kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесін шешу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: “Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесін шешу”

Саба?ты? ма?саты:

атал?ан та?ырып бойынша о?ушыларды? ал?ан білімдерін байланыстыру  ж?не ж?йелендіру.

Саба?ты? міндеттері:

-бір айнымалысы бар те?сіздіктер мен те?сіздіктер ж?йесін шешуде м?ндестік режелерін пайдалану  біліктілігінпысы?тау,

- о?ушыларды? есептеу біліктілігін дамыту,

- о?ушыларды білімге,п?нге деген о? к?з?арасын т?рбиелеу.

Саба?ты? т?рі: ?айталау  саба?.

Саба?ты?  типі:о?ушыларды? білімін,біліктілігін пысы?тау саба?ы

?дісі:  с?ра?-жауап,есептер шы?ару,карпайдалану,де?гейлеп о?ыту техникасын пайдалану.

К?рнекі ??ралдар:экран,презентация

Саба?ты? жоспары.(45 мин)

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесін шешу»

Алмат ы облысы Раймбек ауданы Тасашы ауылы

«Тасашы орта мектебі МДШО және Сарыкол бастауыш мектебімен» КММ

Математика пәні мұғалімі: Бердибаева Салтанат Мусакулқызы


Сабақтың тақырыбы: “Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін шешу”

Сабақтың мақсаты:

аталған тақырып бойынша оқушылардың алған білімдерін байланыстыру және жүйелендіру.

Сабақтың міндеттері:

-бір айнымалысы бар теңсіздіктер мен теңсіздіктер жүйесін шешуде мәндестік режелерін пайдалану біліктілігінпысықтау,

- оқушылардың есептеу біліктілігін дамыту,

- оқушыларды білімге,пәнге деген оң көзқарасын тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабақ.

Сабақтың типі:оқушылардың білімін,біліктілігін пысықтау сабағы

Әдісі: сұрақ-жауап,есептер шығару,карпайдалану,деңгейлеп оқыту техникасын пайдалану.

Көрнекі құралдар:экран ,презентация

Сабақтың жоспары.(45 мин)

  1. Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)

  2. Үй тапсырмасын тексеру (3 минут)

  3. Бір айнымалысы бар тең-ді қайталау (презентация 1) (3 минут)

4. Ауызша сұрақ-жауап ,сан аралықтары(презент 2)(2 минут)

5.Деңгейлік тапсырмалар (теңсіздік б-ша) (презент 2) 8минут

6. Тест тапсырмаларын орындау 3 минут

7. «Қатені тап!» 3 минут

8.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесі(презент 1) 5 минут

9.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін шешу 3 минут

10.Тарихи мәліметтер.1 минут

11.Блиц-сұрақтар 3 минут

12.Көз жаттығуын орындау. 1 минут

13.Топпен жұмыс.Жаттығулар орындау.8 минут

1 топ-№1024(1-4), 2 топ-№1024(5-8), 3 топ-№1026, 4топ-№1027,

5топ-№1028,6 топ-№1029

14.Үй тапсырмасы. №1032,№1033,№1034

15.Сабақты қорыту. 3минут

Сабақтың барысы.

1. Ұйымдастыру кезеңі .(Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың мақсатын хабарлау)

Осы сабағымызды ұлы шығыс ғұламасы Рудакидің сөзімен бастауға рұқсат етіңіз:

«Дүние есігін ашқан әрбір азамат әрқашанда білімге ,ғылымға зәру,қай ғасырда қай елде болса да,адамзат ерте заманнанбері саналы ғұмырын,бар күшін білім алуғажұмсайды».

2.Үй тапсырмасын тексеру3 минут

3.Бір айнымалысы бар теңсіздіктерді қайталау (презент 1) 3 минут

4.Ауызша сұрақ-жауап(сан аралықтары презент 2) 2 минут

5.Деңгейлік тапсырмалар(теңсіздіктер бойынша,презент 2) 8минут

6.Тест тапсырмалары.3 минут

Әрбір тапсырмаға «иә» немесе «жоқ» деген жауап беру талап етіледі.

1. –7 саны 3 х 12 теңсіздігінің шешімі бола ма?

2.10 саны 3 х 12 теңсіздігінің шешімі бола ма?

3. 2 х – 15 3 х + 6 теңсіздігі қатаң теңсіздік болып есептеле ме?

4. «теңсіздіктің екі жағын теріс санға көбейткенде немесе бөлгенде теңсіздік белгісі өзгермейді» деген пікір дұрыс па?

6. 3саны 3х теңсіздігінің шешімі бола ма?

8. [-1,8; - 1,6] кесіндісіне тиісті бүтін сан бар ма?

9. (-5; 5)∩ (-3; 2) = (-3; 2) қиылысудың нәтижесі дұрыс па?

7. “Қатені тап!” 2минут

  1. х≥7 (-∞;7] Жауабы: (-∞;7]



  1. y2,5 (-∞;2,5] Жауабы: (-∞;2,5]



  1. m≥12 (-∞;12) Жауабы: (-∞;12)


  1. -3k≤3,9, k≤-1,3 Kє(-∞;-1,3] Жауабы: (-∞;-1,3]

8.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесі(презент 1) 5 минут

9. Теңсіздіктер жүйесін шешу: (тақтаға 3 теңсіздіктер жүйесі жазылады)


а) б)в)



10. «Теңсіздік белгісінің келіп шығуы».Тарихи мәліметтер1 минут

Әртүрлі шамаларды салыстыру және заттардың санын санау мақсатында теңдік түсінігі мен қатар «үлкен» және «кіші» түсінігі пайда болды.Теңсіздік белгілерін алғаш ежелгі гректер пайдаланған.Мысалы Архимед ,шеңбер ұзындығын есептеуде π(пи) санының шекарасын көрсеткен.

Өзінің «Бастамалар» кітабында Евклид екі оң санның геометриялық ортасы олардың арифметикалық ортасынан артық емес екенін көрсеткен.Бірақ олардың барлығында арнайы теңсіздік белгілері пайдаланылмаған.

Теңсіздік белгілері XVII— XVIII ғасырларда пайда болған. белгілерін ағылшын математигі Томас Гарриот (1560—1621) енгізген.

Гарриотжәне

11.Блиц-сұрақтар (презент 3) 3 минут

12. Көз жаттығуы. (көзді жұмып сызба сызу)

Көзбен үшбұрыш сал

Ұшы мен табанының орнын ауыстыр

Көзбен оның қабырғаларын сызып шық.

Шексіздік белгісін көзбен сал

Баспен емес тек көзбен салу

Көзбен шеңберді салып,

Оның центріне мұқият көңіл бөл

Оны жұлып алып ,қоқысқа сал.

13.Топтық жұмыс.(кітапты пайдаланып есептер шығару) 8минут

1топ- № 1024(1-4),2 топ- №1024(5-8),3 топ-№1026,4 топ-№1027,

5 топ-№1028,6 топ-№1029. Оқушылар 5 кісіден топқа бірігеді.Өз деңгейлеріне қарай мысал таңдап орындайды.(екі көрші парта оқушылары).

14.Үй тапсырмасы: №1033,№1034,№1036

15. Сабақты қорыту:оқушылардың жұмыстарын сараптау (аралық және қорытынды бағалау).


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесін шешу

Автор: Математика п?ні м??алімі: Бердибаева Салтанат Мусакул?ызы

Дата: 28.03.2016

Номер свидетельства: 311233


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства