер: 2 минут

Қызығушылықты ояту сатысы

Ауызша тапсырмалар орындатылады.








Тапсырмаларды орындайды.

8 · 9 = 72 3200 : 40 = 80

60 · 9 = 540 480 : 8 = 60

690 : 3 = 230 241 · 3 = 723



Бәрекелді!

Тамаша!




Өте жақсы!








Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы




Негізгі бөлім:

25 минут

Жаңа сабақ:



Мағынаны ажырату сатысы



Жұптық тапсырма





Миға шабуыл:






Шығармашылық тапсырма орындатылады.









Сергіту сәті:


















Постер

Математикалық жаңа ертегі құрастыру











Тақтамен жұмыс:


Интерактивті тақтада жаңа сабақ таныстырылады.

№ 1,2 тапсырмалар

643 · 200 = 643 · (2 · 100) =643 · 2 · 100 = =1286·100=128600

Жазбаша көбейту және бөлу тәсілдері түсіндіріледі.


Оқушылар (Х) белгісі арқылы жұпқа бөлінеді.


( ) белгісі арқылы жұпқа бөліну



( ) белгісі арқылы жұпқа бөліну










Би қимылдары






6 тапсырма орындатылады.









Қалташа беріледі. Ішіндегі сандар суреттер бойынша ертегі құрастыру




Постер қорғайтын спикерлерді оқушы алдына стикер қою арқылы білдіру



Жекелей оқушылармен жұмыс




Оқулықпен жұмыс.


№ 3 тапсырманы екі жұпқа бөліп орындайды.



5 тапсырма оқылып сұрақтарға ауызша жауап беріледі.


5 5 5 5 = 4 5 5 5 5 =30

5 5 5 5 = 6 5 5 5 5 = 120


4 тапсырма: Қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді.

21 605 : 300 = 72 (қалд. 5)

72 · 300 + 5 =21605

21739 : 300 =72 (қалд. 139)





Қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді.
музыка әуенімен қимылдар орындайды.






Есепті оқып,талдау арқылы шығарады.

Жөнелтілуі керек – 18000 кесе

Жіберілді-360 кеседен 20 жәшік және 240 кеседен 10 ж

Қалды - ?

Ш: 360 · 20 + 240 · 10 = 9600

18000 – 9600 = 8400

Ж: Жіберілетін 8400 кесе қалды.


Сандарды, суреттерді ретімен қойып желімдейді .(құраған ертегі мазмұны бойынша)








9 тапсырма .Теңдеу құрып, оны шешеді.

1)70 · х = 900 + 500

2)700 : х = 10 · 7

3)х + 7000 = 1000 · 9

Оқушыларға үлестірме қағаздан тапсырма беріледі.






Жақсы!





Керемет!






Берілген тапсырманы өте дұрыс орындадыңыздар!







Жарайсыңдар!
















Өте жақсы орындадыңдар.

















Керемет!





Бәрекелді!


Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы



Әр тапсырма сайын

жауап парағын бағалап отыру





























Постер






Үлестірме парақшалар

Қорытынды:

10 минут

Практикалық жұмыс.








Кері байланыс.

8 тапсырма.









Сабақта не үйрендік?

Не ұнады?


Тік төртбұрыш сызады.Оның қарама – қарсы төбелерін кесінділермен қосады. Қиылысу нүктесін Е деп белгілейді.ВС кесіндісі бір қабырғасы бодатын барлық үшбұрыштарды белгіленуі бойынша жазып көрсетеді.

В С

Е


А Д

Өз ойларын жинақтайды.



Стикерге өз ойларын жазып, алмаға жапсырады.



Мадақтау


Қолпаштау


Жарайсыңдар!





Парақшалар



Бояу қарындаштар


3 минут

Бағалау:


Бүгінгі сабаққа деген ой – пікірін білдіру

Сабақты бағалау.



Сумативті бағалау





2 мин

Үйге тапсырма беру

№ 7 тапсырма,

131 бет





















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Автор: Абайдулина Шолпан Ибрахимовна

Дата: 21.02.2017

Номер свидетельства: 394259


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства