kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бірлесіп орындалып жұмыстарға арналған есептер

Нажмите, чтобы узнать подробности

5.5.2.3

жай бөлшектерге арифметикалық   амалдар қолданып мәтін есептер шығару (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер және т.б.);

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«1_????? ???????? ??????-5?»

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:5.3.А Мәтін есептер

Мектеп:

Күні

Мұғалімнің аты- тегі

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.5.2.3. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтін есептер шығару (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер).


Сабақ мақсаттары:


Мәтін есептер шығару дағдысын қалыптастыру (мысалы, бірлесіп

орындалатын жұмыстарға қатысты есептер).


Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Бағалау критерийлері

1. Мәтін есептер шартын түсініп, қысқаша шартын жаза алады (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер);

2. Сұраққа байланысты қажетті белгілеулерді қолдана алады;

3. Есеп шарты бойынша теңдеу немесе өрнек құрай алады ;

4. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдана алады;

5. Дұрыс жауабын бере алады.

Тілдік мақсаттар

Мәтін есептер, әріпті өрнектер , теңдеулер ,жұмыс есептері,

шешім ,математикалық модель.

Құндылықтарды дарыту

Жұппен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары

http://borisova-irino4ka.narod.ru/olderfiles/2/tekstovye_zadachi_po_matematike.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=r8_U68YXuqc

Бастапқы білім

Мәтін есептер , теңдеулер, өрнек құру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Cабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

  1. Амандасу.

  2. Сабақтың кезеңдерімен, мақсатымен , бағалау критерийлерімен таныстыру.

  3. Оқушыларға «В стране невыученных уроков» мультфилімнен үзінді көрсетіледі. Мұғалім оқушыларға бағыттаушы сұрақтар « Не білуіміз керек?» , «Неге үйренуіміз керек?» беру арқылы тақырыптың мақсатын ашуға көмектеседі..

  4. Алғашқы білімдерін, үй жұмысын тексеру Мүғалім бағалау парағын үлестіріп, оқушылардың алғашқы білімдерін тексереді

1) 2) 3) 4)




http://borisova-irino4ka.narod.ru/olderfiles/2/tekstovye_zadachi_po_matematike.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=r8_U68YXuqc

Сабақтың ортасы

10 мин.




























5мин.













8мин.









3мин.

12мин.













1мин.

  1. Жаңа сабақ.

Мұғалім оқушыларға мәтін есептер шығарылу алгоритмдерімен таныстырып,түсініктемелер береді.

Мәтінді есеп деп сөздерден құралған есептерді айтамыз.

Мәтінді есептерді шешу үшін алдымен шартын түсініп оқып алу керек.

Мәтінді есептерге теңдеу құру үшін есептегі белгісіз шамаларды анықтап алу қажет.

Есептегі белгісіз шамаларды латын әріптерімен белгілейміз.

Құрылған теңдеуді шешу үшін есептегі амалдарды тізбектей орындау қажет.

Қысқаша есеп шарттарын схема арқылы көрсетіп, оқушының ойын жүйелей білуге баулиды. Жұмысты 1 бүтін деп есептейміз.

Бірлесіп жұмыс жасау мәтін есептеріне мысалдар қарастырып жалпы сыныппен талқылайды, оқушылар алдына мәселе қояды:

Айдана шоколадты 3 минутта, ал Дамир 6 минутта жейді . Олар осы шоколадты бірге неше минутта жеп бітіреді? Оқушыларға есептің шешуінің әртүрлі нұсқаларын көрсетеді Мұғалім бағыттаушы сұрақтарарқылы осы есепті шешу үшін уақыт , жұмыс, еңбек өнімділігі,яғни минутына қандай бөлікті жейді ұғымдарын жете түсіндіреді.

Соған байланысты формулаларды бере отырып, есепті кестеге салып шығару оңайырақ болатынын айтады.



Уақыт

t

Өнімділік

p

Жұмыс

A

1 адам




2 адам




Бірге







Уақыт

t

Өнімділік

p

Жұмыс

A

Айдана

3

1

Дамир

6

1

Бірге

?

?

1


+=

1: =2

Жауабы: 2 минут.

Нәтижелері бағалау парағына түсіріледі.

6. Фронтальды жұмыс

Хауыздағы су бір құбырдан 7 сағатта толады, ал екінші құбырдан хауыз 8 сағатта босайды. Екі құбыр ашық болса, бассейін неше сағатта толады?

1) 1) 1:7= (бөлік ) – бірінші трубаның өнімділігі

2) 1:8= (бөлік ) – екінші трубаның өнімділігі

3) -= (бөлік ) – жалпы өнімділік

4 ) 1:56= (бөлік) –жұмыстың жалпы уақыты

Жауабы: 56 сағат.

7.Сергіту сәті

8. Жұппен жұмыс/ Work in pairs

1.Ертедегі есеп. Бір қойды арыстан 2 күн,қасқыр 3 күн, ал ит 6 күн жейді. Егер бір қойды арыстан, қасқыр және ит бірлесіп жесе, неше күн жейді?

Жауабы: 1сағат

2.Хауыз бірінші және екінші құбырдан аққан сумен 6 сағатта толады. Хауызға су бірінші құбырдан ғана ақса, хауыз 10 сағатта толады. Хауызға су екінші құбырдан ғана ақса, хауыз неше сағатта толады?

Жауабы: 15сағат

3.Ағасы, інісі және қарындасы бірлесіп қардан аққаланы 12 минутта жасады. Қардан жасалған осы аққаланы, егер ағасы ғана жасаса 24 минутта,егер інісі ғана жасаса 40 минутта жасайды. Егер осы аққаланы қарындасы ғана жасаса, қанша уақытта жасайды? 

Жауабы: 1сағат

9. Фронтальды жұмыс.

Оқушыларға ағылшын тілінде есеп беріледі.

Jonn and his brother took water with them on a hike. Jonn takes 3 hours to drink 1 pint of water and his brother takes 4 hours to drink 1 pint of water. How many hours will it takefor the combined amout drink to be 1 pint?

Нәтижелер бағалау парағына түсіріліп отырады.

9. Сабақты қортындылау Рефлексия.

Мұғалім сабақты сұрақ-жауап арқылы оқушылардың өзіне қортындылатып, рефлексия жүргізеді парақтары бойынша бағалайды




Сабақтың соңы









1 мин.

Үй жұмысы Бірінші жұмысшы жұмысты 10 күнде бітіреді, ал екінші жұмысшы сол жұмысты 15 күнде бітіре алады. Екеуі бірлесіп, осы жұмысты неше күнде бітіре

Жауабы: 6

2.Шығармашылық жұмыс:

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есеп.




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі.Сабақ кезеңінің кезкелген сәтінде уақытты ұтымды пайдалану


. Өзін-өзі бағалау түрі қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс жасайды.

Физминуттар.. Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Сабақ жайында ойыңызды білдіріңіз. сол жақтағы сұрақтардың ең негізгі сұрағына жауап беріңіз


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысында сыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?








Просмотр содержимого документа
«3_??????? ??????»

Оқушылардың білім жетістіктерін бағалау парағы

Оқыту мақсаты

Бағалау критерийлері

Тапсырмалар

Бағалалау

Оқушы

Мұғалім

5.5.2.3. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтін есептер шығару (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер).


1. Мәтін есептер шартын түсініп, қысқаша шартын жаза алады (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер);

2. Сұраққа байланысты қажетті белгілеулерді қолдана алады;

3. Есеп шарты бойынша теңдеу немесе өрнек құрай алады

4. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдана алады;

5. Дұрыс жауабын бере алады.

Теориялық материалды оқу



Фрональды жұмыс



Жұппен жұмыс



Ағылшын есебі



Мұғалімнің пікірі




Просмотр содержимого документа
«4_?????? ?????»









Жұппен жұмыс



1.Ертедегі есеп. Бір қойды арыстан 2 күн,қасқыр 3 күн, ал ит 6 күн жейді. Егер бір қойды арыстан, қасқыр және ит бірлесіп жесе, неше күн жейді?

 2.Хауыз бірінші және екінші құбырдан аққан сумен 6 сағатта толады. Хауызға су бірінші құбырдан ғана ақса, хауыз 10 сағатта толады. Хауызға су екінші құбырдан ғана ақса, хауыз неше сағатта толады?


3.Ағасы, інісі және қарындасы бірлесіп қардан аққаланы 12 минутта жасады. Қардан жасалған осы аққаланы, егер ағасы ғана жасаса 24 минутта,егер інісі ғана жасаса 40 минутта жасайды. Егер осы аққаланы қарындасы ғана жасаса, қанша уақытта жасайды? 

Жауабы: 1сағат





 



Просмотр содержимого документа
«5_??????? 5 ???. ???»

  1. Бірінші күні дүкенде 160 кг алма сатылды, ол барлық алманың –іне тең, ал екінші күні қалған алманың -ін сатты. Үшінші күні неше килограмм алма сатты?

Екі ауылдан бір мезгілде бір-біріне қарама –қарсы тракторшы мен

2. ат-арба шықтыТракторшының жылдамдығы 8 км/сағ. ал ат-арбаның жылдамдығы 6 км/сағ.
Екі ауылдың ара қашықтығы қанша, егер шыққан уақыттан бастап 2 сағаттан кейін кездессе ?

3.



Дүкендегі орам матадан 16м мата сатылды. Қалған матадан әрбір көйлекке 3 метрден жұмсап, 8 көйлек тігілді. Дүкендегі орам мата алғашқыда неше метр болған?

А. 36 м; В.40 м; С. 42 м; Д. 41 м.

2) Қоймадағы ұннан 165 т ұн сатылған соң, қалған ұнды әрқайсысына 3 тоннадан 14 машинаға тиеді. Қоймада алғашқыда неше тонна ұн болған?

А. 200 т; В. 216 т; С. 205 т; Д. 207 т.



1 Жинақ банкі жыл сайын барлық салымның 2%-ын қосады. Салушы 1000 тенге салды. Екі жылдан кейін ақша қанша болады?

2

Ұзындығы 15 мжіптен бөлігін кесіп алды , қалған бөлігі барлықжіптің ұзындығының 40% -ын құрады. Кесіп алынған бөліктің ұзындығы қандай ?

3

ОМ сәулесі АОВжазыңқы бұрышын екі бұрышқа: ∟АОМ және ∟МОВ бөледі , мұнда АОМ бұрышы МОВ бұрышынан 8 есе артық . Осы бұрыштарды табыңдар



Просмотр содержимого презентации
«2_?????????? ????»

Сабақтың тақырыбы- Theme of the lesson Бірлесіп орындалатын  жұмыстарға  қатысты есептер

Сабақтың тақырыбы-

Theme of the lesson

Бірлесіп орындалатын

жұмыстарға

қатысты есептер

Оқыту мақсаты : 5.5.2.3. lesson objective  Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар  қолданып мәтін есептер шығару (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер ).

Оқыту мақсаты :

5.5.2.3.

lesson objective

Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар

қолданып мәтін есептер шығару (мысалы, бірлесіп

орындалатын жұмыстарға қатысты есептер ).

Бағалау критерийлері: / Success Criteria 1. Мәтін есептер шартын түсініп, қысқаша шартын жаза  алады (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер); 2. Есептің математикалық моделін құра біледі; 4. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданады; 5. Дұрыс жауабын бере алады.

Бағалау критерийлері:

/ Success Criteria

1. Мәтін есептер шартын түсініп, қысқаша шартын жаза

алады (мысалы, бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер);

2. Есептің математикалық моделін құра біледі;

4. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданады;

5. Дұрыс жауабын бере алады.

Ұғып ал ! Мәтінді есеп деп сөздерден құралған есептерді айтамыз. Мәтінді есептерді шешу үшін алдымен шартын түсініп оқып алу керек. Мәтінді есептерге теңдеу құру үшін есептегі белгісіз шамаларды анықтап алу қажет. Есептегі белгісіз шамаларды латын әріптерімен белгілейміз. Құрылған теңдеуді шешу үшін есептегі амалдарды тізбектей орындау қажет.

Ұғып ал !

Мәтінді есеп деп сөздерден құралған есептерді айтамыз.

Мәтінді есептерді шешу үшін алдымен шартын түсініп оқып алу керек.

Мәтінді есептерге теңдеу құру үшін есептегі белгісіз шамаларды анықтап алу қажет.

Есептегі белгісіз шамаларды латын әріптерімен белгілейміз.

Құрылған теңдеуді шешу үшін есептегі амалдарды тізбектей орындау қажет.

Есептер шығару Мәтін   Қысқаша жазылуы 2  Қысқаша жазылуы 1  СХЕМА 2  СХЕМА 1 Теңдеу  шешуі

Есептер шығару

Мәтін

Қысқаша жазылуы 2

Қысқаша жазылуы 1

СХЕМА 2

СХЕМА 1

Теңдеу

шешуі

Бірлесіп жұмыс жасау есптері - Жұмыс көлемі Жұмысты 1  бүтін деп есептейміз. А – орындалатын жұмыстың көлемі (А = 1);  р – еңбек өнімділігі; t – жұмыстың орындалу уақыты . 8

Бірлесіп жұмыс жасау есптері

- Жұмыс көлемі

Жұмысты 1 бүтін деп есептейміз.

А – орындалатын жұмыстың көлемі (А = 1);

р – еңбек өнімділігі;

t – жұмыстың орындалу уақыты .

8

  1 адам Уақыт 2 адам t   Өнімділік   Бірге   жұмыс p     A          

 

1 адам

Уақыт

2 адам

t

 

Өнімділік

 

Бірге

 

жұмыс

p

 

  A

 

 

 

 

 

Жұмысқа байланысты мәтін есептер Белгілі  жұмысты бір ұста 12 күнде, сол жұмысты екінші ұста 6 күнде бітіреді. Екі ұста бірігіп сол жұмысты неше күнде бітіреді          Жауабы:4 күн

Жұмысқа байланысты мәтін есептер

Белгілі жұмысты бір ұста 12 күнде, сол жұмысты екінші ұста 6 күнде бітіреді. Екі ұста бірігіп сол жұмысты неше күнде бітіреді

 

 

 

 

Жауабы:4 күн

Есеп 1 Алия және Сәуле Ғалияның туған күніне құттықтау сөздерді SMS арқылы жіберуді ойластырды. Сәуле 4 минутта 24 сөз тере алады , ал Алия 35 сөзді 7 минутта тереді . Сәуле 30 жылы құттықтау сөздерін, ал Алия - 20 сөздерді теріп жіберді . Ғалия кімнің құттықтауын бірінші алады? Қыздар Сауле Сөздер саны Алия Уақыт (мин.) 24 SMS  (сөз саны 4 35 Уақыт (мин.) 30 7 ? 20 ?

Есеп 1

Алия және Сәуле Ғалияның туған күніне құттықтау сөздерді SMS арқылы жіберуді ойластырды.

Сәуле 4 минутта 24 сөз тере алады , ал Алия 35 сөзді 7 минутта тереді .

Сәуле 30 жылы құттықтау сөздерін, ал Алия - 20 сөздерді теріп жіберді .

Ғалия кімнің құттықтауын бірінші алады?

Қыздар

Сауле

Сөздер саны

Алия

Уақыт (мин.)

24

SMS (сөз саны

4

35

Уақыт (мин.)

30

7

?

20

?

Есеп 1 Қыздар Өнімділік (сөз /мин.) Сәуле 6 Жұмыс Алия Уақыт (мин.) 30 5 5 20 4 Жауабы: Алияның құттықтауы

Есеп 1

Қыздар

Өнімділік (сөз /мин.)

Сәуле

6

Жұмыс

Алия

Уақыт (мин.)

30

5

5

20

4

Жауабы: Алияның құттықтауы

Есеп 2 Хауыздағы су бір құбырдан 7 сағатта толады, ал екінші құбырдан хауыз 8 сағатта босайды. Екі құбыр ашық болса, бассейін неше сағатта толады? 1) (бөлік ) – бірінші трубаның өнімділігі 2) (бөлік ) – екінші трубаның өнімділігі   3) (бөлік ) – жалпы өнімділік 4) (бөлік –жұмыстың жалпы уақыты Жауабы : 56 сағат. 13

Есеп 2

Хауыздағы су бір құбырдан 7 сағатта толады, ал екінші құбырдан хауыз 8 сағатта босайды. Екі құбыр ашық болса, бассейін неше сағатта толады?

1) (бөлік ) – бірінші трубаның өнімділігі

2) (бөлік ) – екінші трубаның өнімділігі

 

3) (бөлік ) – жалпы өнімділік

4) (бөлік –жұмыстың жалпы уақыты

Жауабы : 56 сағат.

13

Мәтінді есептерді теңдеудің  көмегімен шығару - Мы отправляемся в сказочный лес к медвежатам. Сергіту сәті 13

Мәтінді есептерді теңдеудің

көмегімен шығару

- Мы отправляемся в сказочный лес к медвежатам.

Сергіту сәті

13

Математикалық сөзжұмбақ 1. Жазықтықтағы геометриялық фигуралардың барлық қабырғалары ұзындықтарының қосындысы? 2. Сөздер неден құралады? 3. Ұзындықтың өлшем бірлігі? 4. Екі ұшы нүктемен шектелген түзу? 5. Уақыттың өлшем бірлігі? М М А А Е И Т Т К А

Математикалық сөзжұмбақ

1. Жазықтықтағы геометриялық фигуралардың барлық қабырғалары ұзындықтарының қосындысы?

2. Сөздер неден құралады?

3. Ұзындықтың өлшем бірлігі?

4. Екі ұшы нүктемен шектелген түзу?

5. Уақыттың өлшем бірлігі?

М

М

А

А

Е

И

Т

Т

К

А

1 П Е Р И 3 4 М М 2 К Е 5 Е Е Ә Т Т Р С М Р І Р І И Н П Н Д У Т І

1

П

Е

Р

И

3

4

М

М

2

К

Е

5

Е

Е

Ә

Т

Т

Р

С

М

Р

І

Р

І

И

Н

П

Н

Д

У

Т

І

Жұппен жұмыс / Work in pairs

Жұппен жұмыс / Work in pairs

  Уақыт t   Өнімділік   p жұмыс     A            

 

Уақыт

t

 

Өнімділік

 

p

жұмыс

 

  A

 

 

 

 

 

 

1. Ертедегі есеп. Бір қойды арыстан 2 күн,қасқыр 3 күн, ал ит 6 күн жейді. Егер бір қойды арыстан, қасқыр және ит бірлесіп жесе, неше күн жейді?   2 .Хауыз бірінші және екінші құбырдан аққан сумен 6 сағатта толады. Хауызға су бірінші құбырдан ғана ақса, хауыз 10 сағатта толады. Хауызға су екінші құбырдан ғана ақса, хауыз неше сағатта толады? 3 .Ағасы, інісі және қарындасы бірлесіп қардан аққаланы 12 минутта жасады. Қардан жасалған осы аққаланы, егер ағасы ғана жасаса 24 минутта,егер інісі ғана жасаса 40 минутта жасайды. Егер осы аққаланы қарындасы ғана жасаса, қанша уақытта жасайды?  Жауабы: 1сағат

1. Ертедегі есеп. Бір қойды арыстан 2 күн,қасқыр 3 күн, ал ит 6 күн жейді. Егер бір қойды арыстан, қасқыр және ит бірлесіп жесе, неше күн жейді?

  2 .Хауыз бірінші және екінші құбырдан аққан сумен 6 сағатта толады. Хауызға су бірінші құбырдан ғана ақса, хауыз 10 сағатта толады. Хауызға су екінші құбырдан ғана

ақса, хауыз неше сағатта толады?

3 .Ағасы, інісі және қарындасы бірлесіп қардан аққаланы 12 минутта жасады. Қардан жасалған осы аққаланы, егер ағасы ғана жасаса 24 минутта,егер інісі ғана жасаса 40 минутта жасайды. Егер осы аққаланы қарындасы ғана жасаса, қанша уақытта жасайды? 

Жауабы: 1сағат

Jonn and his brother took water with them on a hike. Jonn takes 3 hours to drink 1 pint of water and his brother takes 4 hours to drink 1 pint of water. How many hours will it take for the combined amout drink to be 1 pint?

Jonn and his brother took water with them on a hike. Jonn takes 3 hours to drink 1 pint of water and his brother takes 4 hours to drink 1 pint of water. How many hours will it take for the combined amout drink to be 1 pint?

Кері байланыс  Өзіме сенімсізбін Түсінксіз болды Барлығы түсінікті

Кері байланыс

Өзіме сенімсізбін

Түсінксіз болды

Барлығы түсінікті

Үйге тапсырма-  Home work

Үйге тапсырма-

Home work

Үй жұмысы 1 .Бірінші жұмысшы жұмысты 10 күнде бітіреді, ал екінші жұмысшы сол жұмысты 15 күнде бітіре алады. Екеуі бірлесіп, осы жұмысты неше күнде бітіреді?  Жауабы: 6 2.Шығармашылық жұмыс: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есеп.

Үй жұмысы

1 .Бірінші жұмысшы жұмысты 10 күнде бітіреді, ал екінші жұмысшы сол жұмысты 15 күнде бітіре алады. Екеуі бірлесіп, осы жұмысты неше күнде бітіреді?

Жауабы: 6

2.Шығармашылық жұмыс:

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есеп.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Бірлесіп орындалып жұмыстарға арналған есептер

Автор: тугамбаева Арайлым Бауржановна

Дата: 18.01.2018

Номер свидетельства: 450816


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства