kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бір та?балы екі саннан т?ратын 12 саныны? ??рамы

Нажмите, чтобы узнать подробности

2- сынып?а арнал?ан ?ыс?а мерзімді жоспар.Та?ырыбы: Бір та?балы екі саннан т?ратын 12 саныны? ??рамы. 

Саба?ты? ма?саты: жауабы 12 болатын ?осуды? кестелік жа?дайын  ж?не азайтуды? с?йкес жа?дайларын  ме?герту; жа?а  білімді ?з бетімен ??ру ж?не пайдалану да?дысын ?алыптастыру.

Белсенді о?ытуда ?олданылатын ?діс- т?сілдер: "Ми?а шабуыл","Ж?бын тап", "Адас?ан амалдар","Си?ырлы перде","Ысты? орынды?".

Негізгі дерекк?здер:"Математика" о?улы?ы "Алматыкітап" баспасы, АКТ, М??алімге арнал?ан ?дістеме.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бір та?балы екі саннан т?ратын 12 саныны? ??рамы»

Сабақ:Математика

Мектеп:Қорам орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі:Исмаилова Гульшат Амырхановна

Сабақтың тақырыбы:12 санының құрамы

Сынып:2А

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

жауабы 12 болатын қосудың кестелік жағдайын және азайтудың сәйкес жағдайларын меңгерту;жаңа білімді өз бетімен құру және пайдалану дағдысын қалыптастыру.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: бір таңбалы сандарды қосады, азайтады,


Оқушылардың басым бөлігі: есеп шығарады


Кейбір оқушылар: азайта алмайды


Тілдік мақсат

Оқушылар:


Негізгі сөздер мен тіркестер:



Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:


Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Белгісіз қосылғышты табуға берілген есептер.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар




Ұйымдастыру

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті









АКТ


1.Шаттық шеңбері

Балалардың бүгінгі күніне сәттілік тілейді.


2.Түстер бойынша топқа бөледі.

3.Бағалау парағын топ басшысына береді.

4.Үй тапсырмасын тексертеді №6 27 бет

5.Сабақтың тақырыбын хабарлайды.

6.Сабақтың мақсатымен міндеттерімен таныстырады



Шаттық шеңберінде есімінің алғашқы әріпінен бастап сыныптасына жақсы тілек тілейді


Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де,

Қуанайық достарым

Арайлап атқан күнге.

Топқа бөлінеді.


Топ басшыларын сайлайды

Дәптерлерін қасындағы жұбымен алмастырып үй жұмыстарын тексереді.


Тірек білімдерін белсендіру.














Жаңа материалды меңгеруге дайындық









Сергіту сәті




Жаңа материалды оқып-үйрену.

7.«Миға шабуыл» стратегиясы бойынша кубиктегі сандарды қосуын тапсырады.

Үш кубиктен құрылған сандарды қосуын сұрап тапсырманы күрделендіреді..

Мақсаты: дарынды балаларды анықтау.

8.«Адасқан амалдар» әдісін орындатады.

9.«Жұлдыздардың жұбын тап» әдісі арқылы өрнектерді сәкестендіреді.

10.«Поезд құрастыру» тапсырмасын хабарлайды.





Бір таңбалы сандарды қосу арқылы 12 санының құрамын табуды постер арқылы дәлелдеуді өтінеді.






Оқушылармен бірге жаттығу жасайды.


«Сиқырлы перде» әдісін пайдалану арқылы өрнектердің жауабын сұрайды.








№5 тапсырма теңсіздіктер құруды тапсырады.


Жылдам есептеп қосады.










Қажет амалды жылжытып орнына қояды.


Топта есепті талқылайды.



Оқушы 8 бала мен 3 баланы қалай қосу қажеттігін түсіндіреді.


8+2+1

Постер жасап топпен шығып қорғайды.


Топтар бір –бірін бағалайды.


Музыка тыңдай тұрып сандарды ауаға жазады



Сиқырлы сөз «Алақай,балақай» айту арқылы жауаптың дұрыстығын тексереді.

№3 есептің шартын құрастырады. Шешуін,жауабын жазады.

№4 есепті бір біріне түсіндіреді.жұппен шешеді.


АКТ











АКТ



АКТ




Постер









АКТ

Аяқталуы

Қорытынды.

«Үйшік»әдісімен 12 санының құрамын жазуды тапсырады.


«Ыстық орындық» әдісін қолданады.

Мақсаты: көшбасшыны анықтау


Бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалайды.


Үй тапсырмасын айтады.

Бүгінгі сабақты түсінсең, сабақ ұнаса көңілді күлегешке,егер сұрақтарың болса кінші , егер мүлде ештеңе түсінбесең 3 күлегешке жапсыруын ескертеді.



12 санының құрамын жазады.



«Ыстық орындыққа»

отырып сұрақтарға жауап береді.




Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.



Стикерлерге пікірлерін жазып күлегештерге жапсырады.




АКТ









































Сабақ: математика

Мектеп:Қорам орта мектебі

Күні: 29.09.2015ж.


Мұғалімнің есімі: Исмаилова Гульшат

Сынып: 2А

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Белгісіз қосылғышты табуға берілген есептер

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Белгісіз қосылғышты табуға арналған есептерді анықтау және шешу қабілетін қалыптастыру;

есептердің өтілген түрін шығару қабілетін жинақтау




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: оқиды,жазады, сабаққа белсене қатысады


Оқушылардың басым бөлігі: есептей алады,бағалайды.


Кейбір оқушылар: сандарды қосып, азайта алмайды.


Тілдік мақсат

Оқушылар: есептің шартын талдайды


Негізгі сөздер мен тіркестер:



Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:бұл есептер мазмұны мен мәні бойынша бір- біріне ұқсай ма?


Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?Айырмашылығы қандай?Сұрақтары,қай жерде шарттары бір-бірінен өзгеше.


Жазылым бойынша ұсыныстар:сандарды дұрыс жазуы, екі санды бір торкөзге жазбау


Алдыңғы оқу

11 санының құрамы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы І.Ұйымдастыру




5 мин











Үй тапсырмасын тексеру

5 мин

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-

әрекеті





Төрт түрлі кәмпиттер











АКТ

1.«Шаттық шеңбер»арқылы

«Жылы лебіздер» тренингі

Мақсаты:сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

2.Оқушыларды кәмпиттер арқылы топқа бөлу.

Мақсаты:оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау.


Жұбымен дәптерін алмасуын өтіну

Сабақтың

тақырыбын,мақсатын айтады.


Көңіл күйлерімен бөліседі.Бір- біріне тілек айту арқылы қарым қатынасқа түседі.Бір бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.









Бір-бірін бағалайды.

Ортасы

Өткен сабақты бекіту

5 мин









Қызығушылықты ояту 4 мин











Жаңа сабақ

15 мин













Сергіту сәті

2 мин


«Миды сергіту» оқушыларға ойыншық лақтыра отырып сұрақ қояды.

7+4 6+5 8+3 9+2

11-4 11-6 11-7 11-9

11-8 11-3 1дм де ? см

2 дм ?см 30 см ?дм

Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін тексеру;


«Сәйкес сандарды таңда»


+ =11


+ =11


6 7 5 4 8 9


Мұғалім есептерді постер арқылы түсіндіруге және дәледеп шартын,шешуін, жауабын табуға тапсырма береді

.4 топқа : №2 а №2ә №2б №4






Топтарды «Күн, ай, бұлт

түрінде бағалауды өтінеді


.




№7 тапсырманы шартын түсіндіреді.

Оқушылар ойланып сұраққа жауап береді.














Сәйкес санды тауып қояды.








Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды ,жауап береді

Есепті оқиды.өз топтарымен талдайды,сурет салады,

Қозғалысқа түсу арқылы бой сергітеді, топ мүшелерімен пікір алмасады.шапшаңдық қабілеттері байқалады.

Есептерді шығару жоспарын құрастырады.

Оқушылар ойланады,түсіндіреді.

Стикерлерді жапсырып топты бағалайды.


Видеофильммен жаттығу жұмыстарын орындайды,бойларын сергітеді.


Ойыншық

















АКТ








Плакат, фломастерлер









Күн ай, бұлт суреті,стикерлер



АКТ

Аяқталуы

Қорытынды.


7 мин














Рефлексия

2мин

«Есепті дауыстап шығару» тәсілін қолдану арқылы №5 тапсырманы орындатады


«Эстафета» ойыны арқылы №5 тапсырма орындатады.

Басбармақ арқылы бағалатады.

Үйге тапсырма: береді

№6 27 бет

.




Оқушыларға сабақта өздерін«Білім ағашының» қай тұсында екенін анықтауды сұрайды.

Мақсаты:оқушылардың алған білімдерін тиянақтау.Талқылау,жинақтау

ға дағдыландыру.

Бағалау.

Оқушылар өз бетінше оқиды, ойланады.

Оқушы ортаға орындыққы отырып есепті шешуін түсіндіреді. Оқушылар бірге шешеді.

Оқушылар қозғалысқа түседі.

Топтар бір -бірін басбармақ арқылы бағалайды.

Топ басшылары өз топ мүшелерін әр тапсырма бойынша ұпай қоя отырып бағалайды


Стикерлерге өз есімдерін жазып «Білім ағашына» жапсырады.














Бағалау парақшасы

Стикерлер





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Бір та?балы екі саннан т?ратын 12 саныны? ??рамы

Автор: Исмаилова Гульшат Амырхановна

Дата: 12.11.2015

Номер свидетельства: 251948


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства